0   

Sabina @BInchy 6. Avg 2008, 18:13

Lep pozdrav

Sem popolna začetnica in rabla bi malo pomoči. Namreč preko iStock-a želim prodajati svoje slike in kot prvo me zanima nekaj osnovnih stvari.

1. Kakšen fotoaparat je najbolj primeren in na kaj moram biti pozorna, ko kupujem?

2. Kako prideš do tega, da slike izgledajo tako čisto, umetniško? Kako narediš sliko recimo na sveže opranih jagod, s katerih padajo kapljice, ki se dobesedno bleščijo in vidiš vsako posebej. Je tukaj kaj sfotošopano al gre za dober fotoaparat in srečo (pravo mesto ob pravem času).

3. Ali se da dobiti kak dober, a brezplačen program za popravljanje slik?

4. Je še kaj na kaj moram biti zelo pozorna, kake osnove, ki jih mora vedeti vsak fotograf?

Najlepša hvala za odgovore! grin
 0   

Kris @kris 6. Avg 2008, 21:11

WOW ... tole je pa izjemna ideja! idea

Samo majhen problemček imaš: prodajati želiš nekaj za kar nimaš pojma kako boš to naredila ... Zoprno, res.

A ne bi bilo boljše, če nas kar zaprosiš da ti odstopimo nekaj fotografij in jih potem prodaš na iStock-u? Ne bo se ti treba trudit z nabiranjem fotografskega znanja, sploh pa s fotografiranjem. Razmisli. grin
 0   

andyz @andyz 6. Avg 2008, 21:29

Po moje je tole provokacija, he, he
andyz
 0   

Sabina @BInchy 6. Avg 2008, 21:32

Nimam namena samo služit. Predvsem bi rada to delala, ker imam rada umetnost in ker sem vedno razmišljala o tem.
 0   

Sabina @BInchy 6. Avg 2008, 21:34

provokacija? torej moraš bit "diplomiran" fotograf al kaj???
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 6. Avg 2008, 21:49

ne... ampak to je tako, kot da grem jaz v veslaški klub in vprašam, kaj je treba naredit, da bi lahko drugi teden dobil olimpijsko medaljo...

če te to veseli, aparat v roke in veselo na delo. trial&error je vedno najboljša šola
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Sabina @BInchy 6. Avg 2008, 22:21

ok, nisem imela niti približne prestavi o tem, kako težko se je to naučit. zdaj jo imam.
 0   

miha @justaboy 6. Avg 2008, 22:37

No naj te jaz razsvetlim, naj povem za začetek da sem popolen amater in da moj nasvet ne bo ne vem kako vrhunski:
No, za začetek naj ti namignem, da veselje je samo delček vsega, kar potrebješ. Vse, kar potrebuješ je kup neponavljivih fotografij, z tem posledično pa dovolj dober motiv, dovolj znanja,(kadriranje, osvetlitev,kasnejša obdelava,...),opremo, ČAS, ... . Vendar moje izkušnje so, da fotografija, ki je res dobra, sem zanjo porabil veliko časa, truda, ne vem, če bi jo prodal za 1$/download?!? kakšen fotoaparat potrebuješ je stvar okusa, predvsem pa so tu objektivi, osvetlitev, stojalo, en dober računalnik, programska oprema (hm, da je res dobra in zastonj, je samo nelegalna pot do programa(NE PRAVIM, DA JO ODOBRAVAM)), , za dobro fotografijo je potrebno veliko časa, poizkušanja, glede jagode pa je tako, da ko jo boš slikala boš na pregledu na računalniku opazila, da ima jagoda mnogo napak in ni niti najmanj podobna tistim na slikah, tako, da po tem sledi še veliko obdelave). Kaj moraš še vedeti: Ja je takih kod ti na milijone in da z temi fotografijami boš težko zaslužila za vso opremo, katero boš potrebovala, za res dobre slike, tako da moj nasvet, kod nasvet čistega amaterja, slikaj za lastno dušo, če pa želiš zaslužiti, se loti kakega drugega posla.

L.P.
 0   

Sabina @BInchy 8. Avg 2008, 17:57

nooooo to sem rablaa. hvalaa za končno en pameten odgovor. doktorske dizertacije še nihče ni pisal pred diplomo cool
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 9. Avg 2008, 12:01

Ideja je dobra, samo zelo težko izvedljiva. Za dobro fotografijo so potrebne izkušnje in kilometrača. Sam se s tem ukvarjam kak mesec in mi manjka še veliko vsega. Je pa zabavno, v tem uživam in mislim, da bom tudi vstrajal. Trenutno o kaki prodaji ne razmišljam, ker je veliko vrhunskih fotk zunaj, ki se verjetno slabo prodajajo.

Če želiš fotko obdelovati obvetno fotič z RAW zapisom. Programov je veliko, sam uporabljam Adobe photoshop CS3.

Veliko užitkov...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati