0   

Barbara @kdo 18. Jul 2008, 21:34

Pozdrav.

Že nekaj časa se odločam za nakup dslr-ja in čeprav sem precej stvari prebrala, me še vedno nekaj stvari zanima (tudi v povezavi z nakupom).
Nekako več kot berem, bolj sem zmedena glede modela. Rabim vstopni model, na njem bi se učila in seveda je pomembna tudi cena (max. 500€ s kit objektivom) - če bom rabla kaj več, bom že zamenjala, ko bo čas, ne bi se rada preveč zaletela in takoj plačala preveč (in ne, ne pričakujem čudeža iz slik).

Ker sem gledala tudi starejše modele, me zanima predvsem, če se da še kje dobiti novega Canona 300d? Rabljenih je sicer kar nekaj, a jim ne zaupam preveč (je prevelika vsota, da bi bilo potem kaj narobe, še posebej če je iz tujine ipd.). Ali je model prestar, da bi se ga dalo dobiti v trgovini (al pri nas ali na tujem)?

Gledala sem tudi Nikona d40 in pa še Canona 350d, in me sedaj zanima, kateri bi bil "boljši" ali je skoraj vseeno, za začetni fotoaparat?
d40 stane npr. približno 400€ (nekaj manj), 350d pa približno 500€

Če bi rabila kaj več, bi potem verjetno raje vlagala v objektive, vendar mislim, da bo za začetek dovolj kit objektiv, dokler še vse skupaj spoznavam.

Če je še kakšen v tem cenovnem rangu, ga prosim omenite (mislim, da ga sama nisem našla ob pregledovanju cen/ocen).

Hvala, LP biggrin
 0   

miha @justaboy 19. Jul 2008, 08:55

Morda si poglej raje novejši model nikona insicer d60 z enim objektivom 18-55(link: http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2653&product_id=4223 ) ali pa morda če daš 600€ za fotoaparat dobiš lahko pentaxa k200d z dvema objektivoma( link: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=57321 ). Poleg tega se zavedaj, da za tisto firmo za katero se odločiš, ponavadi pri njej tudi ostaneš, drugače moraš menjati cel sistem. L.P.
 0   

Peter @Focus 19. Jul 2008, 17:58

Dobri stari Nikonovi "vstopni" konji so: D50, D70
Dobri stari Canonovi "vstopni" konji pa so: 350D, 20D

Nove bo verjetno težje dobiti, mislim pa da ti bodo tudi rabljeni dobro služili. Pri novodobnih digitalnih fotografih je pač tako, da po letu dveh pride želja za menjavo body-ja, tako da je dejansko tako čez palec le 20% "izrabljen".
Za primer ti povem, da po testih sodeč bi naj Nikon D50 in D70 delala celo bolj všečne fotografije od D80. Verzije D40 pa so po komentarjih sodeč bolj ponesrečene.

Preglej dobro po internetu, povprašaj kolege, ki take body-je imajo pa se boš sigurno dobro odločila.
 0   

jukk @jukk 19. Jul 2008, 18:02

K200D za 600 eur z dvema objektivoma je bestbuy za ta denar... D60 pa je za začetnike tudi krasen...
 0   

Barbara @kdo 19. Jul 2008, 21:29

Rabljenim nekako ne zaupam, nikoli ne veš, kaj dobiš. Plus tega sem nova v tem in ne vem, na kaj moram pazit pri kupovanju ipd. - poleg vidnih prask.

Sedaj razmišljam tudi o Pentaxu k200d kit (dva objektiva), bi ga pač kupila malo kasneje in vmes prišparala še nekaj denarja. O nikonu d40 pa sem do sedaj slišala le malo pohval shy

Rada bi vprašala še o Samsungovih dslr-jih, so za kaj ali bolj ne, jih morda kdo pozna? (Samsung Digimax GX-1S)

Drugače pa hvala thumbsup
 0   

martin @pikoli 19. Jul 2008, 21:40

Samsungovi SLR aparati so pravzaprav pentaxovi aparati z samsung etiketo.
GX-1S je Pentax *ist DS2.
Npr: pentax K10D -> samsung GX-10
pentax K20D -> samsung GX-20
Isti fotoaparat, je pa samsung tudi malo cenejši.
 0   

Barbara @kdo 24. Jul 2008, 18:32

Zanima me, če je že kdo kupoval preko http://www.hartlauer.at/ in kako se je stvar obnesla? Ker cene so (neverjetno) nizke v primerjavi z našimi (+ več izbire), pa če je ok, bi si mogoče tukaj kakšnega omislila.

Ker se mi zdi res poceni, npr. Pentax k100d kit (18-55) za 279€?! bigeek Pri nas pa se novega sploh ne dobi.
 0   

miha @justaboy 25. Jul 2008, 17:34

hja glede na karakteristike je k100d zastarel ima zgolj 6Mp, pri nas pa se ga zato ne dobi več, ker ga je pač zamenjak k200d.
 0   

miha @justaboy 25. Jul 2008, 17:36

hja glede na karakteristike je k100d zastarel ima zgolj 6Mp, pri nas pa se ga zato ne dobi več, ker ga je pač zamenjak k200d.
 0   

Pentagor @Pentagor 28. Jul 2008, 11:39

K100D Super je odličen body, če želiš zares poceni vstopiti v DSLR svet. Poleg tega, da ima majhen šum pri visokih ISO vrednostih, podpira tudi nov SDM pogon za ostrenje (motor za ostrenje v objektivu), tako da lahko na njem uporabljaš tudi nove objektive. 6Mp je popolnoma dovolj za fotografije v velikosti A4. Če iščeš več, potem to ni zate.
Kot pa ti je napisal že nekdo pred mano: ko se odločiš za en sistem, potem navadno pri tem tudi ostaneš.
Sam sem se za Pentax odločil predvsem iz treh razlogov:
1. Shake reduction v body-ju.
2. Uporabni so vsi objektivi, ki na trgu obstajajo s Pentax bajonetom ali M42 navojem in vsi imajo "Shake reduction" (glej točko 1).
3. Dobil sem največ za svoj denar.

To je moje mnenje, kdo drug pa ti bo povedal še kaj o drugih proizvajalcih.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati