0   

jan @jazzbec 15. Sep 2008, 18:51

Odločam se med Olympusom e-410 in Nikonom D40 ..Slikal bi arhitekturo,makro,panorame,tudi šport občasno, v glavnem vsega po malem. Zdej me pa zanima,kaj predlagate,kakšne so razlike med njima?Pa ne mi kakšnega drugega d-slra predlagat,odločam se med tema dvema.Hvala.
 0   

Marko @alessy 15. Sep 2008, 19:08

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d40%2Coly_e410&show=all

Nikon ima 6 Mega pixlov , olympus 10 mega pixlov

Nikon ima večji senzor kar pomeni več možnosti pri nadaljnih obdelavah slike. Pri olymposu pri nadaljni obdelavi kaj hitro postane slika zrnasta in tukaj nimaš veliko manevra.

Nikon ima 2,5 slik / sek. Olympus ima 3 slike / sek.

Oba nimata stabilizator slike. SIcer imajo nikoni stabilizator v objektivih, tako da pri dalših goriščnicah si lahko umisliš objektiv s stabilizatorjem.
Pri olymposu pa je kot standard stabilizator v samem fotoaparatu zato objektivi nimajo stabilizacije in ker 410 nima stabilizacije v ohišju boš težko kdaj nadgradil zadevo...

Fotoaparata sta si zelo konkurenčna . Odvisno je bolj od cene kot kaj drugega.
Nikon je požel kar nekaj nagrad takrat. Sedaj je že malo starejši ampak vseeno še dokaj priljubljen.
Za oly bi pa težko rekel. Na forumih se zelo malo piše nasploh o oly fotoaparatih tako da tudi nekega zanimanja ni toliko za ta fotoaparat. Ampak ni zgrešen. Je povsem konkurenčen . Pomoje če ga boš kdaj prodajal boš oly-a tudi težje prodal kot nikona. Pač ni toliko zanimanja in interesa....

Upam da sem ti kaj pomagal, mogoče ti bo še kdo drugi kaj več znal povedati....
 0   

roman @romeno 15. Sep 2008, 20:08

Eh jaz se bi med tema dvema odločil za pentax k100d Super. yes
 0   

Marko @alessy 15. Sep 2008, 20:11

Ma opcij je malo morje .
Jaz bi raje razmišljal med canonom in nikonom. V tem primeru bi raje vzel nikona ampak razmisli da nebi malo več dal poleg in vzel kaj novejšega....
 0   

David @dlicen 15. Sep 2008, 21:05

Pojdi v trgovino in oba sprobaj. In tisti, ki ti bo bolj ugajal, ga pač vzami.
Btw, zunaj je tudi Oly E-420, naslednik 410ke.
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Sep 2008, 21:10

Oly ima majhen cip in posledicno ozji dof, vec suma in se imajo temna iskala, ne ga vzet...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati