0   

Petra @sinica 2. Sep 2008, 16:55

Pozdravljeni...
v ZDA smo kupili Pentax K20D za očeta, ki kmalu praznuje. Vendar je ena težavica. Ni slovenskih navodil. cry V Foto Beseničar mi jih nočejo dati/prodati (kar je skoraj razumljivo). none
Tako se obračam na vas. Če ima kdo od vas navodila v slovenščini, bi ga zelo lepo prosila, če bi se lahko kako zmenili za kopijo.
NAJLEPŠA HVALA za odgovore. thumbsup
 0   

Luka @lukas123 2. Sep 2008, 19:58

Jest sm ga pa v sloveniji kupu in mam isto samo angleška navodila, drgac bi mogla bit tud slovenska zravn ane.
Sam na sreco znam tolk anglešk da to ni tak problem.
Drgac pa poglej mal na netu ce se da kje dobit kakšna SLO navodila v pdf datoteki, sam je pa pol spet ta problem da pentax v sloveniji ni tako priznan, tko da bo mogoc mal bl težko dobit.
LP, Luka
 0   

boris kozjan @borisk 2. Sep 2008, 20:24

Zdravo

ko sm pred 2 letoma kupil K100D sem dobu en tak zmazek od navodil, (črnobelo kopirana kopija, pa verjetno še po faxu poslano...) tak da sm si kr z angleškimi pomagal, drgač pa tak ni neki zakomplicirano....

lp, boris
 0   

Petra @sinica 2. Sep 2008, 22:43

Hvala za odgovore.
Po zakonu naj bi artikli v Sloveniji imeli navodila v slovenščini. V Foto Besovičar so mi najprej rekli, da jih nimajo, ko sem jih malo o zakonu povprašala, pa so jih kar naenkrat imeli, vendar le za njihove kupce. Mogoče če vzamemo ostalo robo pri njih, da dobimo še navodila gratis (jih tudi kupim).

Sej z angleškimi navodili si bomo pomagali, ampak tata ima vseeno 50 let in malo manj znanja o angleščini (pač toliko več o fotoaparatu). Upam, da mu bo poznavanje Konice Minolte in Canona kaj pomagalo (če ne dobimo slo navodil).
 0   

Petra @sinica 2. Sep 2008, 22:45

*Beseničar sleep sleep sleep
 0   

Petra @sinica 3. Sep 2008, 21:02

Še vedno iščem navodila smile
 0   

Miha @Fantocci 4. Sep 2008, 10:08

Ne vem, zakaj bi bili besni na Besnega (Beseničarja). Je pa ja logično, da navodil, ki so jih morali sami prevajat, kot trgovina ne bodo dali nekomu, ki je šel aparat kupit drugje. Jaz jih niti prosit ne bi šel, razen če bi kupil kaj drugega (večje vrednosti) pri njih.

Če bi jih pa sam imel, bi ti jih vsekakor poslal, ker ne živim od tega, imam pa le za K100DSuper.
Po moje boš še najlažje dobila SLO navodila od K10D, ki se jih je pri nas že precej prodalo, pa bi v 80-90% veljala tudi za K20D.
 0   

Petra @sinica 4. Sep 2008, 10:11

nisem besna. le zatipkala sem se v prejšnjem postu in sem besna nase
 0   

Tomaž @pisofsit 7. Sep 2008, 16:59

hja, pr men je pa takole...
k20d pentax prevod slovenskih navodil
ne dobim jih ne od beseničarja ne od mixi-ja
ko so mi končno po mescu in pol dali t.i. "hitri" prevod na 30 straneh, kjer so še pustili notri oznake k10d, btw, tut to jim ni ratal zamenat. navodila so taka, da je 15 strani popolnoma brezveznih, če na znaš pa paščka namestit na fotkota pa tud ne vem.....originalna so na 300 ih ....ha....poleg tega je bil ob nakupu mesec in pol nazaj priložen cd, ki ima navodila v pdf oblliki v 13 ih jezikih........ še romunski so gor smile, slovenskih ne.
počas mam dost te trgovske ignorance in sledi prijava na tržni inšpektorat zaradi 33.člena ki pravi:
(2) Vsebina navodila za uporabo mora biti za potrošnika lahko razumljiva in mu mora omogočati pravilno uporabo izdelka. Kadar je blago namenjeno prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti navodilo za uporabo v celoti v slovenskem jeziku.
(3) Navodilo za uporabo je dolžno priložiti tudi podjetje pri prodaji blaga potrošnikom.

verjamem da prevod trgovce stane, samo pa če nekdo nabavi za 1000€, v tem primeru fotoaparat in nekaj malega opreme, si vsekakor zasluži vsaj slovenski prevod navodil, ne pa ignoranco in prepričevanje da so navodila na 30-straneh ekvivalent 300-tim
mogoče bi moral še kdo razmišljati v tej smeri....
 0   

Tomaž @pisofsit 12. Sep 2008, 12:01

novosti glede slovenskih navodil za k20d smile
bijem že pravo "vojno" z mixijem in beseničarjem in sm uspel doseči to, da mi dajo prav glede tega da jih lahko zakonsko jeb***, ampak samih navodil pa še od nikjer...samo nekaj bojo morali narediti, ker sem jim obljubil, da ne bo prej miru dokler jih ne dobim...
tako da konec meseca septembra lahko mogoče pa vsi ki jih rabmo upamo, da jih dobimo...
če je še kakšen kandidat, naj pove...
 0   

Marko @alessy 12. Sep 2008, 12:14

A to imate problem samo pri K20D, kaj pa ostali pentaxi ? Imajo slo navodila ali ne ?
 0   

Tomaž @pisofsit 12. Sep 2008, 12:46

prosil sem jih, če majo navodila vsaj za k10d; to je predhodnik k20d, pa nimajo tud teh ne....za ostala pa nisem spraševal, ker me ne zanima smile
samo, resno pa dvomim da jih imajo, ker kolikor so mi razložili , slab support iz tujine, kar men ni nič jasno, kaj ma tujina veze tukile...gre se za SLOVENSKA navodila...
sej vsak ve da je problem pr njih pač to, da morjo PLAČAT za prevod in dokler se ne najde en tak kot jaz tega pač ne nardijo...
point vsega tega mojega pisarjenja je, da bi rad osvestil še koga, da obstaja ZAKON o tem kaj so dolžni trgovci narediti za kupce
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 12. Sep 2008, 12:53

Lep pozdrav. Jst mam slo navodila za k10d ampak naj vam povem da so tako okrnjena verzija, da vam ne bojo pomagala kaj veliko. l.P.
 0   

Tomaž @pisofsit 12. Sep 2008, 12:57

jih imam tudi jaz, za k10 in za k20D...samo kot smo že seznanjeni je to en zmazek na 30 straneh, s katerim si nimaš prav nič pomagati....originalna angleška imajo 300 strani...razlika je očitna a ne da cool
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 12. Sep 2008, 13:13

Ja, slo. navodila so neuporabna, ker znam fotoaparat prižgati tudi brez navodil. Sicer pa verjetno so več ali manj enaka za k10 in 20d. Drugače pa ne vem, če te kaj zanima, pomojem se lahko brez problema ustaviš pri beseničarju in povprašaš za določeno stvar. Po mojih izkušnjah so tam vsi zelo prijazni in tudi ne grizejo;) Z kupovanjem v ameriki je pa 2. stvar in moraš že vnaprej biti pripravljen, da se dobi zraven angleška navodila, morda se da kje izbrskati kakšno nemško verzijo, slovenske pa žal ne, ker smo premajhen narod in mora uvoznik sam zagotoviti slovenski prevod, ga plačati in potemtakem jih tudi ne bo kar tako delil. L.P.
 0   

Tomaž @pisofsit 12. Sep 2008, 13:21

Mysteriousdrx85
oprosti, samo a ti mene čisto dobro razumeš?
jaz sem kupil k20d pri Mixiju, kateremu Beseničar dobavlja pentaxe, zato se sploh ukvarjam s temi navodili. jasno da če bi ga kupil v ameriki ali kje drugje, da ne bi mogel zahtevati navodil, tako pa jih
ne morem pa npr. iz francoskih alp skočiti k njim po nasvet a ne da, veliko lažje je pogledati v navodila.... smile
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 12. Sep 2008, 14:30

pisofsit oprosti ampak un tvoj text sm zgrešu. To je letelo na uporabnika sinica. Ja glede na tisto prej te pa totalno podpiram, in ni samo pri fotoaparatih tako, še pri marsikateri stvari je tako. Tako da, veliko uspeha in upam, da bo prijava na varstvo potrošnikov kej pomagala in da dobim slo navodila k kupim novega pentaxa;) L.P.
 0   

Tomaž @pisofsit 12. Sep 2008, 14:43

hehe smile
upam da jih dobiš, tak je tud moj namen, če mam že jaz take problemem, naj jih drugi v prihodnje nimajo in izkoriščajo možnosti, ki so nam kupcem dane

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati