0   

Petra Zupančič @petra5ra 24. Jul 2008, 17:36

zdravo,

ne bom dolgovezila,

želim si kupiti boljši fotoaparat, (ogledujem si Nikona, Canona,..),

kar se fotografiranja tiče, imam smisel za kompozicijo, lovljenja pravih trenutkov, iskanja drugačnosti,

...in fotografije s sicer dobrega Soniyevega Cyber shot DSC T30 so vedno dobre, ampak me ne navdušujejo...rada bi globino in tisto profi fotografjo...karkoli že ujamem v objektiv.

Absoutno se želim podučiti in naučiti kakovostnejšega fotografiranja....za kar pa seveda potrebujem nov fotoaparat.

moje vprašanje: KAJ MI, GLEDE NA OGROMNO PONUDBO NA TRŽIŠČU, LAHKO SVETUJETE? KOT REČENO, NIKON, CANON,..?

CENOVNO NEKJE DO 500 EUR, ČE PA JE KAJ VIŠJE IN ABSOLUTNO VREDNO DENARJA, PA TUDI....NAČELOMA PA NEKJE OKROG 500 EUR...

HVALA
 0   

Luka @Sendman 24. Jul 2008, 17:53

Jaz ti svetujem nek D-SLR fotoaparat vhodnega razreda. Pri Canonu je to novi model 450d, pri Nikonu pa d60. Imaš pa tudi za otenek slapše aparate 400d, 350d pri Canonu in morebiti d40x pri Nikonu.

Pri sami ostrini, nima fotoapart bistvene vloge. Za majhno globinsko in veliko navadno ostrino potrebuješ dober objektvi. Moraš pa vedeti, da dobr objektiv stane ponavadi kar malo več, kot sam fotoaparat.

Za začetek ti priporočam, da si kupiš fotaprat z kit objektivom, potem, pa boš dokupila objektive po potrebi.

Na koncu ko boš zbrala vso opremo je mogoče, da bo skupna cena nekje 1/5 body-ja.

Lepo po stopama potem nadgrajuješ fotoaprat po svojih potrebah.

Tu nimaš kaj faliti, ker se sami fotoaparati ne razlikujejo prav dost. Bodi pozorna tudi na nabor objektivov, ki jih ponuja proizvajalec.

Lep pozdrav,
Luka
 0   

Petra Zupančič @petra5ra 24. Jul 2008, 18:07

hvala za odgovor,

pregledala bom predlagana modela, se malo pozanimala o njima.

Vsekakor bo verjetno na tem portalu vse, kar me bo v nadaljevanju zanimalo.

čisto samo neko začetno izhodišče potrebujem, potem pa po korakih naprej,kot si rekel.

Vem, da objektivi presegajo vrednosti fotoaparata, to mi ni neznanka, ampak nekje moram začeti.

hvala za odgovor.
lp
5ra
 0   

Andrej @fotokaj 24. Jul 2008, 18:20

Sendman je napisal/a:
Jaz ti svetujem nek D-SLR fotoaparat vhodnega razreda. Pri Canonu je to novi model 450d, pri Nikonu pa d60.

Saj ne da je 450D profesionalna mašina, je pa pri Canonu vstopni model 1000D, ki ravnokar prihaja na trg, cena se kosa pa direktno z Nikonovim D60 (cena obeh modelov z 18-55 VR/IS objektivom se giblje okrog 550 eur, odvisno od ponudnika), medtem ko je cena 450D z enakim objektivom okrog 700 eur.
 0   

Tical @Tical 24. Jul 2008, 18:42

mogoče kak rabljen d80?
Že zaradi motorčka za ostrenje je sigurno bolje kot d60.
 0   

Peter Atanackov @Geo 24. Jul 2008, 19:26

D60, ali pa rabljen d80! Oba sta odlicna fotoaparata.
 0   

janko @jane7L 24. Jul 2008, 20:05

ciao

sicer sem jaz tudi popoln zacetnik na dslr podrocju, izbral sem si pa pentax k200d, ki je mislim da se vedno v akciji za 599eur z dvemi objektivi. tudi zelo dobra vstopna varianta.

pozdrav, janko

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati