0   

Peter Podbevšek @s56vpe 1. Avg 2008, 08:38

Torej. Lastim si D40-tko in sem ugotovil, da rabim kakšen svetlobno močnejši objektiv. Nekako sem se zagledal v tole Sigmo, ampak po prebiranju vse možnih nasprotujočih si testov sem sedaj v dilemi. Eni pravijo kako je super, drugi jo pljuvajo. Najbolj pogost problem, ki se omenja je front-fokus. Zadevo bi jaz nabavil čez lužo (terba izkoristit švoh dolar), tako da papa garancija in je ne bom mogel vsak teden pošiljat na servis.
Zanima me, če lahko kdo iz prve roke komentira omenjen problem. Če je res tako hudo kot nekateri pravijo se bom močil z MF na Nikkororju 50mm 1,8 ali 1,4.
Če čakam na Nikon, da izda kaj podobnega z AFSom lahko čakam v nedogled. Poleg tega dvomim, da bo cena primerljiva.
Zakaj si nisem takrat omislil D80 sleep

LP
Pero
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Avg 2008, 09:03

Kaj pa nova Sigma 50mm f/1.4 HSM, se ti ne bo treba mucit z MF-jem...

Kar se pa tice 30mm f/1.4 je pa tako, da ce dobis dobro kopijo je zlata vredna.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 1. Avg 2008, 09:40

Jaz bi vseeno probal v sloveniji kupit sigmo, saj je skoraj nujno, da jo pred nakupom sprobaš, ker so zelo nekonsktantne glede focusa in ostrine.
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 1. Avg 2008, 09:47

Slovenski trgovci se bodo mogli malo zresniti preden bodo videli moje ojrose.
Nč, zgleda da bo treba riskirat. Sploh pa dobim za isti denar na oni strani skoraj dve. Ni hudič da ena ne bo delala laugh
 0   

Miha @mauss 1. Avg 2008, 10:50

kokr vem, je na Nikonu obcutno manj problemov s Sigmami kot na Canonu, kjer je res sranje s (front)fokusom, tko, da lahko komot na brzino sprobas fokusiranje v stacuni in vidis kok je ura(CET)...
...
 0   

Andrej @fotokaj 1. Avg 2008, 10:56

mauss je napisal/a:
kokr vem, je na Nikonu obcutno manj problemov s Sigmami kot na Canonu, kjer je res sranje s (front)fokusom, tko, da lahko komot na brzino sprobas fokusiranje v stacuni in vidis kok je ura(CET)...

Ne vem, mislim, da je ravno obratno ...?
Na mojem D200 je bila ta Sigma obupna (zgrešen fokus v cca 75%!), medtem ko se je na D80 obnašala krasno.
Je kdo že probaval to sigmo na D300? Morda je zarad novega AF sistema stanje kaj drugačno ...?
 0   

Miha @mauss 1. Avg 2008, 11:16

ta info je iz Sigminega 'centra' v Trzinu, Canonasi definitivno zmagamo v faljenem fokusu. juhu...

receno je bilo tudi, da bodo tam v kratkem dobili kalibrator(mozno, da ga ze imajo), s katerim se bo bojda dalo hitro&poceni sinhronizirat objektiv z body-jem. tudi zaradi prihoda opevane 50 1.4...
...
 0   

Dragan @lippi 1. Avg 2008, 11:20

ta lens ne paše na FF, ne?! sad
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 1. Avg 2008, 11:54

Ne, na FF ne paše.
Na D300 lahko kolkr jzt zastopim nastaviš front oz. back fokus.
Če bo kalibrator v LJ pol pa sploh ni blema...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati