0   

Gregor Gomboc @George 6. Avg 2008, 07:20

Imam problem z Avast antivirusnim programom.

Do sedaj sem uporabljal Norton antivirus, sedaj pa imam Avasta.
Kot kaže se je avast odločil blokirati kalibracijo monitorja. Ob zagonu se namreč slika spremeni (nastavitve kalibratorja), nato pa se čez nekaj trenutkov ponivno "popravi" v izhodiščni izgled.

Ima kdo kakšno idejo kako Avastu preprečiti poseganje v delovanje kalibracije monitorja?

LP
 0   

iztok @izo 6. Avg 2008, 07:33

ne vem, če ima to kaj dosti s kalibracijo, prej verjetno s prejšno inštalacijo antivirusnega progama. probaj odstraniti rezidenčni modul za kalibrator in vse profile, skreirana z njim in na novo naloži softwer in skalibriraj monitor. tako bo imel avast informacijo o novi inštalaciji in mogoče ne bo problemov.
sicer pa sam priporočam nod32 od antivirusnih, ga imam že kr nekaj časa zdaj in mislim, da je odličen, tudi ne tolk "okupira" celotni računalnik ipd. dobi se tudi komplet zaščita za mejle, net itd, vendar meni kombinacija z spyware termnitorjem (free) čist fajn deluje.
 0   

Gregor Gomboc @George 6. Avg 2008, 08:30

Računalnik je popolnoma nov in kalibracija je bila inštalirana za antivirusnim programom.
Poleg tega imam dodaten problem, da sem ob selitvi izgubil inštalacijski CD.
Sem na štajerskem forumu prosil uporabnike spyderja2 če je kdo tako dober in bi mi bil pripravljen narediti kopijo svojega - sicer lahko kalibrator vržem proč.

Če nebo šlo drugače bo verjetno res potrebno zamenjati antivirusni program.
 0   

iztok @izo 6. Avg 2008, 08:34

ma ja, nod si naloži gor pa je. jst imam kombinacijo s spyderjem 3 in ni težav. program pa bi po mojem moral dobit na njihovi strani
http://spyder.datacolor.com/dl_software.php
 0   

alteredego @alteredego 6. Avg 2008, 14:34

Na kaksen nacin pa naj bi antivirusni program vplival na kalibracijo monitorja? bigeek Sicer pa lahko preizkusis, ne? Prekini internetno povezavo, onemogoci Avasta in zazeni kalibracijo. Vendar mocno dvomim, da je za to kriv Avast, sploh ce ne prikaze nikakrsnega sporocila.
 0   

Gregor Gomboc @George 6. Avg 2008, 20:19

Ne, očitno res ni kriv Avast, ki sem ga odstranil in še enkrat izvedel kalibracijo monitorja brez antivirusnega programa na računalniku (btw: našel sem inštalacijski CD).

Še zmeraj ob zagonu pokaže sprva nekalibrirano sliko, nato pokaže za nekaj trenutkov skalibrirano, ter nato ponovno preskoči na prvoten izgled.

Ta isti problem se pojavlja tudi na laptopu.

Adobe gamma ni na računalniku, da bi lahko povzročala probleme, grafišne kartice so inštalirane na obeh računalnikih.

Laptop kupljen polno inštaliran lani konec leta in ima naloženo vosto, PC pa je star nekaj dni in ima naložene XP-je.

Ima še kdo kakšno idejo, kje bi lahko bil problem?
Grafika na PCju je ATI RAdeon serije 4800.
 0   

Gregor Gomboc @George 6. Avg 2008, 20:22

Še nekaj glede nod32:
Naložil sem preiskusno verzijo NOD32 ver. 2.7, sedaj pa mi varnostno središče neprestano gnjavi, da protivirusna zaščita ni posodobljena, NOD pa trdi da je.

Lahko pričakujem ob nakupu licence in posodobitve na ver. 3.0 odpravo tega problema?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati