0   

Lipej Samarin Robert @Immanis 26. Jul 2008, 20:37

Kateri objektiv naj si kupim: Nikkor 18-200, Sigma 18-200, Tamron 18-250 ali kaj od Tokine? Hvala za odgovore!

Lep dan Robi
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jul 2008, 20:39

nikkor
 0   

Lipej Samarin Robert @Immanis 27. Jul 2008, 10:12

Hvala za odgovor!
 0   

Srecko @sreckoa4 27. Jul 2008, 11:08

Nikkor brez dvoma !
 0   

Matjaž @mikibjondi 21. Avg 2008, 18:33

Jaz sem drugačnega mnenja. Nikkor nikakor.
Tudi sam se odločam med temi, ki jih naštevaš. Na podlagi mnenj in (resda) kratkega preizkusa v trgovini sem ugotovil naslednje: Sigma je po kvaliteti enak Nikkor-ju, cena pa je precej nižja (če greš v Celovec k fotohorst, celo polovična). Resnično ne vidim razloga v prid Nikkor-ju.
Če bi želel resnično kakovosten objektiv, potem tudi Nikkor ni pravi, saj imajo tej objektivi velik razpon in so kompromis.
Če bi želel en objektiv za vse, če ti je pomembno, da je lahek in majhen, potem je zmagovalec celo Tamron, ker ni precej slabši, je pa najcenejši.
Bi pa resnično želel mnenje še koga, ki take objektive uporablja/ jih je uporabljal.
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Avg 2008, 18:51

Zakaj Nikkorja? Ker hitreje fokusira, pri 200mm je f/5.6 in ne f/6.3, VR deluje boljse kot OS (baje-nisem stestiral), ne bo se ti lušcil kot Sigma in rabljenega lahko za vec prodaš...
 0   

Rok Krisper @Krispi 21. Avg 2008, 19:10

Nikkor je sigurno najbolše deluje od zgornjih treh, vsaj po vseh testih in forumih ga hvalijo ( sam ga še nisem preizkusil ).
Tamrona sem preizkusil in počasi fokusira .. občutek v roki je plastik fantastik,
in seveda nima stabilizacije.
Sigmo pa sem kupil v Avstriji in sem s performansami 100% zadovoljen.
HSM in OS delujeta odlično, samo včasih autofokus malo lovi.

Tako da če greš na vrednost / cena zmaga Sigma.
 0   

Klemen @Klemen3314 21. Avg 2008, 21:43

Ravnokar imam na posojo sigmo 18-200; olupljena ko banana... groza je pogledat tak objektiv =(, čeprav drugače ni slab!
 0   

andyz @andyz 22. Avg 2008, 07:26

Imam Sigmo 18-200 DC OS.
Sicer ga manj uporabljam (le takrat, ko resnično ne morem vlačiti nahrbtnika s sabo), je zadovoljiv. Ostrina v celotnem območju še kar dobra, posebej priročen za makro posnetke (ni pravi makro ampak omogoča kar solidne povečave). Je pa pomembno, da kupiš to sigmo, saj zaradi nižje svetlobne jakosti stabilizator prav pride.
andyz
 0   

Janez Šturm @jj65 22. Avg 2008, 18:43

Imam nikkor-ja in ga kar prilično uporabljam. Zanj sem se odločil, ker je definitivno boljši od konkurence. Reverzibilni inženiring je pač samo toliko dober kot je in tu se ne da veliko pomagat.
Ali je sploh in oh top kvaliteta? Ne ni! Boljša sta 17-55/2.8 in 70-2002.8vr, ampak sta tudi dražja in to kar nekaj več. Ostrenje je počasnejše od obeh. Je pa boljši od 70-210 (to je ta ta star in sploh in oh včasih-blur ima kromatsko aberacijo!).
Kakor koli 18-200vr ni čisto za vse situacije, je pa dober kompromis za popotniško, hribovsko/alpinistično fotografijo. Obnese se tudi za družinsko fotkanje, ko nimaš volje menjavat steklo. E to so moje izkušnje.
Lep večer j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati