0   

Luka @lukas123 22. Avg 2008, 06:25

Zanimam se za nakup tega pantaxa k200d plus še dva objektiva:(objektiv pentax DA 18-55mm, f/3,5-5,6 AL smc, objektiv Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD makro 1:2) za cca 600 eur.
A kdo od vas mogoce kaj takega ima, ali pa ce kej ve ali se to izplaca kupit, kot sem slisal nekaj pravijo da je ta aparat pocasen, samo tko pocasen.
Drugace bi pa aparat uporabljal predvsem za nočne fotografije, portrete, pokrajin...
Pa se to ce kdo ve koliko zaporednih posnetkov naenkrat lahko naredi, se pravi po 2,8 posnetka na sekundo.
Ne vem sem gledal še nikona d60 pa me ni tako preprical.
Hvala za pomoc, Luka
 0   

Aleksander @AlexTU 22. Avg 2008, 12:29

Lep pozdrav,

imam prav takšen komplet - K200 + 18-55 + tamron 70-300.

Sem zelo zadovoljen. Za moje potrebe (amaterskega navdušenca) več kot dovolj.

Koliko je počasen ali ne - težko rečem, ker nimam izkušenj z drugimi znamkami. Meni več kot zadostuje.

Ima vse - od zelene avtomatike, obilo možnih scenskih načinov, do čisto ročnih nastavitev. Nudi obdelavo že v fotoaparatu.

Barve so zelo intezivne (se pa da vse nastavljat, jasno).

V pozitivnem smislu me je preseneti Tamron - čisti rezultati tudi ob maksimalnih vrednostih.

Sicer pa - poglej moje fotografije, 1 je v galeriji, nekaj pa v čakalnici. Prej sem uporabljal sony h3, sedaj pa Penatx-a.

Kaj praviš ?

Lep pozdrav,

AlexTU
 0   

Andrej @Pophotnik 22. Avg 2008, 13:18

Za to ceno najbrz najvec DSLR aparata, osebno pa ti predlagam da pocakas do konca leta, zdaj prihaja robe ko beguncev v Italijo.
 0   

Luka @lukas123 23. Avg 2008, 13:38

NO tako, danes sem ga kupil, osebno mi je zlo usec, samo me pa nekaj moti in tudi ne vem ali je to ze tovarnisko ali pa je napaka.
Ko gledam skozi kukalo slika ni cista, se posebej pri boljsi svetlobi, kot da bi bile neke pikice ali pa droben prah, vendar je po celi sliki prekrito enakomerno, kot naprimer pri starejsi zrcalno refleksnih aparati na film, isto ko si gledal skozi kukalo slika ni bila cisto cista, kot neka pajcovna al kaj.
Ne znam cisto dobro opisat, mogoce kdo od vas ve kaj bi to lohka blo.
Zato, ker sem pol klical v mixi foto in mi je rekel da naj bi to bilo pri pentaxu normalno, da pantax to tko ima.
Upam da mi kdo to lohka razlozi, hvala
 0   

Marko @alessy 23. Avg 2008, 15:47

Pentax, ameriška kvaliteta...
 0   

Andrej @Pophotnik 23. Avg 2008, 15:52

Ima v mixi-ju kar prav, ne bo nobene napake, pri Pentaxu to pač tako je. Vendar težko verjamem, da bi bila stvar tako vidna, da je moteča pri slikanju.
 0   

martin @pikoli 23. Avg 2008, 19:17

Res je nekej, ampak sploh ni moteče. Vsaj mene popolnoma nič ne moti.
Je pa pomojem to odvisno od medlica. Se jo da tudi zamenjati, samo nevem kje bi se dalo drugo dobit.
 0   

Luka @lukas123 23. Avg 2008, 20:07

ma ne sej drgac ni tko zlo motece, sam ze tko so iskala majhna in ne vids tko skoz kot da bi s prostim ocesom gledal pol pa se to, govorim za manualni fokus.
Drgac je pa vredu aparat, a mogoc kdo ve ker ir prozilc je treba kupit za bulb funkcijo.Na mimovrste sm zasledu enga univerzalnga za vec pentax-ov, sam k200d pa ni napisanga tm, zdj ne vem a je ze bl str oglas?
lp, Luka
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 24. Avg 2008, 07:11

Lep pozdrav.

Morda je težava v tem, da si moraš nastaviti "dioptrijo" svojemu očesu primerno. Nad okularjem imaš en drsnik(govorim za k10d) , kateri se lahko premika v levo in desno(+ in - če snameš tisto gumo). 2. morda ne zostriš dovolj dobro. Ne vem pri vsakem fotoaparatu je pomojem malo vidne medlice, še posebej pa se to opazi pri starejših film aparatih. Nova medlica te bo stala kar precej, tako da ne vem če se ti splača. L.P.
 0   

iztok @izo 24. Avg 2008, 10:12

čak, da so smeti v okularju, ni čist običajno pri novem fotiču, če je seveda to vzrok. če pa govorimo o granulaciji medlice, je pa to druga stvar, ker je odvisna od modela fotiča oz proizvajalca ipd.
 0   

Luka @lukas123 24. Avg 2008, 13:39

Ja sej to je ta medlica zgleda, k mi je un reku da pentax tko pac ima, sej se bom navadu vrjetn tko, da ni take panike.
Me pa se zanima nekj, to sm ucerej opazu, da ce recmo slikam na stativu, mi zgleda aparat tko mocno šklocne da se vse zatrese in je pac stresen posnetk, a se to se komu dogaja???
hvala, LP, Luka
 0   

martin @pikoli 24. Avg 2008, 13:45

Zato maš pa funkcijo self-timer 2s, ki dvigne zrcalo in čez 2 skundi sproži. thumbsup
 0   

Luka @lukas123 25. Avg 2008, 21:55

Se nekaj me zanima: ostrina slike je odvisna od objektiva, ne pa od aparata, a je tako???
 0   

martin @pikoli 26. Avg 2008, 05:24

Da.
 0   

Miha @Fantocci 26. Avg 2008, 10:46

Je pa odvisna tudi od nastavitve aparata.

Pentax ima v osnovi 2 jpg načina:
- Normal (surova fotka, namenjena za dodatno obdelavo v PS)
- Bright (aparat sam zveča kontrast, zasičenost, ostrino na nivo, ki je za večino uporabnikov dober)

Še vedno pa je možno pri vsaki od teh nastavitev posebej korigirati v plus ali minus vse posamezne parametre.

Sicer pa vse piše v knjigici smile
 0   

Luka @lukas123 27. Avg 2008, 13:22

A slucajno kdo ve kko se vklopi D-Range pri k200d???
Pa se nekj me zanima: Zakaj mi kdaj vse utripa notri v iskali in na malem LCD-ju tm ki ti kaze zaslonko in cas in ali bo posnetek podosvetljen ali preosvetljen, to razumem ce grem prevec pod ali cež nivo osvetlitve, ampak ko slikam recmo pri dolgih casih npr. 15sec mi pa utripa tudi cas in zaslonka,in tudi ko zumiram in je cas recmo 2sec mi isto vse utripa pa je praviln razmerje.
V knjigci pa tud nism nc zasledu tega.
LP, Luka

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati