0   

Iztok Fink @tumpo 10. Sep 2008, 13:38

Prosim, če ima kdo kkšno idejo.

Na zaščitni filter sm navil pol. filter. Nahitro sm ga rabil gor dat in nisem zaščitnega dol šraufal. No pa sm nesrečno malo preveč privil, čeprav mi ni glih jasno, kako mi je to ratal.
Skratka imam dva filtra, med seboj privita in jih nemorm odvit, sej si predstavljate, tiste ozke obročke med seboj stiskat.

Vem, da v preteklosti je bila že podobna tema, mislm da filter iz objektiva, pa ne najdem.

Ali ima kdo kkšno idejo
 0   

Anže @AlienW 10. Sep 2008, 13:41

Kolikor vem ni veliko načinov kako odšraufati filtre. Ali pač?
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 10. Sep 2008, 13:55

Hm probaj odvijačt z rokami, pri tem pa pazi, da ne stiskaš obročka preveč z prsti skupaj(ne stiskaš preveč palca in kazalce) saj se zadeva malo upogne in ne gre. Druga varjanta pa je potem, da uporabiš dvoje klešče (papagajke), daj med zobe klešč in obroček eno cunjo in odvijači. To bi pa pomoje moralo it, čeprav tudi na roke nebi smel biti problem. L.P.
 0   

Iztok Fink @tumpo 10. Sep 2008, 13:57

Haa,,
imaš prov, ampak če se prov spomnm, so ble neke ideje v hladilnik dt, da se kao material skrči in še ene par bistrih je blo. To z hladilnikom bom pa dons probal, čeprov??
 0   

misfits @misfits 10. Sep 2008, 14:01

daj gumico na un filter, ki ga boš odvil
 0   

Anže @AlienW 10. Sep 2008, 14:02

Mislim da boš moral vsak filter na svojo temperaturo spravit če bi hotel na tak način. Pol. filter na nizko temperaturo in UV na visoko.
 0   

Iztok Fink @tumpo 10. Sep 2008, 14:12

Ja, gumica bi mogla delovat, super.
Pomoje je to dobra ideja.
Hvala, zdi se mi realna, ni hudič da nebi ratal.
 0   

Aleš @lial 10. Sep 2008, 14:37

Gumica, najbolje odrezana iz stare zračnice, je kakor pravi misfits edino dobro zdravilo.
Če pa ne, pa samo še cevne klešče manjših dimenzij in ogromno občutka.
 0   

Iztok Fink @tumpo 10. Sep 2008, 15:26

Brez problema ratal. Elastika, tista, ki jo vsi poznamo, ponavadi vrečke z njimi zapiramo.

Hvala
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 12. Apr 2009, 18:18

Sem si vzel čas da sem tole temo poiskal. biggrin

Danes zjutraj, polarizacijski filter na objektivu, ni šans da bi ga dobil dol,
'applay max force', da se mi je že zdelo da bom objektiv popeštal, pa nič.

Pri meni je delovalo da sem se naveličal in par ur kasneje sem ga samo prijel in je šel proč kot da ni nič zategnjen. Razlika približno 20 oC.

Koz zgleda se ohišje objektiva na nizkih temp bolj krči kot obroček od filtra.

LP
 0   

Žiga @zcetrt 13. Apr 2009, 07:50

Ni samo to. Problem je tudi v tem, da ga verjetno stisneš, ko ga s silo odvijaš. Podobno se mi je zgodilo s sončno zaslonko na nekem M42 objektivu. Sem dobil žulj od drgnjenja. Potem sem pa le s konicami prstov prijel in je šlo dol brez vsakršne sile.

Z glavo je treba poskusit, z glavo smile
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 13. Apr 2009, 12:18

Zaradi tega ima HELIOPAN obročke iz medenine in ne iz ALUMINIJA.
Manj "dihajo" pri temperaturnih spremembah.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Tomaž @sixtoo 13. Apr 2009, 13:53

off: Če ne gre s silo, uporabi večje kladivo biggrin thumbsup
 0   

Igor @Umetnik 19. Apr 2009, 23:10

Drugače pa je to bila ta tema:

https://www.slo-foto.net/ftopict-8481-frizer.html
 0   

Primož Fideršek @piXi 20. Apr 2009, 09:08

zcetrt je napisal/a:
Ni samo to. Problem je tudi v tem, da ga verjetno stisneš, ko ga s silo odvijaš. Podobno se mi je zgodilo s sončno zaslonko na nekem M42 objektivu. Sem dobil žulj od drgnjenja. Potem sem pa le s konicami prstov prijel in je šlo dol brez vsakršne sile.

Z glavo je treba poskusit, z glavo smile

se popolnoma strinjam, sam sem imel velike probleme na začetku odvit 77 mm cpl iz step up ringa. sedaj ko nežno primem filter odvijem brez problema.

vsako premočno stiskavanje onemogoči odvijanje

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati