0   

Luka @lukas123 27. Avg 2008, 20:06

imam ojektiv tamron di 70-300mm, in pise v specifikacijah da imam min zaslonko f32.
No in malo probavam pa vidim da na fotoaparatu lohka nastavim na f46, vendar to samo ce do konca zumiram.
Pol mam pa se objektiv pentax 18-55mm, in isto pise da ima minimalno zaslonko f38, na aparatu pa lahko nastavim na f40???
Ali je to normalno, sli pa npr. pri tamronu od f32- f40 sploh ni razlike?
Se še spoznavam s dslr aparati, zato toliko nevednosti yes
Hvala, LP, Luka
 0   

Matej Galič @NeoN 27. Avg 2008, 22:27

Ja, normalno... proti koncu zum območja svetlobna vrednost še dodatno pade..
 0   

Miha @Fantocci 29. Avg 2008, 07:32

Še opozorilo, glede na to, da si zapisal, da si začetnik: slika je pri tako zaprti zaslonki zelo slaba. Poišči razlago pojma difrakcija pri objektivu.
Več ali manj so vsi objektivi optimalno ostri pri f8, sploh pa tacenejši in kiti.
 0   

Jože @Juli 3. Sep 2008, 16:00

Živjo.
Jaz bom tudi dobil pentaxa K200D, že drug teden in sem začetnik pri DSLR. Pa si lahko izmenjamo kakšno izkušnjo.
Mislim, da je za začetnika to dober fotoaparat! Prebral sem kar nekaj testov in se pogovarjal okrog tega.
Uspešen začetek ti želim.
Lep pozdrav..
 0   

iztok @izo 3. Sep 2008, 16:16

ne vrjamem, da boš kdaj sploh uporabil zaslonko nad f/16 8mogoče za kakšen makro, pokrajino ipd, vendar to najbrž ne boš delal s tem objektivom), brez veze se ukvarjat, koliko jo lahko pripreš..
minimalna zaslonka je fizično vedno enaka skozi območje zuma, pravtako tudi maximalne (najbolj odprta), vendar se mora malce bolj pripret pri maximalnemu "zumu", saj bi robovi notranjih leč povzročili vinjetiranje ipd.
tist f/46 je samo številka na displejčku, očitno ni v čipi objektiva zapisana max, vrednost priprte zaslonke pri iztegnjenemu zumu ipd..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati