0   

rokin_ @rokin_ 6. Avg 2008, 07:39

-12 mp
- 4,5 fps
- live view
- video mode (?)
- večji lcd
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Avg 2008, 10:32

Na vodi čutim, da je to res, ampak... Kje si to našel. lp j
 0   

Srecko @sreckoa4 6. Avg 2008, 10:49

To so samo predvidevanja.
Nikjer še ni nič konkretnega napisanega kako in kaj bo...
 0   

Alien @Alien 6. Avg 2008, 10:50

Tukaj je kar natančno napisano:

http://www.bythom.com/

Tudi nekaj o 18-105 VR.
 0   

Srecko @sreckoa4 6. Avg 2008, 11:02

Joj, ko je potrebno še tako dolgo čakat...

Najprej bo tako objava, potem bo še pa kakšna 2 meseca predno bo prišel na police...
 0   

roman @romeno 6. Avg 2008, 11:07

A ima Thom Hogan telepatske sposobnosti? Spodaj namreč piše

Thom Hogan je napisal/a:
Don't ask when or how much. To my knowledge, Nikon hasn't scheduled a press conference for product introduction yet

confused
 0   

Srecko @sreckoa4 6. Avg 2008, 11:13

Kaj pa veš. Mogoče pa lahko da dela pri Nikon in že ve kak bo to izgledalo.

Pač ne moreš vedet dokler ne bo uradne objave. Do takrat so pa nategovanja ali pač ...
 0   

Andrej @fotokaj 6. Avg 2008, 15:37

sreckoa4 je napisal/a:
Joj, ko je potrebno še tako dolgo čakat... Najprej bo tako objava, potem bo še pa kakšna 2 meseca predno bo prišel na police...

Ti časi so mimo; aparat bo v EU naprodaj že konec septembra, ponekod tudi prej.
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Avg 2008, 20:53

Še slikca, no vsaj delček...

http://www.nikonrumors.com/
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Avg 2008, 07:43

http://www.dpreview.com/previews/nikond90/
 0   

Peter Atanackov @Geo 27. Avg 2008, 08:16

Kot zanimivost, Tom Hogan ze pise en teden field guide za Nikona D90, verjetno ga dobi malo prej, tako kot dpreview.

Drugace izgleda hudo, samo ta video mode mi ni jasen.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 08:25

no, očitno je nikon prvi uradno predstavil kamero z video zajemom (čeprav so to omogočali že modeli prej, vendar ni blo izkoriščeno) še enkrat povem, da zajem videa s tako velikim senzorjem nas premakne v pro cinema produkcijo (no, resolucija še ni takšna), do zdej so bili digi sistemi, ki so imeli tak dof, zelo dragi. sicer je zadeva omejena na 5min kader, mono zvok, 24fps (to je mogoče še največja cokla), vendar pokaže, kam bo šel razvoj. po mojem se niti sami ne zavedajo, kako bodo s tem zmešali zadeve.
 0   

jan @jan_p 27. Avg 2008, 08:55

Upam da ne bojo tega nardil pri višjem razredu... Da bo možnost snemanja.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 09:01

in zakaj ne? samo dodatna funkcija v meniju in kakšen dodaten knof. 5dII or karkoli bo že, bo verjetno tudi video imel. in to zajem iz ff senzorja, ugibam da tudi 30fps. hello, domača film produkcija, me že časa nekaj zanima to področje. upam samo, da bo manualna nastavitev svetlobe tudi možna v video modu.
v glavnem, vam povem, da bodod vsi, ki bodo probali to, navdušeni. sej isto je bilo z liveview-jem. kaj rabimo to na dslr-jih itd itd, na koncu pa vsi rečejo, da zna zelo prav priti v določenih situacijah..
 0   

jan @jan_p 27. Avg 2008, 09:03

Upam da zarad tega videa ne bo kakšna funkcija prikrajšana ali pa da bo slabša.
 0   

Alien @Alien 27. Avg 2008, 09:07

Po mojem je pri zajemu videa na SLR v visoki kvaliteti največja ovira količina podatkov in velikost (majhnost) spominskih kartic. Full HD kvaliteta žre gigabajte zelo hitro. Ko bodo enkrat na voljo kartice z 256GB bodo najbrž drugačne omejitve...
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Avg 2008, 09:09

Kdaj pa pride na police D90?
 0   

Bostjan @Archie 27. Avg 2008, 09:16

To bodo gotovo naredili tudi v višjem razredu. V PJ poslu (je)bo to postala potreba. Spletne novičke (CNN, NBC, 24ur,..) hočejo med video in fotke in to takoj. Zračunajte sami.. koliko te stane samo fotoreporter in koliko stane fotoreporter in snemalec. V studijski in art fotografiji pa se ve, da je to fotografija.

Mene to ne moti, dokler ni s tem omejena uporabnost kamere pri fotografiji in dokler to ne dviguje cene aparatov. Pred kar nekaj leti smo se podobno zmrdovali nad avtofokusom, pa nekaj let prej nad vdorom elektronike v mehanske aparate v stilu, ti crkne baterija in kaj boš pol (ampak takrat so baterije držale kako leto!!!)

S tem videom je tako.. če je gor je gor on dokler ne škodi je OK.. ali ga boš nucal je pa stvar osebne odločitve.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 09:16

Alien je napisal/a:
Po mojem je pri zajemu videa na SLR v visoki kvaliteti največja ovira količina podatkov in velikost (majhnost) spominskih kartic. Full HD kvaliteta žre gigabajte zelo hitro. Ko bodo enkrat na voljo kartice z 256GB bodo najbrž drugačne omejitve...

ne vem, če je ravno to, po mojem lahko z današnjim karticami shraniš več kot 5min 720p mpeg videa. po mojem gre za čisto omejitev, da res ne vidiš zadevo kot kamero, ampak kot fotič. mogoče ima tudi segrevanje senzorja kaj zraven ipd..
res pravi full hd naj bi bil 1080p in tudi več, samo s tem smo res v že pro vodah, pustimo to..
 0   

Bostjan @Archie 27. Avg 2008, 09:19

Ale, zdej pa vsi gledat filmčke biggrin

http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/d90/en/d-movie/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati