0   

Matej @mkonci 17. Jun 2008, 09:00

Pozdravljeni

Počasi se pripravljam na nakup SLR digitalnega fotoaparata thumbsup . Sem čisti začetnik bigeek na SLR-ih, zato bi prosil za pomoč na kaj morem pri izbiri in nakupu paziti.
Moja denarna meja je nekje 700-800€. V to more biti že vključen objektiv.

Kaj bi mi priporočali?
 0   

Dragan @lippi 17. Jun 2008, 09:19

Evo to ti je pisano na kožo:

https://www.slo-foto.net/ftopict-11914.html thumbsup bigrazzClick Click
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

gasper trampus @gtyrant 17. Jun 2008, 09:36

Canon eos 1000d thumbsup
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Marko @alessy 17. Jun 2008, 09:39

Pride šele avgusta...
 0   

gasper trampus @gtyrant 17. Jun 2008, 09:59

se pač malo počaka... ni dobro preveč na silo hitro kupovat.
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Alien @Alien 17. Jun 2008, 10:16

Nikon D60. sunny
 0   

Marko @alessy 17. Jun 2008, 10:55

Tudi jaz sem za Nikona D60 thumbsup
 0   

Marko @alessy 17. Jun 2008, 11:06

mkonci je napisal/a:

kaj morem pri izbiri in nakupu paziti.

Paziti nimaš kaj, saj kupuješ novega. Edino če bi kupoval rabljenega, potem pač je dobro da paziš v kakšnem stanju je kamera...

Drugače pa kateregakoli boš kupil boš zadovoljen. Ti si samo postavi neke prioritetne točke, kaj želiš da fotoaparat ima in se držiš potem teh točk in na koncu glede na te zahteve pogledaš še na ceno in imaš kamero ki ti najbolj sede.

Malo si preberi kaj več o Nikonu D60, prihajajočemu Canon eos 1000d, Sony Alpha 200, Pentax k200d, olympus D-510 ali mogoče D-520, pa primerjaj in se odločaj na tiste stvari ki so tebi najvažnejše. Če je pač najvažnejša cena, boš pač gledal na ceno, če je najvažnej da bo najkvalitetnejša slika, boš pač gledal na to in izločal lepo po vrsti tiste, ki ne izpolnjujejo tvojih zahtev.
Ne se pa bati da bi s katerim zgrešil, ker so vsi za tak denar dovolj dobri in kvalitetni da ne moreš bit nezadovoljen...
 0   

Marko @alessy 17. Jun 2008, 11:09

Pa da ti še malo olajšam si lahko pogledaš tukaj primerjave in same podrobne opise fotoaparatov.

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos1000d%2Cnikon_d60%2Coly_e510%2Coly_e520%2Cpentax_k200d%2Csony_dslra200&show=all
 0   

Matej @mkonci 17. Jun 2008, 11:31

alessy, hvala za tale link, je vse na kupu in bom lažje izbiral thumbsup

Kako pa je potem s objektivi? Nisem ravno najbolj domač z njimi (na kompaktih jih pač nisem menjal).
Rad bi objektiv, kateri je uporaben za vsakodnevno uporabo (med koliko mm naj izbiram)
Kasneje pa bi želel imeti še macro in širokokotni objektiv.

LP,
 0   

Marko @alessy 17. Jun 2008, 13:00

He he... Objektivi niso poceni, se zavedaš da sam objektiv stane lahko več kot sam fotoaparat...

Zdaj če resnično gledaš za naprej, da bi imel kasneje makro objektiv itd itd, potem glej na fotoaparat, ki ima že v samem bodyu vgrajen stabilizator slike. Tako boš prišel do cenejših objektivov kot pa pri canonu in nikonu, ki imata stabilizatorje slike v samih objektivih.

Vsakodnevna uporaba objektiva ti je nekje 18-200mm objektiv... Tukaj imaš dokaj spodoben široki kot in pa dokaj spodoben zoom.
Takšna zadevca se dobi v kombinaciji Nikon D60 in pa objektiv Nikkor 18-200mm Vr ... Ampak tukaj boš moral seči globlje v žep, imaš še neke alternative z sigmo in tamronom 18-200mm, ampak brez stabilizatorja slike in pač tudi slabše kvalitete ampak zato cenejši objektiv.
V kit objektivu dobiš drugače 18-55mm VR z možnostjo kit zooma 55-200mm. Ampak sta tukaj objektiva ločena in ju je potrebno menjavati, ampak je cena primerna in dokaj poceni na kaj dobiš...

Imaš pa še ostale kit objektive za ostale fotoaparate, ki so nekje podobni. Jaz sem ti pač navedel nikonovo ponudbo.
Moraš tudi vedet da tudi z navadnimi objektivi lahko delaš makro posnetke, le da ne tako povečane kot jih narediš z makro objektivom. Za kakšne slike rož ali malo večjih žužkov ni takšen problem. Če hočeš več, je pač potreben za to tudi objektiv.

Drugače je pa vprašanje kdaj si ti želiš še nabavit makro objektiv . Namreč če še ne tako hitro lahko fotoaparat še vedno zamenjaš in kupiš drugega, ki ti bo bolj všeč glede na cenejšo makro izbiro objektivov. Če pa kaj hitro potem pa glej na to, da ima stabilizator slike v body-u in da je izbira objektivov velika. Kar bi lahko rekel da pri pentaxu mislim da imaš največ od teh ki imajo stabilizator v bodyu...
 0   

miha @justaboy 17. Jun 2008, 16:42

Poglej si morda Pentax K200D + DA 18-55 + DA 50-200 [KIT], pri Beseničarju stane 700€ za gotovino ali na fotomarketu (isto le da naročiš preko neta).

L.P.
 0   

Matej @mkonci 17. Jun 2008, 16:44

Ja sem mal pregledal in zdej razmišljam med tema modeloma
NIKON d60
http://www.mimovrste.com/artikel/1730251726/digitalni-fotoaparat-nikon-d60
PENTAX k200d
http://www.mimovrste.com/artikel/1730257227/digitalni-fotoaparat-pentax-k200d-da-18-55
Pri slednjem mislim da je še objektiv zraven ane?

Pentax ima stabilizacijo slike, večji zaslon...

Kaj pravite?
 0   

Alien @Alien 17. Jun 2008, 17:23

Namesto tvoje variante D60, raje glej kaj takega, D60 z VR kit objektivom:
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=191&manufacturer_id=38&product_id=1020294725

Nikonov zaslon je super.
 0   

miha @justaboy 17. Jun 2008, 18:02

Poglej tukaj kar sem ti predlagal maš 2 objektiva zraven en 18-55, 2. od 50 do 200. cena 699€. Lahko pa tudi samo 18-55, je pa cena 599€. Za 40€ cenej kokr tm k ti gledaš thumbsup Sicer pa se splača dat 100€ za objektiv 50-200.
Na še link.

http://www.fotomarket.net/katalog/index.php?catalogue_cat_id=2653&manufacturer_id=1

L.P.
 0   

Matej @mkonci 17. Jun 2008, 19:40

hm tale PENTAX D200D kit je kr zanimiv, pa še stabilizator ima že vgrajen:D
 0   

Ban @Ban 17. Jun 2008, 19:51

Ja, s temle Pentaxom bom vsekakor zadovoljen in tisti kompletom z dvema objektivoma bo super.

Pentax k200d je resda malenkost dražji kot pa nikon d60, ampak je vreden tistih dodatnih evrov. Poleg stabilizacije slike ima še dosti boljšo zgradbo in je občutek v rokah veliko boljši in zauplivejši kot pa pri d60, če veš kaj mislim, tudi zatesnjen je, kar d60 ni, pa še ena velika razlika - pentax ima dosti svetlejše iskalo z več prikazanimi podatki.
 0   

Matej @mkonci 17. Jun 2008, 20:13

hm tale PENTAX D200D kit je kr zanimiv, pa še stabilizator ima že vgrajen:D
 0   

Marko @alessy 18. Jun 2008, 06:47

Tako je pentax ima vgrajen stabilizator v bodyu, nikon ima v objektivih. Dejstvo je da je bolje da ima v objektivih imaš nekaj prednosti in pa eno slabost da so objektivi dražji. Sicer v samem kitu je še cenej od pentaxa tako da kar se kita tiče so same prednosti.

Kar se tiče kvalitete slike sta glede šuma pri visokih iso zelo podobna, ampak vseeno nikon je znan pa odličnih barvah in tukaj nima konkurence.

Sicer je omenjeno da ima pentax tesnila za kapljice in prah. Ma tudi nikon je lahko na dežju in mu nič ne bo. Bedarija je ta ko se nekaj hvalijo o nekih 70 tesnilih in ne vem kaj še, v vodo ga pa še vedno ne moreš dat...

Pa še omenjeno je bilo da ima pentax bolši body od nikona. Zato ker nikon od modela D40 ni spreminjal bodya še ne pomeni da je zato slab in za časom.
Po mojem mnenju je nikonov body še vedno bolši . Zakaj bi spreminjali body, ki je odličen. Moraš tudi vedet da je pentax veliko težji kot nikon, pa še navadne baterije uporablja, kar pomeni še večja teža. Sicer je to za ene prednost, ampak jaz je ne vidim, ampak samo slabosti...

Moje mnenje je da je nikon d60 za vstopnega fotografa še vedno najboljša izbira s svojo enostavnostjo uporabe, zelo kvalitetnih in razumljivih menijev.
Na koncu še pa dodaš objektiv Nikkor 18-200mm Vr, pa ne vem kaj še potrebuješ več za vstopnega fotografa... Kasneje ko pa prerasteš vstopni model pa samo zamenjaš body z kakšnim prihajajočim Nikonom D90 ali D400 in še dokupiš kakšen nov objektiv (kakšen makro ali tele objektiv) , pa si spet zmagal. Pač tako jaz gledam naprej in na fotoaparate in je to zgolj moje osebno mnenje in se mi zdi res smiselna pot...

Tudi pentax je dober fotoaparat in pač vedno glej naprej.
Pri pentaxu pa če gledaš naprej, prideš do trenutno modela K20D ki ima dosti težav kolikor berem mnenja in se kaže kvaliteta in ime ameriškega pentaxa...

Drugače pa tudi dobra izbira. Priporočam ti tudi, da si prebereš še tuja mnenja o nikonu in pentaxu na forumih in boš videl tudi kako se drugje gleda na te stvari. Forum imaš tudi na linku zgoraj, ki sem ti ga posredoval na strani dpreview.com ...

l.p.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati