0   

jan @jan999 23. Avg 2008, 12:48

Pozdravljeni!

Problem, ki sem ga opazil šele pri temnih fotografijah in pri večji povečavi je ta, da so trije pixli prižgani. Fotoaparat je praktično nov (star 2 tedna).

Prosil bi za nasvet, lahko to napako uveljavljam pod garancijo?

Hvala in lep pozdrav!
 0   

Miha @cedo 23. Avg 2008, 13:17

http://www.kenrockwell.com/tech/hot-pixels/index.htm
 0   

jan @jan999 23. Avg 2008, 13:37

Pravkar prebral! Vseeno bi raje videl, če bi zadevo popravili, ker je aparat nov. Bo Canon oz. uradni serviser uredil to pod garancijo, kakšne so izkušnje?

Hvala!
 0   

Miha @cedo 23. Avg 2008, 13:51

Najbolje, da vprašaš kar na servis. Meni se je ne Nikonu D40 pojavila telena vertikalna črta po celi širini tipala. Aparat je bil še 1 mesec v garanciji in v Beseničarju, ki je uradni serviser, so mi zadevo uredili, pa še tipalo so sčistili, vse v garanciji.

Lp
 0   

Miha @cedo 23. Avg 2008, 13:52

telena = zelena
 0   

Andrej @Pophotnik 23. Avg 2008, 16:00

ne vem povsem točno, kako je to pri Canonu ampak pri Pentaxu moraš imeti vsaj 4, da ti menjajo senzor, pa tudi to ni nujno da se zgodi, včasih samo softversko enostavno zbrišejo pixel. Pazi tole anekdotico pri Nikonu smile

I used to think that Nikon would always replace the CCD if you sent your camera in, however I have now had several reports that they simply mapped out the hot pixels (950 and 990) with software in the camera. One person reported that they charged him over $200! to do this out of warranty on a 950, but that the dark frames from before and after proved that it was actually the same CCD with the single hot pixel mapped out. In addition, he says that the hot pixel is still visible on the LCD screen when the shot is taken, but not on the final shot proving that it is being mapped out in software. Another person from Finland where they have walk in service reports that their hot pixels were mapped out in 15 or 20 minutes while they waited with no CCD replacement.
 0   

martin @pikoli 23. Avg 2008, 19:37

A pol bi men lahko tole popravl?

k100d ISO200 1s
http://lesar.si/slike/pixli.jpg
 0   

viktor gerkman @gevi 28. Avg 2008, 17:31

Sam sem pri Majdiču zamenjal več aparatov, ki so kmalu začeli delati hot pixle, ali pa so mi jih na servisu softversko deaktivirali. Pozneje sem opazil, da mi je kak aparat (npr. Konica -Minolta a200) v posamezni seansi naredil hot pixel ali dva, v naslednji pa ne več. Iz tega sem sklepal, da pri ugašanju aparat avtomatsko mapira hot pixle in jih pobriše. Pri Olympusih pa je ta funkcija na izbiro v meniju. Kjer ni nič od tega možno, smatram, da bi najmanj v garancijskem roku hot pixle morali na servisu eliminirati zastonj. Lahko so namreč izredno moteči pri večjih izpisih, saj prežgan pixel pri j.pegiranju ne zajame samo ene točke, ampak še cel kup okolišnjih.. Pri majhnh slikcah pa se jih takorekoč ne vidi.
 0   

jan @jan999 29. Avg 2008, 19:29

Hvala za odgovore!

Lp, Jan

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati