0   

Dejan @_Dejan_ 5. Sep 2008, 12:52

Ker ste na vriskaču različnih mnenj sem se odločil da kar odprem temo...
Imam fotoaparat Sony A200 z kit objektivom 18-70. Sedaj pa iščem objektiv za makro slikanje(rože, žuželke...) kit objektiv se mi zdi da ni najbolj primeren za macro slikanje... Predlagal sem dva objektiva:
-Sigma 50 F2.8 EX DG
-Tamron SP AF 90 F2.8 Di

Uporabnik romeno pa je predlagal še:
-Sigma 105 F2.8 EX DG

Večina je predlagala Tamron objektiv za katerega tudi sam navijam, vendar ker sem totalni začetnik, no z kompaktom sem že slikal(sony F77, Sony P73, Sony P93 in malo tudi z Canon S5 IS) vendar z DSLR aparatom še nisem imel opravka me zanima kaj bi bilo najbolj primerno za makro fotografijo...

Zanima me če rabim še kaj posebnega za normalno slikanje(narave, znametnitosti...) ker grem 17. na malo potovanje do španije in bi rad naredil čimboljše slike...

Kar se tiče Compact Flash kartice je Extreme III dovolj hitra ali moram vzeti Extreme IV če želim slikati v RAW formatu?

Forum berem sproti in za nazaj vendar je toliko tega da v enem tednu ne bom mogel predelati/pregledati vsega biggrin

LP, _Dejan_
 0   

Dejan @_Dejan_ 8. Sep 2008, 09:26

Mi lahko kdo pomaga glede kartice? Kaj je bolje vzeti 8GB Extreme III ali 4GB Extreme IV za slikanje v RAW, cena je enaka in me zanima ali je hitrost IV res toliko višja da se izplača nakup? Oz. kje naj bi opazil razliko med fotografiranjem z Extreme III in IV?
Za pomoč se v naprej zahvaljujem.

LP, _Dejan_
 0   

Žiga @zcetrt 8. Sep 2008, 10:42

Ali delaš serije več posnetkov v sekundi? Če jih, potem potrebuješ hitro kartico. Za nekaj posnetkov ima tudi fotoaparat buffer.
 0   

Dejan @_Dejan_ 8. Sep 2008, 10:51

Kolikor se spomnim fotoaparat zmore 3 slike na sekundo in ima buffer za 6 ali 7 slik(RAW) trenutno ne delam nobenih serij slik, oz. če že potem naredim 3-5 slik zaporedoma več ne. Tako da osebno mislim da bi mi bila 8GB Extreme III bolj primerna? Če pa bom začel bolj pogosto uporabljati zaporedno slikanje pa lahko dokupim 4GB Extreme IV kartico ali celo V če bo zunaj...
Trenutno imam notri se mi zdi da Ultra II in sem poizkusil zaporedno slikanje(JPEG) in je delalo BP nisem pa poizkusil RAW...
 0   

Aleš @lial 8. Sep 2008, 11:13

To je bolj odvisno od aparata, pri karticah se v tem rangu (III in IV) ne pozna veliko, vsaj pri meni ne. Poln bufer, kar je 12 fotk RAW+jpg, procesira trojka v 15 sekundah, štirica pa v 12.

Če ti je to pomembno, potem kupi štirico, če ne je trojka enako dobra. In seveda mnogo večja, kar bi pri meni odvagalo za odločitev.
 0   

Dejan @_Dejan_ 8. Sep 2008, 11:19

@lial: Hvala za ta podatek, vendar mi tiste 3 sekunde ne pomenijo toliko da bi se mi izplačal nakup štirice, ker nimam namena slikati kakšnih športnih prireditev... Ampak bolj za osebno rabo, tako da bom vzel kar 8GB trojko kar mi bo na potovanju naslednji teden večja količina veliko bolj prišla...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati