0   

luka @valukon 2. Avg 2008, 17:59

ali mi lahko kdo prosim pove kakšn objektiv (konkretn primer) bi rabil za fotografiranje športa. V mislih imam prevsem mtb, skejtanje, bordanje,...

Se opravičujem ker tole ne bo pod vprašanjem za bliskavice. Ali bliskavica pripomre k bolši sliki pri tako velikih prostorih?

hvala
 0   

j @sikoj 2. Avg 2008, 18:32

Kakšen širokokotnik v stilu sigme 10-20...
 0   

David @dlicen 2. Avg 2008, 19:24

rabiš objektiv, ki bo dovolj svetel, ker pri športu rabiš zelo kratke čase osvetlitve. bliskavica ti zunaj pomaga tudi kot fill-in flash in je torej tudi eksterjeru koristna. seveda pri še znosnih razdaljah, ki so odvisne od moči bliskavice.
 0   

luka @valukon 2. Avg 2008, 20:18

dlicen je napisal/a:
rabiš objektiv, ki bo dovolj svetel, ker pri športu rabiš zelo kratke čase osvetlitve. bliskavica ti zunaj pomaga tudi kot fill-in flash in je torej tudi eksterjeru koristna. seveda pri še znosnih razdaljah, ki so odvisne od moči bliskavice.

kakšne so približne te razdalje?
pozabil sem dopisat da imam nikonov fotoaparat
 0   

Luka @Sendman 2. Avg 2008, 20:59

Jaz bi ti priporočal nek standerdni zoom npr. Sigma 28-70 f/2.8

Z bliskavico je tako, odvisno, kako daleč je objekt, ki ga moraš osvetlti. Če je objekt cca. 15 m stran, ti sama bliskavica fikserana na fotoaparatu nebo kaj dosti koristila. Potem pač slikaš pri veliki blendi in visoki občutlivosti

Navadna bliskavica je bolj za slikanje v "majhnih" prostorih z nizkim stropom, če se da, da jo usmeriš v strop, da je svetloba bolj mehka.

Seveda pozabil si povedati, koliko si pripravljen odšteti za objektiv

Lep pozdrav,
Luka
 0   

luka @valukon 2. Avg 2008, 21:15

za objektiv sem pripravljen odšteti okrog 500e
 0   

Luka @Sendman 2. Avg 2008, 21:24

No Sigma stane cca. 505€. Mislim, da je to potem kar prava izbira. Seveda probaj dobiti mnenja čim večih uporabnikov. Več glav le več ve ;-)
 0   

Marjan @elanino 2. Avg 2008, 21:45

Če te zanima - jaz prodajam Tamron 28-75 mm f2.8 - odličen objektiv za mali denar .

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati