0   

boris kozjan @borisk 2. Sep 2008, 20:35

zdravo

po nedeljskem obisku bolšjega sejma v Mariboru, včerajšni menjavi tesnil, sem danes kupil še en film in baterijo (ni ravno 1,35V ampak je 1,5) in že pošklocal ene par slik, da vidim pri čem sem...

ni ravno laica, je pa moj prvi RF, pa še drag ni bil (12€ praktično kot nov, z original usnjenim etuije in pasom)

aparat..........................................12€
moosguma za tesnilo..............1€
baterija........................................3€
film...............................................3€
moj prvi RF neprecenjivo thumbsup

lp, boris
 0   

iztok @izo 2. Sep 2008, 21:11

fajn tudi lepo ohranjen zgleda. idealno je imet 17 serijo, zarat svetlejšega objektiva seveda, ampak tudi s tem ni problema, to je kr dobra optika.
jstm imam giii črnega, vendar bi rabil še kakšnega pokvarjenega, da zamenjam razbito steklo spredaj ipd.
rangefinderji so zanimiva zadeva, tiho delovanje, brez problema lahko slikaš pri daljših cajtih ipd. sej se vračajo tudi v digitalne vode..
 0   

boris kozjan @borisk 2. Sep 2008, 21:32

zdravo!!

A slučajno veš koliko vpliva 1.5V namesto 1.35V na svetlomer? a gre v plus ali v minus??

drgač bi pa js tut mel digiRF sam ko je velik $$, objektivi pa še več $$, sploh pa za študenta biggrin biggrin

lp, boris
 0   

Gasper @gash 23. Sep 2008, 11:06

jaz imam Olympus OM-1, kij e tudi narejen na 1,35 bat. in imam 1,5 v notri in na njo nastavljen (skalibriran) svetlomer iin ni nobene panike. vse fotke pravilno osvetljene in če jih želim podosvetlit je čisto zadovoljivo. itak so ti svetlomeri dosti nenatančni.
Če pa želiž, se dobijo adaperčki na e-bayu ki ti spustijo voltažo.
 0   

iztok @izo 23. Sep 2008, 11:17

jst merjenje enostavno preverim z digitalnim fotičem. ujamem približno enak kader (z seveda enakim zajemom kota oz vidnega polja) in primerjam rezultat. voltaža ponavadi ni nek problem, bolj to, da ti "senzorji" s časom zgubljajajo senzibilnost ipd.
najlažje je enostavno kompenzirat z iso vrednostjo, da dobiš pravilno osvetlitev. si potem zapomnaeš, kolk je treba v plus ali minus in to je to.
no, seveda je najbržnajbolj imet sveltomer za te reči, ampka če je že kakšen dslr pri roki, zakaj ne punucat..
 0   

boris kozjan @borisk 23. Sep 2008, 11:49

no, sem opazil da ni problema =)
prvi film je skozi, slikce lepe, dobr osvetljene, dinamični razpon pa super =)

lp, boris
 0   

Miha Babnik @mbabnik 17. Nov 2008, 15:05

Bravo, si imel pa srečo, da si ga dobil in še tako dobro ohranjenega. Tudi jaz ga ravnokar kupujem in sicer na ebayu bom pa še pogledal če se pri nas kaj najde. Veliko užitkov pri fotografiranju ti želim.
 0   

iztok @izo 17. Nov 2008, 16:13

borisk je napisal/a:
no, sem opazil da ni problema =)
prvi film je skozi, slikce lepe, dobr osvetljene, dinamični razpon pa super =)

lp, boris

no, dinamčni razpon je bolj stvar filma, sploh plasti na negativ filmu, ki recimo dopušča malo več "kiksa" kot dia film, oz dosti bolj od dslr fotičev, ki se zelo občutljivi predvsem na preosveljenost.
imajo pa rangefinder fotiči tudi malo drugačno optično zasnovo objektivov kot slr brati, kar se pravtako pozna na fotografijah (mikrokontrast ipd..)
 0   

gasper trampus @gtyrant 20. Jul 2009, 20:26

woooow. kakšna huda zadeva pa za tak mali drobiž ?

jaz bi tudiiiiiii ...

kako se pa kaj obnese ?
Musick ta kill for !!! ....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati