0   

miha @mgantar 3. Jul 2008, 09:47

zdravo!
sem nov na tem forumu in tudi nov v svetu DSLR-jev. do zdaj sem še po ta starem slikal na diase. od kolega sem si sposodil par let star Canonov D300 in na njega nataknil prav tako Canonov objektiv, zelo kvaliteten (oz. relativno drag) 70-200 2.8.
kadar slikam ob slabših svetlobnih razmerah oz. kadar ni fuuuul svetlobe je ostrina fotk res slaba, tudi pri majhnem ISO.
ima kdo kakšen predlog? v čemu je finta? mogoče že malo zastarelost aparata oz. ne najboljša kvaliteta senzorja?
Hvala!
lep dan!
 0   

iztok @izo 3. Jul 2008, 10:42

najprej, verjetno misliš 300d, da ne bo do nikonaši mozoljčke dobili, hehe.
70-200/2.8 niti ni nujno tako grozno oster pri odprti blendi, sploh is verzija, kolkr se spomenm iz enega testa. 300d ima čist ok senzor, kar se tiče ostrine ipd, je pa res, da se moraš navadit na gledanje slike na računlniku pri 100%. pri filmu si več ali manj dobil že izdelano sliko na formatu 10x15 cm in tam je vač ali manj vse ostro, ali pa če gledaš dias na svetlobni tabli ipd.
najboljše, da nalimaš sem par fotk in tudi par izrezov pri 100% povečavi, da vidimo, če je še v mejo normale ali ne, vzrokov za nesotrino je lahko ogromno (netočnost fokusa, slabši objektiv ali filter itd itd).
 0   

miha @mgantar 3. Jul 2008, 11:02

kako prilepim tukaj gor en slikco ki jo mam na računalniku?[/img]
 0   

iztok @izo 3. Jul 2008, 11:12

uf, vidim, da šele začenjaš forumsko in pipetkarsko življenje, hehe. če ti všče življenje, beži in se ne oziraj nazaj, drugače si preklet na stol in visenje pred ekranom grin . pa se ne tako grozno hecam..
dej, to za objavljanje to bo še kdo drug razložil, ko bodo fotke gor, bom pokomentiral..
 0   

miha @mgantar 3. Jul 2008, 11:20

pa še tole glede kvalitete objektiva:
https://www.slo-foto.net/reviews-45-page7.html
 0   

Aleš @lial 3. Jul 2008, 11:35

izo je napisal/a:
uf, vidim, da šele začenjaš forumsko in pipetkarsko življenje, hehe. če ti všče življenje, beži in se ne oziraj nazaj, drugače si preklet na stol in visenje pred ekranom grin . pa se ne tako grozno hecam..

thumbsup thumbsup thumbsup

je bil opozorjen grin grin grin
 0   

Ime Priimek @dunda 3. Jul 2008, 15:55

mgantar je napisal/a:
zdravo!
sem nov na tem forumu in tudi nov v svetu DSLR-jev. do zdaj sem še po ta starem slikal na diase. od kolega sem si sposodil par let star Canonov D300 in na njega nataknil prav tako Canonov objektiv, zelo kvaliteten (oz. relativno drag) 70-200 2.8.
kadar slikam ob slabših svetlobnih razmerah oz. kadar ni fuuuul svetlobe je ostrina fotk res slaba, tudi pri majhnem ISO.
ima kdo kakšen predlog? v čemu je finta? mogoče že malo zastarelost aparata oz. ne najboljša kvaliteta senzorja?
Hvala!
lep dan!

Povej tudi kako je bil posnetek narejen. Da vidimo, če je objektiv ok, moraš najprej narediti sliko na stojalu ...
 0   

Jernej Lasič @Sviri 5. Jul 2008, 13:35

ko boš dal slike gor, napiši zraven še EXIF.
je možno, da niso ostre ker so stresene?
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 5. Jul 2008, 15:00

tako kot je Sviri povedal, mogoče je samo stresena...slikaj eno sliko na stojalo pa eno iz roke al pa dirket eno sliko, ki misliš da ni ''ostra'' pa obvezno EXIFe pripiši zraven grin

drugače pa iz lastnih izkušen lahko prej predvidim, da je slika stresena, kot pa ne ostra. Omenil si slabe svetlobne pogoje in nizek ISO, posledično tudi dolgi časi. 70-200 je težek objekitv in že lastna teža objetkiva, ti ga rahlo trese, zato moreš uproabljat kr kratke čase...zato lahko predvidevam, da je slika oz. da so slike stresene, kot pa ne ostre...

za se prepričat, pa kr slike gor, je najboljše ocenit pa povedat grin
[img:9135e59418]http://shrani.si/files/canonuserb1078961.png[/img:9135e59418]
 0   

stlux @stlux 6. Jul 2008, 21:59

mgantar je napisal/a:
kako prilepim tukaj gor en slikco ki jo mam na računalniku?[/img]

Greš na www.shrani.si in tam sliko naložiš(brskaj), potem pa skopiraš nasalov kjer je slika shranjena v ta forum.
 0   

Stane Crnjak @staneC 7. Jul 2008, 08:17

Fotka v slabih svetlobnih pogojih ne more biti tako ostra (kontrastna), kot v dobrih svetlobnih pogojih. Pač, tako je.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati