0   

Borut @laborutory 28. Jul 2008, 11:46

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede posodobitve firmware za Nikon D300. Namreč kljub temu, da nimam prav nobenih težav z baterijo, tudi kadar uporabljam battery pack, bi rad posodobil firmware in me zanima, ali moram najprej posodobiti na 1.02 A in B ali lahko takoj posodobim na 1.03 A in B, da preskočim ostale prejšnje firmware.

Drugo vprašanje pa se nanaša na Picture Control in me zanima, ali ste že preizkusili te nove, predvsem za portrete.

hvala

Borut
 0   

Bostjan @Archie 28. Jul 2008, 11:54

Lahko preskočiš brez problema!
 0   

Borut @laborutory 28. Jul 2008, 13:40

Pozdravljen Archie,

kaj so v najnovejšem firmwareu zajeti vsi popravki iz prejšnjih posodobitev firmwarea? Kateri firmware uporabljaš ti Archie in ali imaš tudi battery pack?

Imaš kaj informacij glede Picture Controla za portrete?

hvala

Borut
 0   

Andrej @fotokaj 28. Jul 2008, 18:50

Vsak novi upgrade vsebuje vsebino prejšnjega.

Nikonov "Portrait" Picture Control lahko naložiš s spodnjega linka:

http://nikonimglib.com/opc/portrait/index.html.en#os-windows

Maš posebej linke za D3, D300 in D700
 0   

Borut @laborutory 28. Jul 2008, 21:19

Super, hvala fotokaj, to je koristno vedeti, da z novim firmwareom dobimo tudi vse prejšnje izboljšave v prejšnjih firmwareih, to je ok smile Povej, ti redno posodabljaš, ker jaz se malo sprašujem, zakaj bi posodobil, če je do sedaj teklo kot urca?

Kaj pa Portrait Picture Control je že kdo preizkusil in kako se obnese?

hvala

Borut
 0   

Borut @laborutory 30. Jul 2008, 11:11

Pozdravljeni,

še enkrat preden naredim posodobitev firmware, me zanima, kaj pravzaprav je root directory. Naj posnamem fajle v mapo, ki ji dam ime root ali naj, posnamem fajle kar direkt na kartico, ne v mapo, tako se mi zdi prav.

hvala

Borut
You don`t have to be a freakon to use Nikon.
 0   

David Gerbec @davidg 30. Jul 2008, 11:46

Direkt na kartico (vsaj če sodim po root direktoriju iz linuxa smile).
 0   

alteredego @alteredego 30. Jul 2008, 13:32

Root oziroma root directory je korenski imenik (C:\, D:\, E:\,...). Torej direktno na kartico in ne v mapo.
 0   

Borut @laborutory 30. Jul 2008, 17:34

Ja, se mi je zdelo, ampak berem še druge forume, pa sem podvomil ob vseh tistih objavah, ker pišejo ljudje čudne stvari.

hvala

Borut
 0   

Borut @laborutory 1. Avg 2008, 12:11

Pozdravljeni,

malo poročanje o posodobitvi za tiste, ki jih morda zanima;

sem naredil posodobitev firmware iz A 1.01 in B 1.00 direkt na A 1.03 in B 1.03 in zadeva laufa odlično, kot prej, ampak brez opaznih razlik (namreč že prej nisem imel DBSja in ostalih "problemov", za katere so nekateri trdili, da so), bom poskusil narediti par testov, če je mogoče fokus hitrejši, kot nekateri pravijo, naj bi imel firmware 1.03 tudi nekaj izboljšav glede tega in še tole napišem; posodobitev je trajala pet minut za A in B verzijo, nič posebnega, vse dela kot prej ali upam, še boljše smile

hvala

Borut
 0   

Dean Zupančič @ironmaiden 6. Avg 2008, 22:01

AF je malenkost hitrejši le v 51 točkovnem načinu
 0   

Borut @laborutory 7. Avg 2008, 08:28

Pozdravljen,

od kje pa ti podatek oziroma ugotovitev, da je AF hitrejši? Kaj je to kak preverjen vir, ali ugotavljaš sam, da je hitrejši?

hvala

Lep dan
 0   

Borut @laborutory 20. Okt 2008, 20:17

Se govori o novi verziji firmware yes

http://nikonrumors.com/2008/10/19/firmware-ver-110-for-nikon-d300-confirmed.aspx

Jaz upam, da bomo še iso zmožnosti kaj izboljšali, mogoče se celo približali takem nivoju iso zmogljivosti, kot ga imata D700 in D3, upamo.
 0   

Alien @Alien 20. Okt 2008, 21:29

Se pravi da upaš, da se softversko da nadoknaditi pomanjkljivosti glede šuma pri pol manjšem senzorju? no
 0   

Borut @laborutory 20. Okt 2008, 21:51

Jah, upam na kakršnokoli izboljšanje, čeprav se zavedam razlike v senzorju in pa tudi softwareskih omejitev. Sem pa trdno prepričan, da rezerve v software nadgraditvah je še veliko, absolutno lahko izboljšajo že tako dobre iso zmogljivosti. yes

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati