0   

Belcebub @Belcebub 22. Avg 2008, 16:29

Na dopustu se mi je pokvaril 1 leto in 2 meseca star eos 400d... Zgodilo se je takole, prižgal sem fotoaparat, naredil eno sliko (nastavitev na P) in zatem naredil še eno, pa je naredilo samo škljoc (durgačen zvok kot ponavadi) in kot da je ugasnjen (ni več svetila lučka ON, zaslon, skratka kot da je ugasnjen. No, ko sem ugotovil da baterija ni prazna, sem vzel objektiv dol in videl tole:

http://img390.imageshack.us/my.php?image=dsc0983450ac6.jpg

Ali kdo ve kaj bi bilo lahko narobe, garancija je če se ne motim 1 leto, tako da bom verjetno moral iz žepa plačat... Upam da ni zaklep spustil (kar sicer dvomim, naredil sem 2500 posnetkov)...?
 0   

Matej Galič @NeoN 22. Avg 2008, 20:09

Sicer slike ne vidim, ker si narobe poslal link, ampak najbrž vidiš da nekaj z zrcalom ni v redu?

Da bi se pa to storilo samo od sebe, se mi zdi pa zelo čudno.. a je bil fotoaparat izpostavljen kakšnim hujšim vibracijam, mogoče padec na tla?
Malo za hec: najbrž je od žalosti umrl, ker premalo slikaš z njim smile.
 0   

Belcebub @Belcebub 22. Avg 2008, 22:42

Link popravljen
 0   

Ime Priimek @dunda 23. Avg 2008, 04:39

Če si bil na morju, je povsem možno, da je kaj povezano s soljo. Ne bi bil prvi in niti zadnji. Pa še zdaleč Canon ni edini - poznam podoben primer pri konkurenci confused
 0   

Belcebub @Belcebub 23. Avg 2008, 07:17

Ja bil sem na morju, sicer se mi je to zgodilo 3 dan dopusta, (1 dan ga sploh nisem uporabljal, 2 dan naredil 130 slik ene par km stran od morja (izlet v gore), naslednji dan pa šel v pristanišče in uspel naredit vsega 3 slike, ko je izdihnil). Nekaj je moralo bit, po vsej verjetnosti ga bom dall popravit na fotomehaniko
 0   

Luka @Sendman 26. Avg 2008, 14:21

Si ga mogoče preveč izpostavljal soncu oz. je bil kar na vročem mestu?
 0   

Miha @cedo 26. Avg 2008, 14:53

Se zgodi, tudi če nam na daljavo uspe odkriti vzrok, ga popraviti ne moremo. Zrcalo, kot je razvidno iz linka je ostalo v zgornjem položajo. Mislim, da z zaklopom ni nič narobe. Vseeno bo treba na servis. Ne poskusaj pa na silo sprostiti zracala. Upam, da servis ne bo predrag.

Lp
 0   

Ime Priimek @dunda 26. Avg 2008, 15:16

In povprašaj vsaj na dveh servisih za ceno ...
 0   

Belcebub @Belcebub 26. Avg 2008, 20:55

Sem ga poslal na fotomehaniko, bom zvedel koliko je popravilo ampak naj bi bilo max 100 evrov, če je zaklop (to je rekel da je najhujše kar je lahko glede na simptome (preko telefona))

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati