0   

Slavko Granda @spetdoma 22. Sep 2008, 17:42

Nagajata mi oba canonova tiskalnika in me zanima kdo ve, kje se nahajajo cipi,da lahko uporabljam tudi druge barve?
LP Slavc
 0   

iztok @izo 22. Sep 2008, 17:56

upset dej ti ti malo razloži..
 0   

Slavko Granda @spetdoma 22. Sep 2008, 19:49

no, stvar je v tem, da naj bi imeli ne samo canonovi ampak tudi drugi proizvajalci svoje tiskalnike narejene tako, da naj ne bi mogel uporabljati barv drugih proizvajalcev.
Do sedaj sem imel se orig.canonove kartise, ki sem jih polnil z drugimi barvami, od kar pa sem vstavil tujo kartuso, oz. njih vec,mi tiskalnik ne dela.
Tudi glavo tiskalnika sem ocistil, tako, da tam problem naj ne bi bil.
Na Ebayu sem zasledil, da prodajajo na veliko IP4500 z zamenjanimi cipi, ce pa se niso zamenjani so pa poleg navodila, kako to naredis.
Morda pa ze nekdo, ki je to naredil?
LP Slavc
 0   

David @dlicen 22. Sep 2008, 19:55

poišči malo po netu, so različni postopki za različne tiskalnike.
kokr se spomnem je pri enih modelih tiskalnikov dovolj, če potegneš ven baterijo na njihovi plati, da se resetira. al pa da potegneš datum na pcju nazaj, ampak tole za tebe ne pride v poštev, najbrž, ker ni problem v datumu.
 0   

iztok @izo 22. Sep 2008, 20:11

če jst kaj vem, pixme nimajo čipov v kartušah, za razliko od hp-ja in epsona. lahko se pa motim..
 0   

roman @romeno 22. Sep 2008, 21:08

Mislim, da vzameš čip iz prazne kartuše. Sicer ti potem v statusni vrstici piše, da je kartuša prazna printaš pa lahko vseeno.

Tukaj pa imaš navodilo http://www.skyflying.com.cn/en/customer_show.asp?class=3&id=199
 0   

Slavko Granda @spetdoma 24. Sep 2008, 21:37

o, hvala,sem mislil, da je cip kje skrit. Se pravi, da se dajo te kartuse polnit.
No problem mojih tiskalnikov pocasi resujem. Ugotovil sem, da mi je crna neuporabna. Namesto crne sem nalil plavo in glej, deluje. Barvni printi so sicer nekorektni ,toda enobarvni so OK.
A ve kdo kje se dobijo barve za polnit?
LP Slavc
 0   

roman @romeno 24. Sep 2008, 22:13

V čem pa je smisel, da v kartušo s črno barvo naliješ modro barvo? A ti je črne barve zmanjkalo? Uporabi najdi.si ni hudič da nebi nekaj našel.
 0   

Olaf @Olaf 25. Sep 2008, 12:44

izo je napisal/a:
če jst kaj vem, pixme nimajo čipov v kartušah, za razliko od hp-ja in epsona. lahko se pa motim..

Po novem (no, vsaj od Pixme iP4300 dalje) imajo tudi Canonove kartuše čipe.

Kar se tiče pa polnjenja - imel sem Canonov tiskalnik i550, na katerem se sčasoma začel uporabljati neoriginalne kartuše ter kasneje polnilne kartuše in črnilo. Po nekaj tednih uporabe sem zaradi zamašitve glave nabavil nov printer. Tako da nimam največjega zaupanja v neoriginalno črnilo. Me je pa spet začelo mikati, saj za ceno enega seta originalnih kartuš dobim dva seta neoriginalnih kartuš (AGFAPhoto; baje so dobre, nisem še preizkusil). In če pomislim, da stane nov printer, s polnimi kartušami 30€ več kot pa stane set originalnih kartuš, zadeva mogoče le ni tako rizična grin
 0   

Slavko Granda @spetdoma 25. Sep 2008, 19:34

kar se barve tice sem naredil samo experiment, da vidim kaj je narobe in ugotovil, da je crna barva zanic.
S plavo se zmeraj tiskam in ne zamasuje diz..1/2 L crne pa gre v ....
Cene originalnih kartus so seveda zasoljene in v nobenem sorazmerju z novim tiskslnikom. Polnjenje je sicer umazano delo zato cakam, da se nabere vec istih kartus.
Jutri dobim drugo crnilo(crno) pa da vidim kako se bo obneslo.
Zaenkrat pa hvala za pomoc in lep potdrav iz stajerskega konca.
Slavc

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati