0   

aleš @vojak81 30. Jun 2008, 20:04

Pozdravleni vsi,sem novi na forumu in tudi lastnik novega canona s3,ker nisem glih nek extra fotograf me zanima,zakaj mi skoraj na vsaki sliki ki sem jo nardil na eni zabavi osebe imajo rdeče oči??seveda je bla zunaj tema,v dvorani luči slikal sem z bliskavico ter na P. confused
Mogoče si razlagam zato da nisem počakal da se mi pokaže zeleni kvadratek ter izostri slika?? upset a mi lahko kdo pomaga?? cry aja naj povem da imam vklopleno funkcijo za rdeče oči

hvala že vnaprej. thumbsup
 0   

martin @pikoli 30. Jun 2008, 21:32

Rdeče oči se pojavijo na fotografiji zato, ker je v temi zenica razširjena in ko slikaš z bliskavico, se blisk odbije od zadjega dela oči(nevem kako se drgač temu reče confused ) ki je pač rdeče barve. Rešitev je ta, da vklopiš funkcijo proti rdečim očem ki naredi predblisk da se zenica skrči. Če tudi to ne pomaga, pa pomaga kasnejša obdelava na računalniku. Je pa res da s tem nisem imel nikoli problemov, tako da ti iz lastnih izkušenj ne morem povedati nič.
lp thumbsup
 0   

andraz @stabilo 1. Jul 2008, 00:02

v meniju aktiviraj red eye
 0   

Aleš @lial 1. Jul 2008, 04:56

Zanimivo kako nekateri slabo preberejo vprašanje... saj ima vklopljeno funkcijo red-eye, je zapisal, ne?

Sicer pa je to pri kompaktih zaradi majhne razdalje med bliskavico in objektivom pogost primer kljub vklopu te funkcije, ćeprav vedno pa ne bi smelo biti.
Morda pa ta funkcija sploh ne deluje? To, da ne počakaš na potrditev ostrenja je seveda lahko razlog, ne vem če je to možno pri s3
Ali se pri blisku sproži še eden malo prej? Predlagam, da zaprosiš kakšnega od domačih da ti pozira in potem poskušaj z uporabo avto, portrait in programAE nastavitvijo.
Sicer pa je odprava rdečih oči dokaj enostavna v skoraj vseh programih za obdelavo.

LP
 0   

aleš @vojak81 1. Jul 2008, 14:26

lial je napisal/a:
Zanimivo kako nekateri slabo preberejo vprašanje... saj ima vklopljeno funkcijo red-eye, je zapisal, ne?

Sicer pa je to pri kompaktih zaradi majhne razdalje med bliskavico in objektivom pogost primer kljub vklopu te funkcije, ćeprav vedno pa ne bi smelo biti.
Morda pa ta funkcija sploh ne deluje? To, da ne počakaš na potrditev ostrenja je seveda lahko razlog, ne vem če je to možno pri s3
Ali se pri blisku sproži še eden malo prej? Predlagam, da zaprosiš kakšnega od domačih da ti pozira in potem poskušaj z uporabo avto, portrait in programAE nastavitvijo.
Sicer pa je odprava rdečih oči dokaj enostavna v skoraj vseh programih za obdelavo.

LP
thumbsup ok,hvala vsem za razlago,bom probal pa javim kako je šlo yes

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati