0   

ema @emchy 12. Jun 2008, 19:43

Nameravam kupiti digatalni aparat pa ne vem kateri je boljši. Odločam se med Canon S5 IS in pa Olympus SP-560UZ. Cena je približno ista in sicer okol 330 €. Baje, da Canon S5 IS dela lepe makro slike pa me zanima, če je to res.Če ima kdo izkušnje s katerim izmed naštetih naj piše. Lahko tudi napišete kaj vas pri katerem izmed teh dveh moti ali pa kaj vam je najbolj všeč. Digitalna fotografija me zelo zanima zato bi rada vedela, če kdo ve za kakšen tečaj o digitalni fotografiji.
Hvala že vnaprej smile
 0   

Srecko @sreckoa4 12. Jun 2008, 20:42

Kar se tiče canona S5 Is, lahko rečem da ima najbolj vrtljiv zaslonček od vseh ultra zoom kompaktov. Pa kar se tiče makro slike lahko dela na razdalji 0 cm, kar pomeni da lahko slikaš kapljico na leči, kar je redkost.
Jaz sem bil s svojim Canonom S3 Is glede makrov zadovoljen,canon s5 is ni velike razlike, tudi slike so bile odlične v dobro osveljenih pogojih. Torej na soncu. Pač tem stvarem ki jim je kompakt tudi namenjen.

Žal olympusa nisem imel nikoli v rokah da bi ti lahko kaj konkretnega povedal zanj. Dejstvo je da ima večji široki kot in pa večji razpon goriščnic. Pač ima 18X zoom, ker canon ima samo 12 X...

Makro lahko slika na razdalji 1 cm, kar ni velika razlika od canona, skoraj zanemarljivo, ker na 0 cm skoraj nimaš kaj slikat...

Kolikor sem videl je olympus tudi kar nekaj gramov lažji, lcd ima več pixlov, sicer v velikosti le tega ni razlike. Canon ima rahlo močnejši flash z možnostjo nadgradnje z zunanjim flashom, kar je lahko velik plus če slikaš v zaprtih prostorih.

Pač oba imata svoje prednosti ti moraš pa vedet kaj ti od teh prednosti več pomenijo...

Tukaj imaš še neko side by side primerjavo...
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_s5is%2Coly_sp560uz&show=all

Malo si poglej, pa če te zanima še kaj, vprašaj...
 0   

Tomaž @pisofsit 26. Jun 2008, 12:10

za dober tečaj digitalne fotografije ti priporočam Digitalno akademijo:
http://www.digitalna-akademija.com/
jaz sem se udeležil osnovnega in moram reči, da sem zelo zadovoljen z 8-mi urami, ki jih obsega...4 ure teorije, 4 ure praktičnega dela

sedaj imam pa problem: pripravljen sem dati cca 1000 evrov ali kaj več za digitalca, samo izbira je tako velika da preprosto ne vem kje in kako začeti...
ima kdo kak nasvet?
 0   

Marko @alessy 26. Jun 2008, 12:45

A ti niso že na akademiji dovolj svetovali in bi moral sam vedet kaj hočeš.

Kakšnega digitalca ? Si kaj razmišljal o objektivih ? Kaj poznaš zadevo ?

Kaj pa vem. Zdaj če hočeš iti čisto od začetka ti priporočam kakšnega nikona D60 pa ubodeš še konkreten objektiv nikkor 18-200mm VR, pa imaš boljkotne vse v enem.
Če želiš kaj več bi mogoče lahko za takšen denar dobil body Canon Eos 40D, pa kakšen kit objektiv in kasneje še razmisliš o čem bolj specifičnem... Lahko pa tudi razmisliš o drugih firmah kot so pentax, olympus, sony,....

Pač tvoja izbira. Kar tako ti nobeden ne more svetovat, če nisi povedal kaj hočeš od fotoaparata. Najbol je tudi da si najprej prebereš nekaj opisov fotoaparata, pa razmisliš o teh variantah in kasneje izločiš tiste ki ti ne sedejo in ti bo lažje...

Imam občutek da si se kot nevedni Tomaž udeležil digitalne akademije in tudi nisi veliko vedel kaj je on tam predaval oz. si bolj malo odnesel, glede na to da še ne veš kak fotoaparat je zate. Mogoče se motim.

Malo več si preberi o fotoaparatih, malo premisli katera stopnja je zate in naredi neko selekcijo...
 0   

Primož @Zebdi 26. Jun 2008, 14:33

Samo v premislek; za ceno Nikona D60 in Nikkorja 18-200 dobiš komplet Nikon D80, Nikkor 18-200, battery grip, dodatno baterijo in mislim, da tudi kartico. Se splača včasih preverit kake akcije grin
 0   

Tomaž @pisofsit 27. Jun 2008, 09:07

Alessy
najprej hvala za odgovor smile
Takole je: nekaj znanja o vsem imam, res da mi še veliko manjka, ampak se trudim in veliko delam na tem, tako da napredujem. Tvoj komentar sem vzel kot eno pozitivno "mini" kritiko in se moram odzvati yes . Glede predavanj na DA mislim da sem odnesel kolikor je bilo mogoče in glede na to kak digitalni aparat imam sedaj se odločam za novega. Je pa tako, bolj berem, več vem, ampak večji je problem kaj vzeti.
Izbranih imam že kar ene par fotoaparatov, ki se mi zdijo primerni za nakup, samo, verjamem, da veš da ni to ravno kot bi šel kupit štruco kruha smile
nekako si ogledujem naslednje: tvoj predlog nikon D60 je v izboru, prav tako Canon Eos 40D, Olympus E-520 in pa prvi favorit Sony Alpha A300 DVOJNI KIT (DT 18-70mm F3.5-5.6 in 55-200mm F4-5.6), že sedaj imam Sony DSC V-7 in moram reči, da sem z njim zelo zadovoljen, kolikor sem pač za ta rang aparata lahko.
Nisem pa toliko strokovnjaka, da bi se lahko kar na lahko odločil kaj vzeti. Uporabljala ga bova dva, punca in jaz, ona raje slika portrete, medtem ko jaz, vse kar se slikati da...nimam točno definirano kaj mi je ljubše.
Zato, pa se oglašam tukaj, ker vidim da imate znanje in dobre predloge.
 0   

Marko @alessy 27. Jun 2008, 09:34

Z tem zadnjim da dajemo dobre predloge se ne morem strinjat, ker vsak svojo robo hvali . Pač vsakemu pač paše karkoli pač že ima. Vsak ki opravi nakup se odloči glede na to kaj njemu najbol sede in zato tudi je ta fotoaparat najboljši zanj.

Alpha 300 je dober nakup. Tudi sam osebno bi se raje odločil za 300 kot pa za 350, če bi že izbiral med sony dslr...

Pač ti sam najbolj veš zakaj sony A300 in ne dvomi v nakup, ne boš nič zgrešil. V tem razredu so razlike med fotoaparati res minimalne, ene prednosti so na strani cene ene na strani bonbončkov, ki jih dobiš poleg fotoaparata in če si se zagledal v sony A300, potem verjetno veš kaj ti ponuja in je tebi najbolj primeren.

Glede na to, da bosta slikala dva na fotoaparatu, tudi punca, bi bil lažji za slikat nikon d60, ker ima grafičen prikaz nastavitev in za vsakimi nastavitvami imaš možnost podrobnega opisa kaj in zakaj je to in to ... Pač samo toliko...
Seveda pa sony a300 ni slab nakup, boš vesel katerega koli boš vzel, ker so razlike res minimalne...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati