0   

Jan @zelenik 26. Avg 2008, 08:12

Torej odločam se za nakup svojega prvega dslr aparata. Te ponudbe gledam že dlje časa in na koncu res nevem kaj bi vzel oz. kaj je boljše.

Nekako se več ali manj za moje potrebe in tudi stroške odločam za dslr vstopni oz. hobi razred. Vendar bi rad aparat, ki mi v tem razredu največ nudi, da ne bom potem prehitro razočaran. Nekako sem svoj izbor zožil na ta dva modela rabljeni Pentax k10d (kar nekaj se jih prodaja, ker želijo iti na k20d) in nov Olympus e-520. V osnovi bi oba vzel s kit objektivom, da se nejprej malo spoznam z dslr fotografijo, potem pa da dokupim kak boljši objektiv.

Pentaxa in njegov kit objektiv kar lepo hvalijo koliko berem pa tudi malenkost večji je od Olya, vendar pri Olyu bi že v osnovi vzel zraven Grip. Tudi funkcij ima tale e-520 kar nekaj, od tega da lahko slikaš preko zaslona, pa izredno dober protiprašni sistem.

Zanima me predvsem kakšne so razlike in zakaj se splača enega ali drugega? Kakšna je fotografija enega lai drugega direktno iz aparata? Kupujem aparat tam do 600 mogoče 700€ in ta oba za tak denar lahko dobim. Lahko mogoče kdo tudi kak drug aparat v okviru teh vrednosti predlaga?

Zelo bi bil hvaležen za pomoč, ker se sam enostavno ne morem odločiti kateri bi bil boljši.

Aja pa gledal sem tudi neke ponudbe na angleškem in nemškem ebayu, nekatere so prav ugodne, me pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s kupovanjem preko ebay-a in kolikšen je riziko takšnega poslovanja? Pa kako pravzaprav poteka to plačilo preko ebay-a?
 0   

David @dlicen 26. Avg 2008, 08:52

Za Pentaxa ne vem, vendar je Oly znan po svojih zelo kvalitetnih slikah (jpg) direkt iz aparata. Na nekem drugem slovenskem fotografskem portalu je objavljen tudi test s precej slikami.
Btw, kateri grip bi pa ti vzel za E-520? Kolikor vem obstaja samo third party zadeva.
 0   

Jan @zelenik 26. Avg 2008, 09:05

0   

Miha @Fantocci 26. Avg 2008, 10:40

Pentax K10D je po zasnovi razred višje, glede na rokovanje, ohišje, zatesnjenost.. Je pa tudi večji in težji.
Oly 520 je nekje v rangu K200D.
 0   

Jan @zelenik 26. Avg 2008, 10:47

kakšne prednosti pa prinaša na sami sliki oz. potem za dokupovanje opreme višji razred?

pa zanima me če je 600€ dobra ali slaba cena za Pentax k10d star 11 mesecev in brez prask?
 0   

Marko @alessy 26. Avg 2008, 10:47

Olympus pa kvalitetna fotka. To pa prvič slišim. Olympus je glede kvalitete fotke na predzadnjem mestu. Na zadnjem je sony... Tako da kar se kvalitete fotke tiče olympus ni najboljša izbira. Če že kupiš olympus ga kupiš zaradi dokaj veliko bonbončkov ki jih dobiš za majhno ceno.

Kar se pa tiče pentaxa si pa izbral neko staro varianto k10d, ki jo bo, če jo že ni kar hitro povozil čas .

Če bi izbiral med tema dvema bi izbral olya, če bi gledal na kvaliteto nebi izbiral nobenega od teh dveh ampak bi izbral drugje...

Sicer pa če se že odločaš in ker si začetnik se ti bolj splača kupiti rabljen fotoaparat neglede na to kakšna firme je, ker boš tako najmanj zgubil. Za začetek je dovolj, kasneje boš pa malo več spremljal in boš točno vedel kaj hočeš in boš vedel kako in kaj.
l.p.
 0   

j @sikoj 26. Avg 2008, 11:13

zelenik je napisal/a:
kakšne prednosti pa prinaša na sami sliki oz. potem za dokupovanje opreme višji razred?

pa zanima me če je 600€ dobra ali slaba cena za Pentax k10d star 11 mesecev in brez prask?

Ma ni šans. 600€ je še za novega malo veliko, če pogledaš, da pri severnih sosedih dobiš k20d za 770€, k200d z dvema osnovnima objektivoma za dobrih 600€.

Na sami sliki se nakup aparata iz višjega razreda niti ne pozna, bolj je prednost v zgradbi, rokovanju in hitrejši dostopnosti do funkcij.

Jaz bi se bolj odločal med k200d in olympusom. Sam bi se sigurno odločil za olya zaradi odlične zuiko optike in ker menim da je to firma pri kateri dobiš največ za svoj denar.
 0   

Marko Jar @marko1 26. Avg 2008, 11:24

sikoj je napisal/a:
zelenik je napisal/a:

Ma ni šans. 600€ je še za novega malo veliko, če pogledaš, da pri severnih sosedih dobiš k20d za 770€, k200d z dvema osnovnima objektivoma za dobrih 600€.

Na sami sliki se nakup aparata iz višjega razreda niti ne pozna, bolj je prednost v zgradbi, rokovanju in hitrejši dostopnosti do funkcij.

Jaz bi se bolj odločal med k200d in olympusom. Jaz bi se sigurno odločil za olya zaradi odlične zuiko optike in ker menim da je to firma pri kateri dobiš največ za svoj denar.

Se podpišem pod sikoja. Sam verjetno ne bi imel Canona, če ne bi bil tako mahnjen na čim večji nadzor nad globinsko ostrino, bi imel sigurno olya. Tak razpon gorišnic z takšno svetlobno močjo in tako kvalitetno optiko za ta denar ne dobiš nikjer drugje. Že kolega je imel olya 510, pa fotke dejansko so kvalitetne - ostre, lepo zasičene in z lepimi toni takoj iz fotoaparata. Tudi šum in dinamični razpon so lepo procesorsko poštimal, tako da nič ne zaostaja za konkurenco, tako da vsekakor olya, ampak to seveda ne pomeni da k200d ni slab.

Izogibaj pa se kakšnim canonu 1000d ali pa recimo nikonu d60, ker to pa resnično so marketinška jajca zame. hehe

lp
 0   

Žiga @zcetrt 26. Avg 2008, 13:14

Olyimpusi imajo tako optiko tudi na račun velikosti in razmerja tipala. Tipalo je namreč manjše (faktor x2 FF) in razmerij 4:3. Kar vsaj meni ni najbolj všeč.
 0   

matej @klik2 26. Avg 2008, 18:32

Kaj te pa moti pri sistemu 4/3?
 0   

Matej Ružič @mat 27. Avg 2008, 07:57

"Kar se pa tiče pentaxa si pa izbral neko staro varianto k10d, ki jo bo, če jo že ni kar hitro povozil čas .

Če bi izbiral med tema dvema bi izbral olya, če bi gledal na kvaliteto nebi izbiral nobenega od teh dveh ampak bi izbral drugje... "

No to so spet besede resničnega poznavalca, ki niso vredne prostora, na katerem so zapisane.

Imam K10D in o kakršnikoli zastarelosti govorit je malo smešno.

Ohišje in posledično rokovanje je fantastično, grip vse skupaj samo še izboljša.

Pojdi v trgovino in vse sprobaj pa se odloči.

Lp Matej

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati