0   

Matej @depi 11. Jun 2008, 12:34

...
 0   

Ban @Ban 11. Jun 2008, 12:45

Uf, tole je pa res kar faljeno.

Kolikor jaz vidim, je problem pri obarvanosti oziroma pri "Hue" nastavitvi. Če imaš slučajno možnost spreminjanja "Hue" nastavitve, jo pomakni bolj v minus, pa boš dobil bolj realne in svetlejše odtenke barv, če pa to ne bo šlo, pa slikaj v programu "Neutral" .
 0   

iztok @izo 11. Jun 2008, 12:51

nič, novega, je znano, da nikon nastavi procesiranje na tak način, da so barv mace bolj hladne kot pri canonu, recimo. meni osebno so recimo nikonove barv bolj všeč, ampak zato so pa tudi izumili raw format, da procesiranje barv izvedemo sami na računalniki in ne kamera
tudi različni objektiv različno podajajo barve ipd..
v glavnem, ne se sekirat, nikon dela fajn barve, na konc ti bodo printi bolj všče kot pri canonu, verjetno.
aja, pa ne primerjat barv iz kompakta proti dslr-ju. ve se, da kompakti nucajo več ali manj sonyeve ccd senzorje (vključno s canonom), ki naredijo bolj žive barve ko cmos senzorji, ki jih večinoma najdemo v novejših dslr-jih. pri kompaktih je tudi tako, da so bavr že v osnovi naštimane tako,da dobimo žive in kontrastne barve ven brez dodatne obdelave. to e pač množici všeč, pri dslrjih pa je folk malce bolj zahteven in ima rajši nevtralne barve, ki jih kasneje po lastnem okusu obdela. lahko pa že v kameri naviješ kontrast idp, da boš dobil podobne jpega ven.
 0   

iztok @izo 11. Jun 2008, 12:53

da bom bl ontpopic:
verhetno si samo napačen wb (white balance) izbral..

ups, pardon, auto je bil izbran. probaj še z izbranim wb, recimo za oblačno vreme ipd.
 0   

Srecko @sreckoa4 11. Jun 2008, 13:13

Tole imaš pa res nekam čudno nastavljeno. Nekam temne slike so... Tako kot je že omenjeno, mogoče napačen white balance, jaz nisem imel takšne težave z testiranjem te kamere, res pa je tudi, da sam vedno ročno nastavljam white balance in Iso , večinoma slikam na črki "A" ... Kjer pa so se barve na sliki izkazale odlično tako kot se za nikon spodobi...
 0   

Matej @depi 11. Jun 2008, 14:08

...
 0   

Ban @Ban 11. Jun 2008, 14:17

Boš raje aparat vrnil kot pa da bi si prebral nekaj o osnovah fotografiranja in se rešil tistega "trotl zelenega" gumba ter mogoče prešaltal na kakšne ročne nastavitve?

Ajej, pa zakaj potem sploh DSLR aparat?
 0   

Alien @Alien 11. Jun 2008, 14:33

depi je napisal/a:
White balance pa intenziteto barv ne morem na "auto" nastavitvah nastavlat.

Če dam na program "A" se da z white balance in barvami zadevo izbolšat,
samo nekak ni to to.

Če hočeš imet nastavitve pa še vedno dosti avtomatike daj aparat na P.
Potem pa imaš možnost fine-tuning-a WB-ja, lahko pa greš tudi v Optimize Image in si zmanjšaš kontrast, znižaš saturacijo in nastaviš barvni profil sRGB Ia.
Pa če te moti, da ti aparat poskuša ne "prežgat" svetlih delov, tako kot ti jih je G2, lahko tudi narediš kompenzacijo osvetlitve v +, pa tudi z D-Lightning lahko eksperimentiraš.
Tako dolgočasno fotko, kot ti jo je v tem primeru naredil G2, lahko v vsakim primeru narediš tudi z D60. bigrazz
 0   

Srecko @sreckoa4 12. Jun 2008, 06:26

Dejstvo je res takšno kot je bilo že navedeno, da če ne znaš izkoristiti prednosti DSLR, potem raje fotoaparat vrni in ostani pri kompaktih, ker ne boš zadovoljen z nobenim dslr...
Zdaj si videl kaj je dslr in kaj je kompakt, oba si držal v roki in škoda da si prej nisi prebral prednosti in slabosti dslr, zakaj dslr in zakaj kompakt... Teh člankov je veliko... Če si nisi prej prebral, si pa daj sedaj...
Če imaš željo po znanju in fotografijah, ki bodo nekaj več kot jih dobiš pri kompaktu, potem je potrebno nekaj znanja in izkušenj, si pa malo preberi kako se slika, kako je z exposure, kako je z časi, zaslonko, white balance, ... in kako se vseskupaj uporablja in zakaj ...
V nasprotnem primeru pa raje vrni fotoaparat, če je to možno in ostani pri kompaktih, ker nikoli ne boš zadovoljen z rezultatom ...

L.p.
 0   

Andrej @fotokaj 12. Jun 2008, 08:38

Sploh ni point v nastavitvah beline, najprej si po svojem okusu nastavi parametre za JPEG datoteko; kontrast, nasičenost barv, ostrino, barvni prostor...

Itak, kompakterji ste vajeni aparatov ki vse naredijo namesto vas, pol, ko greste na DSLR ste pa razočarani. No DSLR namesto vas ne naredi ničesar; je praktično vse odvisno od uporabnika.

Poglej tale link; koliko možnosti imaš za nastavljanje vseh parametrov slike, ti si pa aparat vzel iz škatle, škljocnil skozi okno in že je vse slabše od kompakta:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page11.asp

Pa navodila... ta niso za okras, res ne!
 0   

Mojca @doors_girl 12. Jun 2008, 09:03

Hoj! Rabila bi en nasvet glede tegale Nikona D60 Kit 18-55 + objektiv AF-S DX 55-200mm, ki je v akciji pri Big Bangu za 500 € ..... slikam tudi koncerte, trenutno z enim trotolom za par evrov ponavadi brez fleša pa mi ratajo dokaj ok slike, sam sem razmišlajla za kej bolšega .... pa me zanima, če je za kaj tale Nikon, pa vem, da sicer objektiv ni najbolši za ztako vrsto fotografije ... sam za prvo silo bi bil? sem bolj švoh z denarjem pa bolj amatersko se s tem ukvarjam, zato me za prvo silo zanima, če je ta fotoaparat ok.
Aia, če se da kaj podobnega dobit za tako ceno in za take vrste fotorgrafijo vam bi bla hvaležna za kak nasvet.

Hvala za pomoč in LP!

M
 0   

Andrej @fotokaj 12. Jun 2008, 09:07

Pozabi doors_girl, te akcije je konec; teh kitov se ne dobi več in to že od ponedeljka.
Kdor predolgo čaka, ne dočaka.

Aparat pa ja, je čist OK, pač vstopni razred; dela fajn fotke, čudežev pa ne; te je baje Kristus delal...
 0   

Mojca @doors_girl 12. Jun 2008, 09:09

Oh škoda .... kaj veste kje bi se dalo kaj podobnega kupit za isto ceno?
 0   

Andrej @fotokaj 12. Jun 2008, 09:44

Trenutno pri nas za tak denar nič podobnega nikjer. So pa v Avstriji neke podobne akcije z Nikoni D40X in D60, pa mal pobrskaj po netu.
 0   

ziga @ZiGGi 14. Jun 2008, 20:48

Počak še mal, bo še ena nova akcija z nikonom D60, ki bo po mojem mnenju boljša.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Jun 2008, 09:22

ne na auto slikat, pa bo boljš thumbsup
 0   

Mojca @doors_girl 16. Jun 2008, 09:00

ZiGGi je napisal/a:
Počak še mal, bo še ena nova akcija z nikonom D60, ki bo po mojem mnenju boljša.

za podoben denar, misliš?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati