0   

Zelod @flambirana_oFca 22. Jun 2008, 17:41

Zdravo,
bliža se čas dopusta in se poleg ostalega foto arsenala odločam, da bi kupil kakšen objektiv velikega razpona goriščnic.
Ne bi rad na morje vlačil treh objektivov, jih menjaval itd.
Dejansko rabim objektiv samo za čas dopusta, potem bi ga itak prodal, saj imam ostalih "bolj pametnih" dovolj. smile

Fino bi bilo, da objektiv pokriva nekje od vsaj 28mm pa do vsaj 200mm. Poželel sem si še optični stabilizator. Kot zgornjo finančno mejo si postavljam 500 EUR.

Med edinim ogledanim imam Sigma AF 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS.
Eni ga hvalijo, drugi grajajo, tretji pravijo, da je škoda denarja za OS...

Pozna še kdo kaj boljšega, morda kakšna pripomba, da optični stabilizator sploh ne igra velike vloge..., da je nakup nespameten?
Ali je boljše kupiti za ta namen kakšnega srednjega kompakta varianta alla Canon SX100 ?

Dejansko se vrtim v krogu in sploh ne vem kaj bi kupil, da bo izpolnjen končni cilj - prinesti domov z dopusta lepe, kvalitetne fotke.
Zatorej prosim pomoč in nasvet.

HVALA in lep pozdrav
 0   

Aleš @lial 22. Jun 2008, 18:47

Sam bi vsekakor na počitnice (če bi bil omejen s prostorom) vzel le dva objektiva - Sigmo 18-200 in 50/1.7.
Če pa že kupuješ, poglej še za Tamron-om 18-250, ko sem primerjal rezultate s svojo Sigmo, sem bil kar malo presenečen, predvsem na koncu je bil tamron vidno boljši.
Vendar je bilo to na A700, če je za tvoj aparat podobno, pa ne vem.
Stabilizator imam pa ves čas s seboj - vgrajenega v bodiju grin grin

LP
 0   

Janez Šturm @jj65 22. Jun 2008, 19:17

Če si na Nikonu je sicer najdražji 18-200VR ampak to je to, kar je Lial napisal za Sony. Verjemi, tako za 'all round' stabilizator prav pride. Lp j
 0   

Zelod @flambirana_oFca 22. Jun 2008, 20:52

Hvala za odgovor.

No, drugače si lastim EOS 400D z Canon 70-200 F4 L, Tamron 17-50mm f/2.8, Canon 50mm f/1.8 II...

Tega Tamrona 18-250mm sem si tudi ogledal in prebral nekaj testov. Cena je primerna... Zmoti me le 250mm in da ni stabilizatorja. Že pri Canonu 70-200mm F4 L so pri 200mm včasih težave.
Gledal sem tudi 'novega' Tamrona 28-300mm .... VC (stabilizator slike), a je kar precej izven mojega budgeta.

Sedaj sem spet začel gledati kompakte... Canon G9 mi nekako kaže, da bi zadostoval za en tak dopust pofotkat. Še baterijo ima enako kot 400D, bliskavico lahko gor ruknem...

Baaah ne vem...
 0   

Janez Šturm @jj65 23. Jun 2008, 05:51

Glede na to, da 70-200/4L ni pretežak, mogoče razmisliš nekaj na temo 16-50(70) in imaš dva objektiva 'za sabo'. In to je to. 28mm na cropu 1,6 ni nevem kako uporabno (28-300VC). Pa še ena stvar je. Ko enkrat slikaš z 70-200/4L potem ni ravno dosti objektivov, ki so primerljivi (beri: večina je vidno slabših) in zna biti, da boš nesrečen.
Lp j
 0   

andyz @andyz 23. Jun 2008, 06:27

Imam tole Sigmo. Ni neka špica, za namen, ki si ga navedel, pa je čisto spodobna.
Stabilizator vsekakor !
andyz
 0   

Pentagor @Pentagor 23. Jun 2008, 12:00

Moj glas gre Tamronu 18-250... AJA, si na Canon-u. Uf, moje sožalje...
 0   

iztok @izo 23. Jun 2008, 12:12

kakšno sožalje, če kater, bo canon bajonet prvi podprt pri tamronu.
torej, 18-250 podpira:
Canon - Available
Nikon with Built-In Motor - Available
Pentax - Available
Sony - Available
http://www.tamron.com/lenses/prod/18250_diII.asp

aja, stabilizatorja pa res nimajo canon ohišja, če to misliš.
 0   

Pentagor @Pentagor 23. Jun 2008, 12:15

Izo, nisi razumel štosa. Flambirana_ofca išče objektiv s stabilizacijo slike. Kolikor vem, je v tem Tamronu ni.
Ne bit takoj prizadet nooooo. grin
 0   

iztok @izo 23. Jun 2008, 12:18

sem napisal zgoraj. kakšna prizadetost, samo da ne bo nesporazumov, sem napisal, kar sem.
 0   

Pentagor @Pentagor 23. Jun 2008, 12:29

OK, samo da je jasno zdaj.
Sicer pa, Flambirana_ofca: Tamron 28-300 s stabilizacijo košta pri Erhardt-u 500 EUR. A ni to tvoj budget?
 0   

andyz @andyz 23. Jun 2008, 16:38

28 za crop senzor je vsekakor premalo. Širokega kota v tem primeru sploh nima pokritega.
andyz
 0   

Zelod @flambirana_oFca 23. Jun 2008, 21:23

Hvala za vaše prispevke...

No, v bistvu glede res same kvalitete slik nisem (ne bom) tak picajzelj. Se zavedam, da bom težko našel za 500 EUR nekaj kar bo univerzalnega, s stabilizatorjem, super-duper optične kakovosti.. pa še po možnosti, da ima stojalo za piksno gor odložit in, da stane v žep na riti. biggrin

Pa tudi res širokega kota ne rabim oziroma sem se sprijaznil tudi, če ga ne bom imel. Zato sem si kot izhodišče postavil minimalno 28mm (ker 50mm je pa že res 'obup' za bližinske posnetke).

Erhardt?? Eeem... slišal že res pa nisem k njim pogledal. Cene sem vzel kar pri slovenskih dobaviteljih.
Če je pa res kot 117 EUR razlike.. potem se splača razmisliti za nakup pri njih. Vsekakor! Hvala za napotek, Pentagor.

No, hvala vsem, da ste prispevali mnenje, mislim pa, da se bom le odločil drugače...
Rabljen Canon S5 IS za dobrih 200 EUR. Dokupim še torbo (cca. 30 EUR).
Ko pridem nazaj z morja pa probam zadevo prodati in kupi kakšen bolj resen kos foto opreme. smile
 0   

Zelod @flambirana_oFca 23. Jun 2008, 21:26

andyz je napisal/a:
Imam tole Sigmo. Ni neka špica, za namen, ki si ga navedel, pa je čisto spodobna.
Stabilizator vsekakor !

Povej več! yes Kako se obnese AF in hitrost? Kaj pa stabilizator dobro opravi svoje delo? Je tudi s tem modelom Sigme tako, da je en primerek na njih 5 dober? smile
To bi skorajda kupil kasneje, ko/če prodam S5.
 0   

andyz @andyz 24. Jun 2008, 06:37

Sem že napisal, da je za namen, za katerega sem jo kupil (all around objektiv) čisto v redu. Ostri hitro, in fokus dela v redu. Je sicer malce težek a pri takšnem razponu je pač treba računati z nekaj več stekla v objektivu.
Skratka, jaz sem zadovoljen.
Če pa je od enega do drugega primerka kašna velika razlika, pa ne vem.
andyz
 0   

Jessie @Jessie 24. Jun 2008, 10:19

Kupi si Fuji Finepix F 100 fd... zakon fotič za v žep! Goriščna razdalja 28-140, 12Mpix in Iso tudi do 12800 !!! Fajn zadeva...iz prve roke!
 0   

Anže @AlienW 24. Jun 2008, 10:23

Iso 12800 na kompaktu je res zelo uporaben ja, bravo.

Ofca: Če potrebuješ fotografije le za spomin ti bo verjetno S5 popolnoma zadoščal, čeprav bi se jaz na tvojem mestu malo pomatral in nosil okoli boljšo opremo, nikoli ne veš kaj boš videl tam.
 0   

Primož @Primoz78 24. Jun 2008, 10:56

AleinW se strinjam...jaz se tudi se odlocam ali naj vzamem komplet opremo na Zakintos ali samo kompakta (pa se ta od sestre bigrazz)...predvsem se bojim, da bi mi ukradli iz sobe, ker so znance uspavali in okradli cez noc...

Lp Primoz
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Jun 2008, 19:16

Hvala andyz, mi prav pridejo te informacije.
Glede teže pa mi to ne predstavlja težave.

Jessie: lepo, me veseli in hvala za predlog.
Ampak S5 se mi zdi še vseeno nekoliko boljša rešitev. Pa niti nočem aparata za v žep. Mora imeti kukalo in da ga je kaj za prijet. biggrin
Pa gledam na to, da, če je le šansa, uporablja navadne AA akumulatorje, saj pri daljši foto turi tudi baterije zmanjka.

AlienW in Primoz78: hja.. tega me je najbolj strah, da bom videl kakšen zanimiv motiv pri katerem bi rad z naprimer f/2.8 poudaril samo določen detajl ali z bulb funkcijo ujel gibanje... No ja, mnenja sem, da bo S5 tudi tega zmožen na solidni ravni. Superiornosti ne gre pričakovati. V vsakem primeru bo veliko boljše kakor lani, ko sem imel s sabo katastrofalen trotl aparat.
Pa tudi kraje, izsiljevanja in kakšnega razbitja opreme me je strah, saj se nameravam gužvat vsepovsod in velika foto torba zna vzbujati pozornost. Pa tudi pregledi na carinah bi utegnili predstavljati rizik, saj za vso obstoječo foto opremo nimam več računov in, če bo kdo posebno dobre volje za drkarjenje, mi bo še dopust pokvaril. smile

Hvala za nasvete, informacije.
 0   

iztok @izo 24. Jun 2008, 20:12

kaj pa tole, je ravno ven prišlo. je precej kvalitetna zadeva, če sklepam po predhodniku, upam da bo tudi slika ok, glede na 12mpix.
http://www.dpreview.com/news/0806/08062401ricohgx200.asp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati