0   

Gašper @gaspers 26. Sep 2008, 12:07

Pozdravljeni!
Kolegica mi je pokazala danes tole spletno stran. In v headerju te spletne strani je v bistvu moja avotrska fotografija, ki sem jo posnel dve leti nazaj. Jaz o uporabi svoje fotografije nisem bil popolnoma nič obveščen in sem kratko malo šokiran, da so to naredili. Sedaj me zanima kako naj posredujem. Naj jim pošljem jezen mail? Naj jim rečem, da zahtevam izplačilo? Svetujte mi prosim lepo!

lp

Gašper
 0   

iztok @izo 26. Sep 2008, 12:25

idelava strani imajo ti načez http://www.myartsdesire.com/ , da neboš fakultete napadal, kr verjetno nimjao nič s tem.
nič ni treba biti jezen, samo vljudno jim zagrozi z sankcijo in da hočeš povrnjeno škodo (zdej ali prek denarja ali kako drugače).
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Sep 2008, 12:27

Na dnu starni imaš navedeno Barbara Dolenc © 2008 | Vse pravice pridržane
Vprašaj jo, od kje ima "Licence to steal". Vsekakor ji napiši e-mail in navedi, da boš o temu obvestil tusi spoštovane gospe članice raziskovalne skupine. Kako se boš pa skompenziral, pa se boš moral odločit sam.
 0   

MareŽ @maremare 26. Sep 2008, 12:29

no 1x je že nekaj bilo o podobnem,mogoče kaj pomaga
https://www.slo-foto.net/ftopict-3295.html
lp, mare
 0   

Bojan Stepancic @bododo 26. Sep 2008, 13:03

A maš fotke na flickerju?
Ker če imaš je možno da je fotografija pod tisto licenco preko katere se lahko fotografije uporablja zastonj v neprofitne namene.
 0   

Gašper @gaspers 26. Sep 2008, 13:28

Ne. Fotografija je bila objavljena samo na slo-foto.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 26. Sep 2008, 13:51

Ti kar lepo napiši da so distributirali fotografijo brez tvojega (avtorjevega) dovoljenja in da nemudoma zahtevaš, da se fotografija odstrani iz omenjene strani. Napiši še, da jim fotografijo lahko tudi prodaš za tolk pa tolk. Če fotografija ne bo odstranjena (napiši rok), bo nadaljni spor reševalo sodišče v "določenem kraju".
 0   

abo01 @abo01 26. Sep 2008, 15:02

Mah, jaz bi kar račun za fotografijo poslal, shranil strani, prijavil na avtorsko agencijo ... ko pa ne bi plačali, pa tožba.
 0   

Gašper @gaspers 27. Sep 2008, 08:53

Torej. Napisal sem en kulturen dopis v katerem zahtevam simbolično odškodnino. Zahtevam tudi, da se fotografija kot je ta umakne dol (lahko jim jo jaz prilagodim kot je treba, ne pa neko raztegnjeno skorpucalo), da se poleg fotografije objavi tudi moje ime, ter da kljub temu oni še zmeraj nimajo nobenih avtorskih pravic distributirati ali kako drugače še uporabljati mojo fotografijo.
 0   

Bostjan @Archie 27. Sep 2008, 09:46

Proročaj o nadaljevanju zgodbe, ker nas res zanima.
 0   

Elvis @NaKarpoV 27. Sep 2008, 09:55

Uapm da bo pravica na tvoji strani in da se vse izteče tebi v prid, kot lastniku fotografije.
 0   

tinta @guga 17. Okt 2008, 11:09

Lp!

Ne ravno isto, ampak podobno se je zgodilo meni. Ko sem s prijateljico šla na kavo v klub, kjer naj bi bile razstavljene fotografije avtorja-ne poznam imena, se, opazila, da je skoraj polovica obešenih fotografij moja. Avtor mi je namreč že pred časom posodil svoj fotoaparat, da sem lahko malo eksperimentirala. Mojega imena seveda v razstavnem prostoru ni bilo nikjer..
 0   

Andrej @fotokaj 17. Okt 2008, 13:18

Fak Guga, tale je pa huda! Ja nič, sprintaj listke z napisom "Foto: Tvoje Ime" in jih prilepi pod razstavljene fotografije, to je vse!
Tud sam sem bil pred časom v žiriji nekega fotografskega natečaja in za fotografijo, ki je bila izbrana za 2. nagrado, sem šele čez kaka 2 tedna po žiriranju izvedel, da je imela povsem drugega avtorja kot pa tistega, ki je nagrado prejel. Kasneje sta se lepo kulturno pogovorila in si bojda nagrado razdelila.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati