0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 02:36

Zanima ne vaše mnenje za nakup nikona d60 z dvema RV objektivoma, kot opcije imam še c450d in nikon d80.
Kaj bolj priporočate za nakup začetnika v dslr confused
 0   

Marko @alessy 5. Sep 2008, 06:25

Za nakup začetnika je sevada najbolj primeren Nikon D60, če pa misliš da boš hitro napredoval in boš želel v računalniku slike še dodatno obdelovati in za vsako sliko vlagati še dodaten čas pri obdelavah potem pa ostala dva.
D60 je pač namenjen za kakšnega družinskega fotografa oz. začetnika. Sploh pa lahko najprej kupiš D60 boš videl kaj ti da, pa ko kasneje vidiš točno kaj hočeš in kako pa potem prodaš zadevo in si pač kupiš to kar veš da potrebuješ.

Sem pa opazil da nekdo na tem forumu prodaja Nikon D60 z dvema objektivoma in z nekaj dodatne opreme pod temo "fotoaparati - mali oglasi" .

Z rabljenim fotoaparatom boš najmanj izgubil zato za začetek mogoče res razmisli o rabljenem ...

L.p.
 0   

Klemen @Klemen3314 5. Sep 2008, 09:36

počakaj še malo, vdihni, izdihni, premisli =) ...
D80 bo še nekaj malega izgubil na ceni - predvsem rabljeni (novih tako kmalu ne bodo več prodajali - nasledil ga je Nikon D90)...

Če se odločaš med vsemi tremi modeli se osredotoči predvsem na dva in sicer na Kanon 450 in pa Nikon D80. Oba sta nekje v isti skupini, D60 je razred nižje. Seveda z D60 (imam ga tudi sam) ne boš brcnil v temo, vendar če že imaš denar raje kupi boljši body. Objektive lahko dokupiš še kasneje (dosti imaš na bolhi) in premisli, če ti 2 objektiva pomenita več kot malo boljši body. Zavedaj se, da boš v nekaj mesecih spoznal katera smer fotkanja ti leži in boš temu prilagodil nakupe objektivov. Recimo če ti je všeč slikanje prostranih pokrajin ti bodo koristili širokokotni objektivi, če te bo zanimal šport, potem tele-ojektivi (55-200 je svetlobno šibak in če že kupuješ potem najmanj 70-300 VR) itd itd itd.. Zaenkrat se osredotoči na kit objetiv 18-55 VR oz. ne vem kako je pri Canonu, pa imaš za cca pol leta mir in se naučiš slikati, tačas pa prišparaš za nov objektiv. Lahko celo da ti bo ležal popotniški objektiv in si nabaviš 18-200 VR (če gre za nikona), skratka kombinacij je miljone!

sam osebno bi počakal še kakšne 2-3 mesece in prišparal za Nikon D90 skupaj z novim kit objektivom (Nikon 18-105mm VR), ampak to je samo moje osebno mnenje
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 11:43

podobno tud jaz razmišljam, sam mislim da bo d90 kolkr sm brav z objektivom cena okol 1200 EUR kar je preveč, d80 mi je mal prestar, tak da mo pol ostane c450d in nikon d60, mi pa nikon po eni strani mal bol leži po tem ker je menda fotka direktno iz aparata kvalitetnejša, ker se mi po pravic povedan vsake fotke posebaj na računalniku ne da obdelvat. je pa res da ma pa canon menda kar nekaj prednosti!!!
 0   

roman @romeno 5. Sep 2008, 12:03

mato02 je napisal/a:
podobno tud jaz razmišljam, sam mislim da bo d90 kolkr sm brav z objektivom cena okol 1200 EUR kar je preveč, d80 mi je mal prestar, tak da mo pol ostane c450d in nikon d60, mi pa nikon po eni strani mal bol leži po tem ker je menda fotka direktno iz aparata kvalitetnejša, ker se mi po pravic povedan vsake fotke posebaj na računalniku ne da obdelvat. je pa res da ma pa canon menda kar nekaj prednosti!!!

Si verjetno mislil, da je fotka všečnejša. Lahko pa pri vseh DSLR-jih izbiraš kakšne fotke želiš direktno iz fotoaparata. (določaš saturacijo, kontrast, ostrenje, ...)
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 12:13

ne morm se odločit a mi še lahko gdo pove kake prednosti ima canon proti nikonu
 0   

Janez Šturm @jj65 5. Sep 2008, 12:40

Kako si to mislil '...kake prednosti ima canon proti nikonu'?
Lp j
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 12:42

prednosti in slabosti en pruti drugim
 0   

Janez Šturm @jj65 5. Sep 2008, 12:55

Tole je za ohišja:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d60%2Cnikon_d80%2Ccanon_eos450d&show=all
Kit objektivi so v principu Nikonovi boljši (že od nekdaj, v zadnjem času pa še bolj). Poglej na: http://www.photozone.de/Reviews/overview
Oba sistema imata par dobrih objektivov, ki so pa vsi 'nad tvojih 1200€'. Saj ne da ti jih ne privoščim, a so nekako majček dražji.
Drugače ti bi pa priporočal D90 z 18-200vr! Tako za začetek.
Lp j
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 13:22

po teh testih ni kakih bistvenih razlik, kar jih verjetn ni tud pri kvaliteti slike, tko da res nimam pojma za kaj se odločit
 0   

Srecko @sreckoa4 5. Sep 2008, 13:35

Brezveze, da ti kdo predlaga, da vzami točno tega in tega, ker smo vsi drugačni in imamo drugačne zahteve.
Sploh te ne razumem. Sam moraš malo preverit kako pa kaj. Noben ne bo namesto tebe to naredil. Ko boš oz. če si že prebral podrobnosti o fotoaparatih in če se še vedno ne moreš odločit potem si postavi še kakšen kriterij, .
Če pa prideš do konca in ne veš več kaj bi si pa postavi kriterij ceno in boš vedel kako pa kaj.
Moraš vedet da za manjšo ceno dobiš enega od teh z objektivom od 18 do 200mm, drugi pa samo od 18 do 55 pa še vedno je dražji. Slejkoprej boš hotel imeti pokritost 200mm po vsej verjetnosti, ker 55mm je bore malo, in če primerjaš sedaj ceni, boš videl da z enim od teh že krepko sežeš v žep da dosežeš enak razpon goriščnic...

l.p.
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 13:38

mislim da se bom odločil za d60 z dvema objektivoma VR cena 740eur, po prebranih testih naj bi bil aparat za moje potrebe kar špica.
 0   

Srecko @sreckoa4 5. Sep 2008, 13:42

No vidiš...

Z aparatom boš zadovoljen tako kot bi bil z canonom tudi .
Pač nekje dobiš nekaj več , nekje pa kaj drugega in pač preveriš in si postaviš kriterije in boš vedel kako pa kaj.
Tako je najlažje.
 0   

Matej @mato02 5. Sep 2008, 13:44

upam no da sem se prv odloču
 0   

Alien @Alien 5. Sep 2008, 13:51

najbolje da cagaš še kakšen mesec, dva. upset
 0   

Srecko @sreckoa4 5. Sep 2008, 13:52

Saj ga potem še vedno lahko prodaš pa si vzameš drugega.
Ne vem zakaj bi bil tak bav bav... Sicer pa z novim fotoaparatom potem največ izgubiš v tem primeru, ampak ne vem zakaj bi se napačno odločil...
Če si pregledal vse podrobnosti tak veš kaj dobiš in veš zakaj se gre...
 0   

Žiga @zcetrt 6. Sep 2008, 10:58

D80 ni v ničemer star, razen v pogledu live view (ki ga D60 tudi nima) in čiščenju tipala. V marsičem je boljši od D60.

Glede goriščnic in slej ko prej boš rabil 200mm... Jaz ne čutim potrebe po 200mm. Zavisi od načina slikanja. Ker me šport in divje živali ne zanimajo, mi zadostuje 135mm, ki ga uporabim redko. Največ slikam med 18 in 85mm. Večkrat bi imel rajši široki kot kot pa tele področje.

Najbolj zadovoljen pa sem s 50mm f1,8, s katerim na D60 ne bo delalo avtomatsko ostrenje. Res pa je, da bo takih objektivov vedno manj, a omenjeni je s svojimi 140 EUR res ugoden in predstavlja zelo dobro razmerje cena/kakovost.

Mislim, da glede na to, da se ti ne da obdelovati fotografij na računalniku, se ti bo še manj dalo pogosto menjavati objektive. 55mm je res ravno nekje v sredini največkrat uporabljenega zoom področja. Pojdi vzet stvar v roke in se prepričaj, kakšna področja pokriješ. Potem se boš laže odločil.

Glede Nikon - Canon pa je pri meni Canon 400D (450D ima sila podobno ohišje) odpadel zaradi neudobnega držanja, saj imam nekoliko večjo roko.
 0   

Marko @alessy 6. Sep 2008, 21:24

Zarad tega se pa bolj splača kupit rabljen fotoaparat, ki so povsem odlični za male pare, pa tudi zelo malo izgubiš v primeru, ko želiš aparat naprej prodati v primeru če si zgrašil ...

Ne vem zakaj mora biti nov. Rabljeni se prodajajo za kar ugodno nizke cene in v primeru če ti je na koncu vseeno všeč in veš da je to to, si pa dokupiš lahko še za ostali denar kakšen dodatek in boš velik bol prišel skozi kot z novim....
 0   

Marko @alessy 9. Sep 2008, 07:02

mato02 je napisal/a:
upam no da sem se prv odloču

Zanima me, če si se že odločil ali še vedno izbiraš in za kaj si se odločil, če si se že ?
 0   

Matej @mato02 9. Sep 2008, 17:08

odloču sm se za nikona d60 z dvema rv objektivoma in mislim da je bila izbira kar prava, cena 730EUR

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati