0   

Marko Čerič @cmare 1. Jul 2008, 07:47

Heheh. Malo čudna primerjava. Vendar razmišlam, da bi nabavil namesto Sigme zgoraj omenjenega Canona.
Problem je v tem, ker ima blendo samo 4. Sicer večinoma slikam na prostem, vendar tu pa tam (2x na mesec v povprečju) pa tudi kak koncert.

Eni pravijo, da se blende Sigme in Canona sploh ne morejo primerjat (kao, da je canon 3.5 isto kot 2.8 pri sigmi)..??

Super prav bi mi pa prišla tudi dodatna goriščna razdalja, zato ne razmišljam o Canon 24-70mm 2.8L. Al sem ga čisto zabluzil?

Ali bi bil Canon 24-105 tudi super popotniški objektiv? Meni se zdi da.

Jojojoj čist sem zmeden laugh laugh
 0   

iztok @izo 1. Jul 2008, 08:19

največ za dnar dobiš pri tamronu 28-75/2.8 (po mojem), sploh pri kakšnem rabljenem, ki ga dobiš za drobiž. tega bom tudi sam verjetno nabavil, če bo kdaj ff kamera pri bajti. 2.8 blenda (z kombinacijo lepega bokeha in tukaj je tamron pred sigmo, vsaj po mojih izkušnjah) je vredna več kot vsi is-ji ipd.
itak so ti zumi za bolj splošno rabo, ne vem zakaj bi tolk danrja dal recimo za L kravo, za bolj resno delo itak vzemeš kaj fiksnega, kjer imaš boljšo kvaliteto slike, dosti manjšo težo in velikost, večjo blendo itd.
eh, popotniški objektiv-tega koncepta ne štekam glih najbolje. kupiš super duper body, potem pa nek povprečen super zum gor natakneš, ki ziher ima ogromno distorzije, abracije itd itd, prek fizike pač ne gre. za sebe ziher vem, da če bi hodil po kakšnih lepih krajih, bi hotel imet najboljšo osnovo za opsnet tisto fotko, za katero je veliko varjetnost, da je bom naredil prvič in zadnjič. ok, je malo več teže, mogoče res, ampak za turistično fotkanje je potem kakšen kompakt z ultra zumomo ravno takod dober, ne vem, če bo res toliko razlike na fotkah.
no, 25-105 je še vedno čist spodoben objektiv, da ne bo nesporazumov, govoril sem o kakšnih 18-200 ipd variantah (praktično prej 18-135, ampak pustimo to..)
 0   

Marko Čerič @cmare 1. Jul 2008, 08:27

Katerega bi ti priporočal za popotniškega?
 0   

Ime Priimek @dunda 1. Jul 2008, 08:33

24-105 je zelo dober objektiv za pohodništvo. Kdor dosti hodi okrog ga zna ceniti. Optika in izdelava sta na nivoju (L nivo thumbsup ), zelo dobro je tudi območje (sploh na FF, na cropu malo manj - ali pa tudi ne, kar je odvisno od človeka).
Sigma in Tamron pa sta relativno poceni in za svojo ceno ponudita precej, vendar jih ne bi primerjal z L lečovjem.
 0   

Marko Čerič @cmare 1. Jul 2008, 08:43

Saj za ceno Sigme res dobiš zelo dosti, samo ne pa vsega. Potem pa včasih nisi zadovoljen nisi več 100% v objektiv.Ne me razumet narobe. Sigma je OK. Samo včasih pač mimo "vstreli". Problem v tehniki je, da do kakih 80% je dokaj enostavno priti, da pa dosežeš naslednjih 20% pa "ščiješ kri".

Zato pa sem si rekel, da še samo canon, po možnosti L. Tu potem vsaj veš kje si. Imam pa crop body (zaenkrat).

Ima kdo kakšne izkušnje z 24-105 na koncerih - temnih prostorih, džungli (sem že z 2.8 mel probleme), muzejih,..?
 0   

iztok @izo 1. Jul 2008, 08:45

24-105 je za ff fajn izbira za splošno fotkanje, nima pa 2.8 bende, tako da za tiste odpade, ki hočejo imet bolj zamegljeno ozadnje na portretih ipd.
za 24-70/2.8 l se mi pa zdi, da recimo ni 2-3x več vreden od kakšnega tamron, ki je pol lažji in manjši, vsaj glede slike (pstuimo izdelavo ipd). na koncu gledaš fotko in recimo na 10x15 (pa tudi povečavah, ni tolk boljši, preverjeno) fotkat noben ne bo ločil ali je to bil L objektiv ali ne. nasploh se mi zdi, da canon ful predimenzionira svoje objektive, dober primer je recimo 17-55/2.8 v primerjavi z tamronom 17-50/2.8, ali pa še mogoče bolj omenjeni 24-70 vs 28-75. brez veze, če se da dobit pol manjši objektiv z istimi lastnostmi in za tretino cene, jst ne razmišljam kaj dost..
 0   

andyz @andyz 1. Jul 2008, 12:24

Če iščeš "popotniški objektiv" je 28 mm zanesljivo premalo kar zadeva široki kot. Še 24 zna biti premal.
V kakšnem italijanskem mestu boš še kako rabil 18 mm ali še manj (na crop senzorju seveda).
andyz
 0   

Marko Čerič @cmare 1. Jul 2008, 12:38

Ja kaj se tiče širokega kota, je seveda še potreben dodatni objektiv. To mi je jasno.
Samo se mi zdi, da mi pri 70 stalno sfali goriščne razdalje. Zato 105!

Sicer ne vem kak je z tamronom, samo ta moj objektiv od sigme me ni 100% prepričal. No proti kit objektivu je super smile. Samo za kake hitre akcije pa ne.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati