0   

Iztok Fink @tumpo 9. Jul 2008, 07:24

Pozdravljeni

Izbran imam objektiv, v bistvu dva iste sorte, pa nevem katerega naj vzamem, no gre za

Tamron 17-50mm F/2,8 XR
ali
Sigma 18-50mm DC f:2.8 EX

Kukr jest gledam podatke, sta nekako glih, Sigma sicer zajame malenkost manjši kot.
Kaj vi menite, katri je optično boljši?

Hvala za besedo
 0   

Jernej Lasič @Sviri 9. Jul 2008, 07:46

mislim, da sta oba na približno enakem nivoju. tudi sam sem se odločal med tema dvema in n koncu uzel sigmo, ker sem jo ceneje dobil. in ni mi žal. mogoče te zna zmotiti vrtenje fokus ringa... ja sem se navadil.

imam pa DC Macro verzijo, mislim da je novejša in malo boljša, pa še "macro" funckija mi dostikrat prav pride.
 0   

Andrej @fotokaj 9. Jul 2008, 09:04

Kolikor info sem mimogrede pobral na spletu, sem dobil občutek, da je Tamron optično malenkost v prednosti pred Sigmo, po drugi strani ima pa slednja HSM način ostrenja, torej s pomočjo lastnega motorčka v svojem ohišju, medtem ko Tamron ostri na konvencionalen način, prek motorčka v ohišju aparata. Sigma tako praviloma (oz. bi morala) ostri hitreje, odzivneje, natančneje in tišje.

Nisem pa nobenega od teh objektivov nikdar probal na kakem Canonoven ohišju, tako da so razlike v praksi stvar interpretacije vsakega posameznika?
 0   

Iztok Fink @tumpo 9. Jul 2008, 09:19

Hvala, sem brebral tale članek in dobil ravno nasprotni občutek, grede AF. Tukaj nekje sredi članka, pa napiše da je ostrenje hitrejše in boljše pri Tamronu, glasnost me ne moti.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-18-50mm-f-2.8-EX-DC-Lens-Review.aspx

Praviš da praviloma ali kdo ve, če je to v tem primeru res, kajti pri 2.8 zaslonki, bi mi natančno/boljše ostrenje veliko pomenilo.
 0   

Alien @Alien 9. Jul 2008, 09:31

Če govorimo o Canon verziji Sigme potem kolikor jaz vidim ni HSM.
 0   

Iztok Fink @tumpo 9. Jul 2008, 09:52

Ja, sm se malo poglobil, Sigmo katero primerjam nima nobenega notanjega ostrenja (HSM-ja). Oznaka je ex-dc.
Pol prednost ostrenja Sigme odpade. Kr nekak se nagibam k Tamronu, brskam po netu in nekako pluse dobiva pri ostrini, kar mi veliko pomeni, pa še malo širši kot ima.
Še kkšno porditev najdem, da ima natančno ostrenje in sm odločen.
 0   

Ban @Ban 9. Jul 2008, 10:00

Sigme ne poznam, sem pa dolgo časa imel Tamrona.

Optično zna biti odličen, če boš našel dober primerek. Sam sem takrat v štacuni sprobaval 4 primerke in vsi so se med seboj razlikovali, tako da ti bi mogoče nakup prek neta odsvetoval. Edina stvar, ki me je pri Tamronu motila, je bila hitrost ostrenja v slabših svetlobnih pogojih - kar išče in išče, posebej če je na kakem xxxD bodyu...
 0   

Ime Priimek @dunda 9. Jul 2008, 10:09

Sam bi vzel Tamrona - imel sem ga kakšno leto in sem ga prejšnji teden prodal (pa ne zato, ker bi bil slab biggrin ).

Motila me je Nikonovska stran vrtenja, slabo fokusiranje v slabi svetlobi ... nekaj pa sem napisal na blogu že kmalu po nakupu:
http://kacnje.blogspot.com/2007/03/review-tamron-17-50-f28-vs-canon-50-f18.html
 0   

Iztok Fink @tumpo 9. Jul 2008, 10:26

Hudiča
Ban, objektiv bi šu res na xxxD body. A veste kaj bom naredu. Šu bom v eno trgovino in sprobal, pa bomo vidl kaj je z tem fokusom ( je vsaj taka stvar da se jo da v trgovini sprobat)
 0   

Andrej @fotokaj 9. Jul 2008, 10:32

tumpo je napisal/a:
Ja, sm se malo poglobil, Sigmo katero primerjam nima nobenega notanjega ostrenja (HSM-ja). Oznaka je ex-dc.

Ja, oprosti, sem se res zmotil; za Nikona jo delajo v HSM izvedbi, kot tudi Tamrona. Torej se oba objektiva za Nikona dobita v izvedbi z notranjim motorčkom, za Canona pa oba objektiva v zgolj "klasiki".

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati