0   

viko @viko 5. Sep 2004, 16:41

Zivijo,

Dve vprasanji:

1. Ali kdo ve, kje pri nas razvijajo diase na Ilfochrome papir oz. kje delajo kvalitetne povecave iz diasov (najraje v LJ)?

2. Ali je mozno kje v LJ najeti temnico, cene itd... Vcasih se je dalo v Bikofeju, pa ne vem ce se deluje.

Hvala in LP
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 5. Sep 2004, 17:19

2. daj vpraši uporabnika OKO - on mi je enkrat rekel, da se da dobiti temnico nekje v Rožni dolini.
 0   

viko @viko 7. Sep 2004, 19:06

Kaj nihce ne povecuje diasov oz. dela svojih CB fotk?!?

:?
 0   

incognito @incognito 7. Sep 2004, 20:10

Yup, jaz delam svoje cb slike, in temnico najemam v rozni dolini. Najeti se jo da pri zavodu solt za 4000SIT na mesec, dobis pa kljuc in imas dostop do temnice 24ur na dan. SOLT je v studentskem naselju v rozni dolini. Za tocen naslov poglej njihov site.
Edina moja pritozba nad temnico je da sta povecevalnika malce razrukana, drugace je pa vse super.
Diasi pa, nobeden vec ne dela dia povecav po kemijskem procesu, delajo pa kvalitetne digitalne povecave pri foto formatu in Dia studiu. Pri formatu je fotka lahko do metra siroka in dolga v neskoncnost, pri Dia studiu pa nevem, nekaj podobnega pac. Dias poskenirajo potem pa prides se pogledat na computerju ce ti je vse vsec in za popravke.

Upam da sem ti kaj pomagal.

Jon
 0   

viko @viko 15. Sep 2004, 11:46

Hvala, sem ze klical na SOLT. Ali mogoce ves do kaksnega formata so povecevalniki (135, 6x6, 6x7, 6x9)? Kemikalije najbrz prineses s sabo?

V Dia studiu sem ze dajal delat povecave, pa nisem prevec zadovoljen. 25x25 cm povecava iz formata 6x6 je prišla precej neostra. Z lupo vidim precej vec podrobnosti kot pa na fotki. In to niti ni velika povecava - 4,5x, kar ustreza fotki 10x15 cm iz 135 formata. :?

Najbrz imajo slab skener...
 0   

incognito @incognito 15. Sep 2004, 14:29

povecave, hm, mislim da se bi dalo 6x6 povecavat z njihovim povecevalnikom, nisem pa siguren. Ja, mislim da ma forat mask za 35mm. Drugace so pa tisti njihovi povecevalniki ze kr blizu konca. Imam pa jaz nov(neuporabljen 20 let star) povecevalnik 6x6, a nimam prostora za temnico, tako da jih bom vprasal ce ga mam lahko v njihovi temnici dokler jo uporabljam.
Samo hazla moram se kupt pa bo povecevalnik takoj pri soltu. biggrin biggrin
Ja, kemikalije pa papir pa rabis svoje.
pametno je tudi svojo leco za povecevalnik ce jo mas. Njihove so, milo receno, zelo prasne.
 0   

slowenien @slowenien 15. Sep 2004, 15:57

Prah se da spihat drugo uje ce je na lecah mrena tega ne gre odstranit,sicer se pa povsod najde plac za temnico jaz sem mel dolga leta kr v kuhni pol kopalnici zdaj ene 5let pa boguhvala ceprav ne molim mam svoj plac
 0   

edo @fotoman 6. Mar 2005, 12:25

Najel bom temnico v Rožni dolini zanima me, ali so že tam kemikalije in vse potrebščine za razvijanje negativa (kadičke, razvijalne doze, spirala)?
 0   

Katja Mežnar @katku 6. Mar 2005, 14:52

tam maš vse razen kemikalij in papirja...
 0   

edo @fotoman 6. Mar 2005, 14:57

katku,,,si že bil v tej temnici???? opiši mi, prosim,,,vse, čim bolj podrobno, lp :christmas:
 0   

Katja Mežnar @katku 6. Mar 2005, 15:07

sem že bila ja smile sej dost maš že zgori napisano..ni kej dost za povedat v bistvu... sobica z enim zatemnjenim okencem, s tapravimi lučmi, z vso potrebno opremo - 2 povečevalnika, banjice, vse za filme razvijat... kemikalije in papir maš svoje..in delaš. najameš jo za en mesec, dobiš ključ, na vratih je list kjer se vedno za vnaprej napišeš kdaj boš prišel... to je to. ne vem, a te kaj konkretnega zanima...

no pa upoštevaj, da sem bla jst tam nazadnje pred kakim letom in pol (lahko da so se zadeve spremenile) in da nisem bila kej dost zahtevna 'stranka', ker sem še precej začetnica..
 0   

edo @fotoman 6. Mar 2005, 15:09

Kje dobiš ključ, komu plačaš?
 0   

Katja Mežnar @katku 6. Mar 2005, 15:11

lej sej je že zgori vse napisano, sam mal poglej. plačaš v isti stavbi kot je temnica, v študencu v rožni dolini, tam dobiš tudi ključ.
lp
 0   

Jasna @Agbr 16. Sep 2014, 19:20

Če po devetih letih še vedno iščeš temnico :-) je v Ljubljani ***, ki jo renta.

Nepooblaščeno oglaševanje na portalu Slo-Foto.net ni dovoljeno - Lucifix
 0   

Tomaž Podberšič @tompod 19. Dec 2018, 09:32

Pozdravljeni,

zanima me ali v okolici Ljubljane ali Kranja obstaja kakšna temnica, ki jo je možno najeti in ali obstajajo kakšne delavnice (tečaji, dogodki, ...), ki se napredno (ne osnovno) ukvarjajo z črno-belo filmsko fotografijo.

Lep pozdrav,
Tomaž

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati