0   

Boris @Bauci 13. Jun 2008, 17:52

Rad fotografiram rožice in žužke, zato sem si že dalj časa ogledoval cene makro ring flashov. Ker to rabim samo za svoje veselje in so znane znamke predrage, sem se odločil, da poizkusim srečo in sem v trgovini www.foto-tip.pl naročil makro ring flash delta in reverse ring 52-58 mm - skupaj s poštnino cca 115€. Zadevo sem v petek vplačal. Denar je bil na računu v torek in še isti dan je bila pošiljka oddana UPS. Danes (petek) se zadevo dobil. Celotno pot sem lahko spremljal na UPS strani (kje se pošiljka nahaja - zelo zanimivo).
Flash na prvi otip deluje solidno. Zraven so tudi reducirni obročki od 55mm do 67mm (4 ali 5 bi moral še enkrat pogledat). Majhen problem so samo kontakti v delu, kjer vložiš baterije (4 AA), ker baterije občasno izgubijo kontakt ampak za ta denar tudi nisem pričakoval ne vem kaj. Naredil par fotk na hitro in izgledajo čisto OK tako, da sem za enkrat s flashom zelo zadovoljen.
Reverse ring pa je tudi OK, da dam gor na objektiv 18-55 narobe obrnjen 50mm 1.8. Sem sprobal ali pašeta skupaj in je vse v redu. Gre tudi na moj 70-300 IS ampak še nisem probal.
To sem napisal, ker verjetno še koga zanima tak flash oz. reverse ring in se ne more odločiti ali ga kupiti preko interneta ali ne. Moje izkušnje so pozitivne.
Lep pozdrav, Boris
 0   

Olaf @Olaf 14. Jun 2008, 16:08

Super, da si zadovoljen!
Imaš mogoče tudi kake slike od same bliskavice ter seveda slike žužkov narejene s to bliskavico?
 0   

Boris @Bauci 14. Jun 2008, 18:46

Kako izgleda bliskavica si lahko pogledaš tukaj http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=60_61&products_id=904.
Slik žužkov žal še ni, ker je te dni sam dež.
Lp, Boris
 0   

g @grega66 14. Jun 2008, 22:24

sem že jaz tud kupoval tu. Oz. več nas je vzelo skupaj. Se je celoten paket izgubil, a so zaradi zavarovanja poslali novega smile

Z robo smo vsi zadovoljni
 0   

Matej @odi193m 15. Jun 2008, 10:22

lepo to, zanima me za koliko se zmanjša razdalja med objektivom in objektom ki ga fotografiraš s to predlečo?
 0   

Boris @Bauci 15. Jun 2008, 15:42

To ni predleča ampak tanek obroček - vmesnik, da lahko na objektiv pritrdiš drug narobe obrnjen objektiv in s tem dobiš "makro objektiv". S kit objektivom in narobe obrnjenim 50 1.8 se lahko objektu približaš na 2-3 centimetre.
Lp, Boris

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati