0   

poison @poison 24. Jun 2008, 15:33

Pogledal sem malo na netu in vidim da ima sigma dva oz. tri fiksne objektive z f1,8 v gorišnicah 20,24 in 28. 28 mi je malo dolg, me pa zanima kaj pravite kaj na 20mm in 24mm. Uporabljal ga bom predvsem za koncertno fotografijo.
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 25. Jun 2008, 19:29

24mm je kvazi makro, ima manjši navoj za filter (to ti pri koncertih najbrž ne pomeni dosti, ali pač), je cenejša za cca. 60€, nima internega fokusa (če te to moti, da se objektiv razteguje med fokusiranjem).

O ostrini in ostalih nevšečnih karakteristikah bo pa kdo drug povedal, ki jih je dejansko sprobal. Vem samo za 20mm, da ni ravno pojem ostrine ... šele pri f/5,6-f/8 bi lahko govoril o neki ostrini. Je pa najbrž spet odvisno kakšen primerek dobiš.
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Jun 2008, 19:59

Sigma 20mm ima od 24mm par prednosti, bolj sirok je, sprednja leca se ne premika in ne vrti... Je pa neoster pri f/1.8, pri f/2 je ze mal boljs, pri f/2.2 je ze uporabno.

Ce kupujes tovrsten objektiv si kupi 30mm F/1.4.
 0   

poison @poison 25. Jun 2008, 21:43

30mm mi je malo dolg. Grem probat prav do sigminega uvoznika če bo mel na zaogi pa bom kar videl.
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 25. Jun 2008, 22:10

Sabo vzami vsaj laptop, ker na ekrančku od aparata boš bore malo videl.
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Jun 2008, 23:10

Jaka83 je napisal/a:
Sabo vzami vsaj laptop, ker na ekrančku od aparata boš bore malo videl.

Verjemi mi, da z temi objektivi se bo dalo videt grin

Mam 20-tko in govorim iz izkusenj upset
 0   

Andrej @fotokaj 26. Jun 2008, 08:18

poison je napisal/a:
30mm mi je malo dolg. Grem probat prav do sigminega uvoznika če bo mel na zaogi pa bom kar videl.

Nima na zalogi; vem, je pred kratkim prijatelj za uporabo na D3 vzel 20/1.8 ter 28/1.8 in za oba je čakal cca mesec dni.

28-tko sva primerjala z mojim Nikkorjem 28/1.4 in je Sigma pri povsem odprti zaslonki, torej pri f/1.8 ostra ko pes in se ji Nikkor približa šele pri f/2, torej ko je že za eno stopnjo zaprt!!!
Kakovost optike na Sigmi naju je oba presenetila; ostrina je brezhibna, bokeju tudi nič ne manjka - ni sicer Nikkor - velika razlika je pa v AF. Nikkor izostri precej hitro in zelo natančno, na krajše in daljše razdalje, kar velja tudi za ostrenje v slabih svetlobnih pogojih (v mraku), Sigma je pa bolj tako-tako; če je svetlobe zadost načeloma ni problemov, v slabši svetlobi ali pri manj kontrastnih motivih zna pa kar trajat, preden AF "prime"...

20-tka je pa obupna; v območju f/1.8-f/4 je kvaliteta slike dobesedno neuporabna - ko napišem neuporabna, tako tudi mislim. V območju f/4-f/8 se pa mal izboljša, kvaliteta je šele pri f/8 in f/11...
Zdaj, če že kupuješ objektiv z maks. zaslonko f/1.8, ga kupuješ zato, da ga boš pri tej zaslonki uporabljal, ne pa od f/5.6 naprej...

Torej, ne vem kako je s 24/1.8, vem pa dvoje - da je 28/1.8 odličen, 20/1.8 pa resnično zanič objektiv.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jun 2008, 08:51

fotokaj je napisal/a:
poison je napisal/a:

Nima na zalogi; vem, je pred kratkim prijatelj za uporabo na D3 vzel 20/1.8 ter 28/1.8 in za oba je čakal cca mesec dni.

28-tko sva primerjala z mojim Nikkorjem 28/1.4 in je Sigma pri povsem odprti zaslonki, torej pri f/1.8 ostra ko pes in se ji Nikkor približa šele pri f/2, torej ko je že za eno stopnjo zaprt!!!
Kakovost optike na Sigmi naju je oba presenetila; ostrina je brezhibna, bokeju tudi nič ne manjka - ni sicer Nikkor - velika razlika je pa v AF. Nikkor izostri precej hitro in zelo natančno, na krajše in daljše razdalje, kar velja tudi za ostrenje v slabih svetlobnih pogojih (v mraku), Sigma je pa bolj tako-tako; če je svetlobe zadost načeloma ni problemov, v slabši svetlobi ali pri manj kontrastnih motivih zna pa kar trajat, preden AF "prime"...

20-tka je pa obupna; v območju f/1.8-f/4 je kvaliteta slike dobesedno neuporabna - ko napišem neuporabna, tako tudi mislim. V območju f/4-f/8 se pa mal izboljša, kvaliteta je šele pri f/8 in f/11...
Zdaj, če že kupuješ objektiv z maks. zaslonko f/1.8, ga kupuješ zato, da ga boš pri tej zaslonki uporabljal, ne pa od f/5.6 naprej...

Torej, ne vem kako je s 24/1.8, vem pa dvoje - da je 28/1.8 odličen, 20/1.8 pa resnično zanič objektiv.

20-tka je tako zanic, da jo prodajam za pol cene nove (in to brezhibno, z papriji in skoraj nic rabljeno) ze ene pol leta dead ... Nic ne kaže, da jo bom v kratkem prodal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati