0   

iztok @izo 16. Sep 2008, 12:33

no, saj najbrž že veste za 50/1.4 in 85/1.4, ampak prava novica (uradno) je tole, še sveže:

Distagon T* 2.8/21: A legend returns

OBERKOCHEN/Germany, 16.09.2008.
The legendary Distagon T* 2.8/21 is now being introduced for SLR cameras with EF, F and K bayonets. Thanks to its excellent performance, this modernized version from the former Contax system sets new standards in this focal length class. “The outstanding correction of chromatic aberration enables photos without color fringes even in high-contrast light conditions”, says Martin Klottig, Marketing Manager, Carl Zeiss Camera Lens Division. “Even at full aperture, the floating element design ensures optimum edge-to-edge image quality over the entire focusing range. And even in difficult light conditions, the new Distagon provides excellent results thanks to its T* coating, optimum reflection reduction and exceptional chromatic correction.”

The shortest possible distance setting of only 0.22 m makes the lens ideal for impressive perspectives. Typical applications include architectural, journalistic and landscape photography.

The Distagon 2.8/21 is available with an EF bayonet (ZE), F bayonet (ZF) and a K bayonet (ZK). It is suitable for both digital and analog full-format SLR cameras.

Delivery of the Distagon T* 2.8/21 is scheduled to begin by the end of this year with the ZF and ZK version. Its selling price is estimated at 1,399 euros (incl. 19% German VAT).

http://www.zeiss.com/photo

kr fino..
 0   

Jure Dobelšek @JD23 16. Sep 2008, 12:39

Ja, tole bo pa sanjsko za na FF. Sem iskal zlo dolgo distagona, da bi ga s konverterjem uporabil na 5D, pa so na ebayu zelo redki, poleg tega pa tudi dragi. Bo treba počasi začet šparat... biggrin thumbsup
 0   

iztok @izo 16. Sep 2008, 12:54

kolk pa je cena kaj, ziher 2k+, kajneda? bodo morali malo spustit zdej, hehe..
pa kakor pravijo, ni tolk finta v sami ostrini (no, to itak), kakor tudi v mikrokontrastih in definiciji detajlov, to je pri širokokotnikih precej problem, sploh za kakšne pokrajinske fotke ipd. do zdej še nisem nisem sprobal objektiva (širokoga kota), ki bi me res zadovoljil glede tega (poleg ostrine po vogalih ipd).
no, upam, da bo novi na nivoju predhodnika, kar skoraj ne dvomim. folk zna tečnarit, da zadevo pogodbeno fabricia cosina, ampak če zna le-za nardit zelo zelo dobre voigtlander objektive, zna tudi to.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2008, 13:15

Ne da bi ga zdej hotel do nezavesti hvalit (čeprav si to zasluži!), a odkar mam 14-24 Nikkorja, me ne zanima prav nič več od lečovja v območju od 14 do 24mm in z blendo f/2.8 - niti z AF, kaj šele MF.
20/2.8 in 24/2.8 Nikkorja sta kvalitetna objektiva, a ju 14-24 oba pelje scat. Tako da tale Distagon 21/2.8 bi me zanimal samo če bi mel blendo na f/2.

Mi grejo pa kocine pokonci ob ta novih dveh Leicinih Summiluxih; 21/1.4 in 24/1.4...
 0   

Jure Dobelšek @JD23 16. Sep 2008, 13:15

Kolkr sem bral po forumih naj bi bla cena okrog 1400 eur (davek že vštet). Edino, kar je menda slaba točka tastarega je nek "moustache distortion" ali pa "waveform distortion", si pa nisem podrobno ogledal, kaj naj bi to bilo. Ampak, kot pravis, mikrokontrast je ubijalski, upajmo, da bo tudi pri ZE-ju.
 0   

Jure Dobelšek @JD23 16. Sep 2008, 13:17

Haha, mas prav fotokaj...sem včeraj gledal ta nove Leice.... bigeek bigeek bigeek
 0   

iztok @izo 16. Sep 2008, 13:44

fotokaj, rumeni ste z 14-24 pokriti v širokem območju, pri canonu je bolj suša (nekaj so sicer popravili 16-35, vendar to ni to). zato so pač rdeči kr precej navdušeni nad novo verzijo distagona, če podpira avtomatiko in bajonet, še tolk bolj.
levi leitz objektivi so res pravi dragulj (me je kr strah uporabit to besedo, hehe), vendar ne vidim razloga, zakaj leica še veno vztraja na 1.3x formatu, medtem, ko so goriščnice tipično ff. no, jasno je,da bodo leice prej ali slej ff..
no, bo-keh mi pa na leitz objektivih ne prepriča, morm rečt in najbrž pri teh novih ne bo kaj dosti drugače, vseeno gre za drugo fokalno razdaljo ipd.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2008, 13:59

izo je napisal/a:
vendar ne vidim razloga, zakaj leica še veno vztraja na 1.3x formatu..

Ker Kodak še nima FF tipala. Bo sčasoma tud to, itak.

izo je napisal/a:
...medtem, ko so goriščnice tipično ff. no, jasno je,da bodo leice prej ali slej ff...

Ja, sej so zanimive goriščnice tud če jih množiš z 1.3;
21mm X 1.3 = 28mm
24 X 1.3 = 32mm

So pa vsi Leicini objektivi FF, kar tud nakaže, kaj se lahko prej ali slej pričakuje od Leice; najbrž čez dve, tri leta FF M8.3.
 0   

iztok @izo 16. Sep 2008, 14:04

človek bi jo pričakoval letos, ko bo vse ff biggrin
ampak čist med brati, zadeva je enostavno predraga. kot film kamero razumem, pač superiorna mehanika ipd, ampak kot kup elektronike pa ne, kr ne drži vrednosti ipd, (dobro, malce drugače pade cane kot ostalim dslr-jem, ker alternative ni, ampak vseeno).
dobro, objektive imaš za vedno, ampak kot pravim, body (sploh ne ff) je enostavno precenjen, pa tudi objektivi imajo ceno, kot da so zlati, oz verjetno je cenejš zlato v isti teži kupit, hehe.
čist luksuz..
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2008, 14:28

Ja, če prebereš pa še spodnji test (tip je M8 vzel v Irak in dejansko skušal aparat uporabljat kot se šika!), te pa totalno mine.

Leica M8 v Iraku:
http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html
 0   

Andrej @fotokaj 23. Sep 2008, 08:43

fotokaj je napisal/a:
Ne da bi ga zdej hotel do nezavesti hvalit (čeprav si to zasluži!), a odkar mam 14-24 Nikkorja, me ne zanima prav nič več od lečovja v območju od 14 do 24mm in z blendo f/2.8 - niti z AF, kaj šele MF.

Evo, glih zdele sem naletel na kratko primerjavo med Distagonom 18/3.5 in Nikkorjem 14-24/2.8 (ki sta povrh vsega še cenovno tam-tam):
http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/distagon-18mm.shtml

A zdej razumete, zakaj me ne gane prav nič med 14 in 24, z f/2.8 ali manj? Ker (dosti) bolje od Nikkorja enostavno ne more bit ...
 0   

iztok @izo 23. Sep 2008, 10:04

smo že povedali, bolj gane canonaše. mogoče rdeči ne marajo vernerja biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati