0   

Simon @partyzan10 10. Jul 2008, 07:31

Zdravo,

Rabil bi en nasveti in sicer glede nakupa filtra. Ali naj kupim ND filter ali Polizatroski filter? Slikal bom naravo, vodo...
 0   

Aleš @lial 10. Jul 2008, 07:56

Kaj je to Polizatroski filter?
 0   

Aleš @nabel 10. Jul 2008, 07:56

Predlagam, da kar oba.

Zakaj? Ker imata različne učinke na končno fotografijo, in ker se jih uporablja v različnih situacijah. ND boš potreboval ko bo svetlobe preveč zlasti pa ko boš želel ustvariti znani efekt, ki ga želimo ko slikamo slapove. Polarizacijski filter ti bo prišel prav pri fotografiranju pokrajin, ko boš želel povdariti barve (zlasti barvo neba), prav pa ti bo prišel tudi ko boš fotografiral predmete od katerih se svetloba odbija (filter zmanjša lesk s takih površin) kot je na primer gladina morja, vetrobransko steklo pri avtomobilu itd...
Toliko na kratko, bi ti pa priporočal da malo prebrskaš ta forum, ker gotovo že obstaja podobna tema.
Če sem kje kiksnil naj me kdo popravi oz. dopolni
Pozdrav
 0   

Simon @partyzan10 10. Jul 2008, 08:03

Hvala za odgovor.
 0   

Gregor Gomboc @George 10. Jul 2008, 08:43

Preveč denarja?
Kupiti, ker je slišati da je cool???

Pouči se sprva o efektih ki jih imata, nato pa se na podlagi lastne presoje odloči.

In ja... Tudi če želiš zastaviti vprašanje moraš o stvari že nekaj vedeti. Zato prosim malo samoiniciative... Google in to, saj veš...
 0   

Alien @Alien 10. Jul 2008, 09:01

Točno tako, dokler ne veš zakaj bi katerega od njiju uporabil, je brez veze kupovat.
 0   

Bostjan @Archie 10. Jul 2008, 15:40

Polarizator ne glede na lego deluje tudi kot ND filter in vzame za do dve blendi svetlobe. Se mi pa zdi, da bi ti poleg polarizatorja bolj kot ND filter koristil gradualni ND filter.
 0   

Peter Atanackov @Geo 10. Jul 2008, 17:29

Jap Archie ima prav. Oboje polarizatorja in ND filtra nima smisla kupit. Rajsi kupi en set gradientnih, ki so veliko bolj uporabni. Glede polarizatorja priporocam Hoya pro1 digital, sam ga imam in mi super sluzi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati