0   

Ana @Kesy 15. Sep 2008, 14:12

Pozdravljeni!

Vem, da ste na podobna vprašanje odgovorili že parkrat, sem prebrala marsikaj, vendar se še vedno ne znam odločit, zato prosim za pomoč.

Odločam se za nakup digitalnega SLR in sicer kolebam med Canon EOS 450D dvojnim kitom in Nikonom D80.

Najraši fotografiram od daleč, tako da se me ne opazi, ščasoma si nameravam omisliti še kakšen objektiv, ampak to se ne bo zgodilo zelo kmalu, zato potrebujem nekaj kar bo "držalo" dolgo časa in na čemer lahko "gradim" mojo opremo.

Kakšen predlog?

Hvala in lp,

A.
 0   

Luka @lukas123 15. Sep 2008, 14:48

Če potrebuješ aparat samo za na daleč pol useen katerega kupiš, ker to je najbolj odvisno od objektiva, če ne potrebuješ live view pol uzami nikona, če zravn 450ke dobiš dva objektiva pol se ti mogoč bl splača canon.
Drgač je pa nikon mal starejši če se ne motm, sta pa kr v istem rangu po performansih, tko da najboljš da greš na google pa si pogledaš teste obeh aparatov pa se boš veliko lažje odločila.
Mal si poglej kateri dela boljše slike pri večjem iso, uglavnm en kup stvari je ki so nekomu bolj pomembne, drugemu pa manj, tko da najboljš da se sama odločš.
LP, Luka
 0   

Alien @Alien 15. Sep 2008, 14:58

D80 bi vzel samo, če je res poceni, drugače se sedaj pri Nikonu v tem rangu gleda D90. V primerjavi 450D/D80 bi dal prednost Canonu.
 0   

Miha @Fantocci 15. Sep 2008, 15:03

Za slikanje od daleč ti bo najbolj prav prišel stabilizator. Zato išči Canon objektiv z oznako IS ali Nikonov VR. Vsekakor naj bo stabiliziran vsaj tele zoom (tisti ranga 55-200 itd.)

Ali pa vzami katerega od aparatov, ki imajo stabilizator že vgrajen v ohišju - Olympus, Sony ali Pentax. Tam so objektivi lahko običajni (in s tem cenejši) - karkoli natakneš gor bo stabilizirano.
 0   

Ana @Kesy 15. Sep 2008, 15:46

Najprej hvala za odgovore. smile

Vem, da bom potrebovala stabilizator na objektivih. Do zdaj sem imela v uporabi EOSa 350D s kit objektivom pa se mi je prevečkrat zgodilo, da sem morala bližje predmetu, ki sem ga hotela fotografirati. Pač... ščasoma bom morala dokupiti še kakšen objektiv. Ravno zato iščem nekaj, kar bom lahko imela več časa. In zato mi je všeč 450D dvojni kit. Ker imam za nekaj časa pokrito kar potrebujem. D90 je na žalost za moj žep malo predraga, razen če potem počakam še nekaj časa.

Mnja, saj približno vem kaj želim, samo odločiti se ne znam. smile

Hvala še enkrat
 0   

JureV @JureV 15. Sep 2008, 16:41

ne vem kaj kompliciraš....350D bi menjala za 450D brezveze.....kupi Canona 70-300 IS pa je problem rešen.
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Srecko @sreckoa4 15. Sep 2008, 17:10

JureV je napisal/a:
ne vem kaj kompliciraš....350D bi menjala za 450D brezveze.....kupi Canona 70-300 IS pa je problem rešen.

Se popolnoma strinjam s tem... Če fotoaparat dela tako kot mora, potem zakaj bi menjala ? Vzami raje boljši obektiv.
 0   

Ana @Kesy 15. Sep 2008, 18:38

smile Bi, pa sem imela aparat v uporabi - to je, ni bil moj.
 0   

Srecko @sreckoa4 15. Sep 2008, 18:52

Pa ti je bil všeč ?

Ker še vedno lahko kupiš rabljen fotoaparat za menjše pare + objektiv ki ti bo zadovoljil ultra zoom potrebo...
Razmisli o Canon Eos 400.

Razmisli tudi o Olymposu E-510 ali novem E-520.
Olympus je dokaj poceni v primerjavi z ostalimi konkurenti in ti nudi za takšno ceno več bonbončkov + dobre objektive .
 0   

matej @klik2 18. Sep 2008, 09:19

Če se odločiš za canona, razmisli raje o nakupu 400d, ki ga dobiš že za 500 eur v bigbangu. Po kvaliteti slike je čisto enak 450d. Nisem pa prepričan da je livewiev vreden dodatnih 200 eurov. Jih raje dodaj k boljšemu objektivu.
 0   

Ana @Kesy 18. Sep 2008, 18:52

Sem se odločila za Nikon D80 kit za 600 €. Dodatni objektivi pa v bliznji prihodnosti. smile
 0   

Marko @alessy 18. Sep 2008, 18:59

Tudi prav. Upam da ti bo všeč. Če pogledaš malo okol po raznih galerijah lahko vidiš da D80 dela res odlične slike . Posebej mi je všeč mehkoba slik pri kateri z canon ali kakšnim podobnim lahko le sanjaš.
Dosti se jih lahko tudi dobi rabljenih, ki se sedaj prodajajo zaradi prehoda na nikona D90, tako da ni slabo razmislit tudi to opcijo, pa boš poleg dobila mogoče kakšen močnejši objektiv.

Lepe slike ti želim...
L.p.
 0   

Ana @Kesy 18. Sep 2008, 19:28

Hvala. smile Ze polnim baterijo smile In komaj cakam jutrisnji dan.

lp vsem
 0   

Marko @alessy 18. Sep 2008, 20:35

Petek za zadetek...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati