0   

Luka @lukas123 27. Jun 2008, 14:37

Zanima me če mogoce kdo ve če bi bilo lahko kaj narobe ko sem pred dnevi naredil nekaj slik v 100w zarnico???
Ker kot sem prebral v navodilih bi to lahko poškodovalo ccd tipalo.
In kako naj bi sploh ugotovil če je še kar vse vredu, se to vidi na slikah??
Hvala za pomoč
 0   

Jernej @Horse 28. Jun 2008, 10:50

Načeloma ne bi smelo biti problema - smo tudi v sonce že slikali, pa načeloma ni bilo opaziti razlike v delovanju po odpavljeni "akciji". Je pa res, da prav zelo dolgo jaz ne bi meril v močne izbore svetlobe (100w žarnica se mi to nekako ne zdi), ker res lahko pride do poškodb - v končni fati so objektivi opremljeni z lečami, kako pa gre s soncem in lečo na pravi goriščni razdalji je pa verjetno že vsak izkusil....
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Pentagor @Pentagor 30. Jun 2008, 09:18

Pri tej zadevi te lahko skrbi samo tvoje oko.
Aparat boš poškodoval v primeru, da ga boš pustil z objektivom usmerjenega v sonce dlje časa in pri tem imel še nekaj smole.
Res pa je, da pri kompaktih nikoli ne veš, ker je senzor neprestano izpostavljen svetlobi. Pri SLR-ju lahko skuriš zrcalce.
Ampak kot sem rekel: najbrž nisi pustil aparata ležat tako več ur.
 0   

Luka @lukas123 7. Jul 2008, 20:39

kko pa bi drgac jest sploh vidu ce je kaj narobe zato ker sem fotografiral oblake tam kjer je bilo najbolj svetlo, pol pa je kar naenkrat začelo sijati sonce in preden sem pogruntal je bil objektiv že nekaj sekund usmerjen v sonce, ampak mislim da je bilo še mogoče še malo čez oblake, sam pol k sm pa umaknu aparat je pa že čist sijalo, tko da nism sigurn da je blo čez oblake, samo na zaslonu sem videl ko mi je kazalo da je preosvetljeno.
Upam da nism prevec tečn, sam me skrbi k sm ga ravno kupil, pa nočm da bi bil že čist nov zjeban.
Hvala
 0   

Aleš @lial 8. Jul 2008, 07:13

lukas123 je napisal/a:
Zanima me če mogoce kdo ve če bi bilo lahko kaj narobe ko sem pred dnevi naredil nekaj slik v 100w zarnico???

Nevarna situacija!

lukas123 je napisal/a:
kko pa bi drgac jest sploh vidu ce je kaj narobe zato ker sem fotografiral oblake tam kjer je bilo najbolj svetlo, pol pa je kar naenkrat začelo sijati sonce in preden sem pogruntal je bil objektiv že nekaj sekund usmerjen v sonce, ampak mislim da je bilo še mogoče še malo čez oblake, sam pol k sm pa umaknu aparat je pa že čist sijalo, tko da nism sigurn da je blo čez oblake, samo na zaslonu sem videl ko mi je kazalo da je preosvetljeno.

Hm, pa kako je 100W žarnica lahko posijala čez oblake? bigeek bigeek

Definitivno si zjebou fotkiča, zraven pa še svojo verodostojnost na tem forumu...
 0   

Jessie @Jessie 8. Jul 2008, 07:24

smile
 0   

Luka @lukas123 8. Jul 2008, 15:33

ma ne ucerej sm slikov kr tko nekej u oblake pa me sam zanima ce se kej vid to ce se zjeba????
 0   

Pentagor @Pentagor 14. Jul 2008, 07:38

Ja, definitivno si skuril vogale senzorja!
Da preveriš zadevo, odpri aparat, odmontiraj senzor in ga položi v kozarec vode, kateri si dodal ščepec koriandra in noževo konico soli. Vode ne rabiš veliko, ravno dovolj, da gre senzor noter. Pa malo širši kozarec uporabi, so rezultati boljši. Senzor pusti ležati v vodi približno 23 minut in 15 sekund. Na vogalih se bodo začele pojavljati bele pike in na koncu še modre črte. Če se to pojavi, ga sestavi nazaj in ga vrži v koš, ker je popravilo predrago. Obvezno pa ga moraš sestavit nazaj, ker sicer škoduje okolju.
Saj ni važno, če aparat še dela ali ne. Uničil si ga (kar je pokazal test) in zato mora v smeti! Če pa ga ne želiš vreči v smeti sam, pa povej, ti pošljem svoj naslov, mi ga pošlješ (lahko razstavljenega) in ga bom jaz vrgel namesto tebe. dead

Zdaj pa zares: Aparat dela ali ne? Pa kaj hudiča kompliciraš? Smo ti že zgoraj napisali, kako je s tem.
 0   

martin @pikoli 14. Jul 2008, 10:29

Pentagor laugh
 0   

Luka @lukas123 14. Jul 2008, 12:52

sj vem da preveč kompliciram!
No, sj sam to me je zanimal, hvala za odgovor

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati