0   

Emil @Kensei 10. Jul 2008, 10:27

Lep pozdrav

Vedno bolj me zanima fotografiranje, tako da sem se odločil nabavit svoj prvi malo boljši fotoaprat smile

Tukaj pa se vse konča, ko nevem na kaj moram gledat pri fotoaparatu sad (novinec pač)

DSLR odpade zarad tega, ker je prevelika denarja investicija, ker prvo je nabava aparata in potem se še rabijo objektivi in vse skupaj hitro preseže 1000€, tako da sem se odločil da bo kompakt, ker drugo mi več ne ostane.

Malo sem gleda po tej strani pa mi je ta nekak v oke padu:
https://www.slo-foto.net/article1548.html

Kaj pravite? Kakšni drugi predlogi?

Upam, da bom z vašo pomočjo dobil dost infromacij, da se bom znal pravilno odločit za nakup smile

Hvala

LP
 0   

Gregor Gomboc @George 10. Jul 2008, 12:37

1000€ je pri DSLR zgolj začetek kalvarije...

Razmisli:
- o tem, kaj bi najraje fotografiral
- koliko denarja si pripravljen odšteti
- kako velik je lahko aparat
- da z velikim razponom goriščnic (vekil zoom) pada kvaliteta slike
 0   

Andrej @fotokaj 10. Jul 2008, 13:02

Poglej še dva modela; Panasonic TZ-5 in Nikon P80, oba novejša aparata, na trgu kak mesec, dva. Prednost pred S5 IS imata predvsem v tem, da imata oba širokokoten objektiv - Panasonic z razponom 28-280mm, Nikon pa 28-490mm.
 0   

Emil @Kensei 10. Jul 2008, 14:24

George je napisal/a:

Razmisli:
- o tem, kaj bi najraje fotografiral
- koliko denarja si pripravljen odšteti
- kako velik je lahko aparat
- da z velikim razponom goriščnic (vekil zoom) pada kvaliteta slike

saj zato pravim da DSLR odpade, ker je to velik finančni zalogaj smile

zato pa tud spraušjem za alternativo smile
 0   

Aleš @lial 10. Jul 2008, 15:22

George je napisal/a:

Morda pa ni čisto tako... vsaj zadnje čase ne več.
za 1000€ je možno dobiti škatlico z objektivi, ki poseka vse kompakte na vsej črti, pa še za pivo ti ostane grin grin In če že moraš imeti kompakta, se da v tem znesku vkalkulirati še kakšno rabljeno ultra zadevo, ki zna delati super fotke.

LP
 0   

Emil @Kensei 10. Jul 2008, 19:01

fotokaj je napisal/a:
Poglej še dva modela; Panasonic TZ-5 in Nikon P80, oba novejša aparata, na trgu kak mesec, dva. Prednost pred S5 IS imata predvsem v tem, da imata oba širokokoten objektiv - Panasonic z razponom 28-280mm, Nikon pa 28-490mm.

praviš, da bi bil Nikon P80 boljša izbira napran Canon S5?
 0   

Andrej @fotokaj 10. Jul 2008, 20:27

Kensei je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:

praviš, da bi bil Nikon P80 boljša izbira napran Canon S5?

bigeek

Ja pa kaj še; nisem tega rekel!?

Pravim samo, da se pozanimaj o teh dveh modelih in jih primerjaj s tvojo dosedanjo izbiro, nič drugega.
Kaj te je pritegnilo pri S5 IS? Grem stavit, da sploh ne veš, kot ne ve skorajda noben drug kupec kompaktnega fotoaparata. Večina jih kupi nek določen model zaradi:

a) Tega bi - sosed Janko ma enga lih tazga, in prav, da dela super slikce (nima veze, Janko ma aparat, k ga že 2 leti ne delajo več, da so "slikce" dobre misli pa zato, ker "dobre slikce" še ni videl).

b) Zdi se mi fajn ker ma 64785896-kratni zum (Ikskratni zum? To pa pomeni? Ikskrat koliko? Ikskratni zumi niso primerljivi niti med modeli v ponudbi enega proizvajalca, kaj šele med različnimi modeli različnih proizvajalcev. Treba je brat cifre, navedene goriščnice na objektivih)

c) Do zdej smo mel enga Sonija, ful dobrga, je mel 3 megapiksle, sam je crknu. Na servisu pravjo, da se ga ne splača popravlat, zdej bi pa enga do 150 eurov, pa da ma vsaj enih 8 megapikslov (boli jih kurac za vse ostalo, sam da ima največ najmanj pomembne stvari - mpix)

d) A mate kšnga v roza barvi? (Ja, tega. "Uuuu, kok je lep")

e) Sem bral v eni reviji, ena fotografija al neki tazga. Sem jo dobil zastonj pr enem fotografu, pa tam not pravjo da je tale fajn; a mate kšnga? (V tisti reviji pojma nimajo, bomo najdl neki druzga...)

f) Tegale sm na internetu gledal, kašna je cena pr vs? (Ko boš naslednjič mel cajt, pejd vrt pokosit, ne pa po internetu drkat!)

g) A mate kšnga z velikim displejem, že mal slabu vidim... (Špegle si kup!)

h) Sodelavc ma tale aparat, mi ga je že doskrat posodu, sam zdej so mu ga pa ukradl in bi rad svojga kupu... a ga mate? (Kaj, bi rad da ga spizdijo še teb?)

i) A tegale... (Ne, gospod, zmanjkalo...!)

j) (Kakšen aparat pa iščete? Kolk ste prpravlen odštet? Rabte več zuma, al da je mejhn?) Ja... ne vem... (Prav, pol pa ne kupuj!)

k) Mora bit večji, boljši in zmogljivejši...al pa vsaj novejši od prjatlovga (Mejhn tič, a ne?)

l) Fotr si je kupu en hud aparat, sam mi ga noče posojat, pa bi kupu enga svojga (za dvesto eur ti prpelem fotra v prtlažnku v polivinil zavitga...)

m) Teta Magda ma rojsn dan, pa bi neki, en aparat, za dariu kupu (Kup aparat seb, teti pa čokolado)

n) A nov model tega je že pršu? (Ne, gospod, Canon je propadu, ne delajo več aparatov, sam še predpražnike. Glejte, mamo kle ene čist nove Nikone...)

o) A je tud kšn z več kot 20-kratnim zumom (Ne, naj se soseda preseli bliže vas, al pa naj se začne tuširat na vrtu...)

p) A vibracijo pa rdeče oči tale ma? (Ne... Za vibracije se obrnte na ženo, rdeče oči majo pa angora zajci!)

r) Pa... tole dela, tale stabilizator? (Ja, dela, sam zarad tega ne boš nehal z mopeda padat... bo treba nehat u bufet hodit!)

s) Uuu, 'ko je mejhn... kje ma pa tole baterijo (Nima je, na debilnost laufa...)

t) A kartica pride zraven? (Ja, dve; pa še torbica, fuk cunjca, dve kurbi črnki, pol kile speeda in gajba pera...)

u) Aaa... pa bo šla cena še kej dol? (Ja, čez tri leta bo vreden pol krjole dreka, danes je pa tristo eur, jebiga.)

v) Tegale sem zadnč gledal... (Če ga nisi kupu že takrat, ga tud zdej ni treba!)

z) Jaz pa aparat že mam, rabim pa slovenska navodila in adapter za naš štekar... al pa sam polnilec? (Kurc te gleda, kle v Sloveniji bi kupu, pa bi mel vse priloženo)

No... kar pogumno; v katero kategorijo spadaš?

In ja, P80 je bistveno boljši od S5 IS. Kot tudi TZ-5. Ampak tako je samo moje mnenje (...da se vedno najde kaj boljšega od Canonovih aparatov, hi, hi)
 0   

Emil @Kensei 10. Jul 2008, 20:47

kam spadam, nevem

pravim gledo neke modele po netu, gledo tudi S5, potem pa sem se z enim pogovarjo in omeno da ima S5 in da je zadovoljen

zato pa sn vprašo kak se vam zdi S5 in kaj še predlagate, tak kot si predlago P80
sem prej bral teste od P80 in se mi dopade

in še vedno so predlogi dobrodošli smile

lp
 0   

Andrej @fotokaj 10. Jul 2008, 21:09

Ja, glej, jaz sem se mal pohecal. Zdaj... jaz ne vem točnih specifikacij S5 IS, vem pa da je krasno met širokokotni objektiv, pride večkrat prav kot teleobjektiv. P80 dela 13 posnetkov na sekundo, lahko ga uporabljaš kot snemalnik zvoka namesto diktafona, pikslov ima itak preveč, dela fajn ČB fotke (da se dodajat kao filtre; rdečega, zelenega, modrega...), je kar hiter oz. odziven aparat, VR opravlja svojo nalogo, ima iskalo (nisi vezan na predogled slike na LCD zaslonu)...
Ravno včeraj sem iz Big Banga prinesel dva; enega za strica in drugega za prijatelja. Sem se z enim igral danes celo popoldne (z aparatom, ne prijateljem...) in moram reči, da sem res pozitivno presenečen; kar se tiče kvalitete same slike, sem pričakoval večji poden. Eno fotko sem še na blogu objavil (lahko jo vidiš na spodnjem linku). Ne govorim kar tja v tri dni - vem, kaj je kvalitetna slika.
Pač priporočam, to je vse. Čeprav bi bil moja osebna prva izbira Panasonic TZ-5 (9mpix, izjemno kvaliteten 3.0" LCD zaslon, snemanje filmov v 16:9 formatu pri 1280x720 in 30fps, možnost nastavitve treh formatov; 3:2, 4:3 in 16:9, kvalitetna stabilizacija, manjši in lažji od P80...) morda tudi Panasonic FX35 - slednji sicer ni tako zmogljiv kot FZ-5, ima pa objektiv z goriščnico primerljivo s 25mm na Leica formatu, to pa odvaga vse morebitne pomanjkljivosti...
S5 IS je tudi v fazi "odhajanja", v roku meseca, dveh, bo "zamenjan" z novim modelom, naslednikom, morda mi tudi zato ni zanimiv. Ima sicer možnost uporabe dodatne zunanje bliskavice, ampak prosim, WTF jo bo pa uporabljal na S5? Razumem to v primeru G9, ne pa te čebelce...

Mal primerjaj, pejd si zadeve ogledat v eno založeno trgovino, prim mal v roke - se ti bojo zadeve hitro skristalizirale.
 0   

Emil @Kensei 10. Jul 2008, 21:50

hvala za to zanimivo branje smile

če še imaš kaj v mislih, se kar razpiši smile

tnx

lp
 0   

Emil @Kensei 19. Jul 2008, 21:22

lep pozdrav

spet je javlam

ima kdo izkušnje z Canon G7?
vem za enega rabljenega in me zanima pozitvne/negativne strani

hvala

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati