0   

črt @mici 26. Avg 2008, 13:03

Evo, pa ga imamo, naslednika 40d. Na dpreview je vse o njem. Spet sočne/žolčne debate o novostih....itd...
 0   

Robi @mavrica 27. Avg 2008, 00:23

Super mašina in kot sem rekel, "imperij vrača udarec". thumbsup
 0   

Bostjan @Archie 27. Avg 2008, 05:57

Imperij vrača udarec 1 let prepozno s stvarmi, ki ji ima že 1 leto Nikon D300 in pomanjkljivostmi, ki jih pri Canonu kar nočejo poštimat. S tem mislim na tele zadeve:

- kamera bi si zaslužila AF modul iz 1D MkII
- top APS-C kamera iz ponudbe bi morala imeti 100% pokritost iskala
- ni wireless proženja fleša (oziroma skupine flešev)
- manjka video mode

Edino za 15MP in če bo visok iso OK pa klobuk dol.
 0   

Andrej @blur 27. Avg 2008, 09:03

imam občutek da bo ISO ok, glede na samozavest in v specifikacijah predstavljen 12800.

drugače pa ni tako slabo kot si ti pisal Arche. malo bolj berem vse skupaj in je kar ok kamera in napredek v primerjavi z 40d vseekakor je.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 09:08

no, fajn, da še kdo prizna. video pa verjetno dobimo na novi petki..
canon naj samo še kak pameten širokokotnik nardi, pa ne bo problemov z menjanjem znamke uporabnikov. kr če bi menjal, bi blo to vač ali manj zarat 14-24 in mogoče d700, vendar, kot pravim nova petka je na poti, torej ostane le steklo.
 0   

Andrej @blur 27. Avg 2008, 09:14

izo je napisal/a:
video pa verjetno dobimo na novi petki..

glede na to da je 5d bolj studio kamera težko verjetno da bo video v novi petki.

prej bi rekel v kakšni reporterski kameri ali pa v nižjem razredu 450d, 50d, ...
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 09:23

5d je 30d z ff, ta novi pa bo moral bit kr nabit z novostmi, če hočejo bit konkurenčni. in če je dal nikon ven video, ne bo canon zadaj ostal, to sem ziher, kr pač takšne reči prodajajo, pa lahko nimajo nič z kvaliteto samega fotiča, podzavest ne da miru,,
 0   

črt @mici 27. Avg 2008, 09:34

samo, da pride ven nova 5d pa da vidimo, česa bo zmožna. Se mi pa zdi, da je bolje, da je fotoaparat za fotkanje , kamera pa za snemanje.
 0   

Andrej @blur 27. Avg 2008, 09:58

izo je napisal/a:
5d je 30d z ff, ta novi pa bo moral bit kr nabit z novostmi, če hočejo bit konkurenčni. in če je dal nikon ven video, ne bo canon zadaj ostal, to sem ziher, kr pač takšne reči prodajajo, pa lahko nimajo nič z kvaliteto samega fotiča, podzavest ne da miru,,

hja ne pozabi da ima Canon tudi video kamere, Nikon jih nima. Canon bo na tem področju sam sebi luknjo kopal, Nikon pa je na tem področju dal dober udarec Canonu.

bomo vidl kako bo z video na novem 5D. samo glede na to da ga 50d nima sem prepričan da ga novi 5D ne bo imel.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 10:06

kot sem rekel, če imaš liveview, je video samo še majhen korak stran, v bistvu samo stvar firmwerja in kakšnega dodatnega procesorja na vezju, po mojem. zdej to ne izkoristit in zaostat za konkurenco, kaj pa vem.
sem rekel, da bo ta video naredil malo revolucij in nekaj zmede v svetu videa. zato imaš tudi omejitve na 5min ipd, po mojem, kr laika lahko tako natagneš, ko mu rečeš, da na kaseto le posnemeš 2 uri videa. ko pa pogruntaš, da verjetno noben kader na kaseti ni daljši od 5 min, je pa drugače..
v glavnem, sam sem mnenja, da bo to ločnica, kar narekuje trend. ko je enkrat video na velikim formatu dosegljiv vsem, se mora nekaj spreminit in brez skrbi, da se bo.
 0   

iztok @izo 27. Avg 2008, 10:11

samo za en preblisk:
kdo si je lahko v "film" časih lahko privoščil pravo 35mm (70mm pa je itak bla sf) cinema kamero? več ali manj so vsi snemali na super8, pa še to vač ali manj brez zvoka.
tako lahko primerjaš približno stanje, kot je bilo do sedaj, tudi pri digi kamerah, senzorji so verjetno še manjši od super8 formata.
kr naenkrat imaš pa v rokah 35mm format v digi verziji in še fotič zraven in to za ceno fotiča. to sem hotel povedat do zdej, mislim, da je zdej bolj jasno..
 0   

Peter Slovša @pslovsa 27. Avg 2008, 13:04

50D po specifikacijah zgleda zelo v redu... Meni se zdi npr. "AF micro adjustment" zelo fajn zadevca. Domnevam, da bo visok ISO ok, na Canonovi strani so tudi testni posnetki pri ISO 1600 - zgleda zelo v redu.

Malo sem brskal po dpreview forumu, kjer je bil objavljen članek švedskega fotografa/novinarja, ki je že stestiral 50D... Po njegovih besedah zelo natančen in eden najhitrejših AF... Baje posledica Digic IV procesorja, ki je tudi prvič uporabljen v tem fotoaparatu...

Moje osebno mnenje: Nikon D90 bo bolj igračka, 50D pa najverjetneje zelo dober fotoaparat, ne pa soliden ali dober hibrid...
 0   

Robi @mavrica 27. Avg 2008, 14:19

Archie je napisal/a:
Imperij vrača udarec 1 let prepozno s stvarmi, ki ji ima že 1 leto Nikon D300 in pomanjkljivostmi, ki jih pri Canonu kar nočejo poštimat. S tem mislim na tele zadeve:

- kamera bi si zaslužila AF modul iz 1D MkII
- top APS-C kamera iz ponudbe bi morala imeti 100% pokritost iskala
- ni wireless proženja fleša (oziroma skupine flešev)
- manjka video mode

Edino za 15MP in če bo visok iso OK pa klobuk dol.

S tem, da je Canon malo pozen se strinjam, samo bolje pozno kot nikoli grin , o tem, da ima vse te novosti 50D, Nikonova D300 že eno leto notri, pa ne ravno. AF micro adjustment je ena od teh, ki jih Nikon nima... Kar se tiče 100% pokritosti iskala, ga nima noben fotoaparat, če ni ravno top klasa kot 1D Mk in D3 in nevem, zakaj bi tu bila izjema. Tudi Nikon nima tega še celo pri D700 (95%), ki je razred više od Canonove 50D. Se pa za wireless proženje bliskavice strinjam s tabo in je sramota za Canona, da edini nima te funkcije vgrajene v ohišja in je potrebno kupit drago zadevico, ki potem proži dodatne bliskavice. Video je pa preseravanje, po domače povedano in zaradi mene ali ga ima ali pa ne, če se odločim za smenanje videa, ga podpirajo vsi kompakti, za visoko kvaliteto slike, pa si raje omislim pravo video kamero...

50D zgleda že fajn zadevica in zna bit zelo dobra konkurenca Nikonu, ker bo tudi cenovno bolj ugoden, kot njihov D300, ki je v istem razredu.

p.s.: Se opravičujem za kiks. Pomotoma sem gledal podatke od D200 in so se mi določene reči zdele čudne za D300, samo če je tko "pisalo". Tud jaz sem samo človek in se zmotim.
 0   

Andrej @blur 27. Avg 2008, 14:32

mavrica je napisal/a:

S tem, da je Canon malo pozen se strinjam, samo bolje pozno kot nikoli grin , o tem, da ima vse te novosti 50D, Nikonova D300 že eno leto notri, pa ne ravno. AF micro adjustment je ena od teh, ki jih Nikon nima...

Najprej preveri potem pa piši traparije. AF micro adjustment D300, če je to uravnavanje front pa back fokusa.

mavrica je napisal/a:

Kar se tiče 100% pokritosti iskala, ga nima noben fotoaparat, če ni ravno top klasa kot 1D Mk in D3 in nevem, zakaj bi tu bila izjema. Tudi Nikon nima tega še celo pri D700 (95%), ki je razred više od Canonove 50D.

Spet traparije. D300 ima 100% iskala tako kot D3. Če je to 100% res točna pa boš moral sam probat.

D700 ima 95% pokritost ker je Nikon po domače povedano šparal kajti nekje so potrebovali znižat stroške (100% iskalo je zajeban naredit oziroma stane $$$). Če je to slabo naj pa vsak presodi sam. Mene ne moti in v nekaterih primerih je to še celo predost (kakor za koga).

mavrica je napisal/a:

50D zgleda že fajn zadevica in zna bit zelo dobra konkurenca Nikonu, ker bo tudi cenovno bolj ugoden, kot njihov D300, ki je v istem razredu.

Spet buče! D300 se da dobit od 1200-1400e tolk bo pa tud cena za Canon 50d nekje.
 0   

Peter Slovša @pslovsa 27. Avg 2008, 15:44

blur je napisal/a:

Spet buče! D300 se da dobit od 1200-1400e tolk bo pa tud cena za Canon 50d nekje.

To je že res, ampak je potrebno upoštevati, da je D300 malo starejši in mu je cena že padla... grin

Upam samo, da tale tema ne bo prerasla v kdo je boljši... smile
 0   

Andrej @blur 27. Avg 2008, 15:47

pslovsa je napisal/a:

To je že res, ampak je potrebno upoštevati, da je D300 malo starejši in mu je cena že padla... grin

kaj to igra vlogo?

gledaš ponudbo takrat ko kupuješ aparat in te ne zanima kolk je stal pol leta nazaj. D100 je bil tudi nekoč oh in sploh denarja...
 0   

Peter Slovša @pslovsa 27. Avg 2008, 16:17

blur je napisal/a:
pslovsa je napisal/a:

kaj to igra vlogo?

gledaš ponudbo takrat ko kupuješ aparat in te ne zanima kolk je stal pol leta nazaj. D100 je bil tudi nekoč oh in sploh denarja...

Seveda igra vlogo... Cena vsaki stvari na polici pade, predvsem zato, ker po določenem času velja za zastarelo, čeprav to ni... Čez eno leto bo 50D najverjetneje opazno cenejši kot D300... Ali pa že prej...
 0   

Bostjan @Archie 27. Avg 2008, 17:05

Aja, sem pozabil še nekaj....

Spot meritev je pri D300 vezana na aktualno AF točko (od 51), pri 50D pa kot kaže spet le na sredinsko. To Canonaši zahtevajo že celo večnost pa se nič ne premakne.

Se strinjam, da je 50D dober fotoaprat, a se mi zdi, da bi vrh APS-C ponudbe iz Canonove hiše s tem kar sem omenil samo še pridobil in dodal piko na i. Ampak za ta denar se vsega verjetno ne da ponudit.

Kot vedno se spet vidi, da Nikon in Canon tako po cenah, kot po specifikacijah postavljata produkte na različne "stopničke". Pa bom navedel le aktualne modele:

60D < 450D < D90 < 50D < D300 < 5D < D700 < 1D MkIII < D3 < 1Ds MkIII

Mogoče se kdo ne bo čisto strinjal, ampak vsaj po rednih cenah je trenutno nekako takole.
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Avg 2008, 18:56

Johnny! Ne gasi teme (kurišča) z bencinom. Lp j
 0   

rokin_ @rokin_ 27. Avg 2008, 19:49

pslovsa je napisal/a:
Moje osebno mnenje: Nikon D90 bo bolj igračka, ...

Ker?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati