0   

Venom007 @Venom007 4. Jul 2008, 20:24

Lp! Sem popoln začetnik v svetu digitalne fotografije, tako da prosim za kakšen nasvet. Kot so mi že mnogi svetovali, naj za prvi aparat ne izberem DSLR-ja, toda vseno vas prosim, da mi poveste ali naj začnem s kompaktom (canon s3 is) ali z DSLR-jem (Canon EOS 350D) ? Sem začetnik ki ga zanima predvsem slikanje narave (makro-metulji, razne živali in podobno). Kateri aparat je bolj primeren za moje potrebe? Če se najde še kakšen katerega žal ne poznam, seveda v enakem cenovnem razredu prosim povejte. Prosim za odgovore (pa ne uporabljati strokovnih besed PROSIM smile

Hvala že v naprej!
 0   

andraz @stabilo 4. Jul 2008, 23:55

vzemi si en dober, majhen kompakt (G7, G9) kompakt canon ki ima dosti ročnih nastavitev da se spoznaš s fotoaparati, kmalu boš začutil potrebo po dslr in takrat kupiš dslr kompakt pa imaš za sekundarni fotoaparat

Lp
 0   

roman @romeno 5. Jul 2008, 09:27

Omenil si, da si popoln začetnik v digitalni fotografiji. A to pomeni, da imaš izkušnje z fotografijo na film?

Sicer pa primerjaš kosilnico z motokultivatorjem.

Moj nasvet. Če imaš denar in če znaš kosit travo DSLR če ne pa kompakt z manualnimi nastavitvami.
 0   

Gregor Gomboc @George 5. Jul 2008, 10:01

1) Če ne veš, ali potrebuješ DSLR, potem ga z zelo veliko verjetnostjo ne potrebuješ.

2) Če si začetnik kupi kompakta. Rezultati bodo boljši kot iz DSLR. Leto ali dve kasneje za odgovor neboš več rabil foruma.
 0   

Žiga @zcetrt 5. Jul 2008, 11:39

Sploh za makro fotografijo najprej vzami kompakta. DSLR potrebuje za makro kar drage in namenske objektive.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati