0   

Damjan @mrbuda 29. Sep 2008, 09:40

Na trgu je ponudba v vstopnem razredu precej pestra, vsak aparat pa ima svoje ciljne uporabnike. Kljub razmislekom o tej temi kaj kupit sem že pisal pa sedaj iščem zadnje nasvete pred nakupom. Zanima me aparat, kateri bi bil primernejši za slikanje narave od gor do morja, itak pa se da slikat s temi tudi ostalo! Kot imožnost izbiranja iščem med naslednjimi aparati:
1. Olymus E 520 (zaradi ugodne cene z zoom kitom)
2. Canon EOS1000
3. Canon EOS450 ( a ni za začetnika predrag?)
4. Nikon D60 (všeč mi je funkcija d-leiting)
5. Sony A200
6. Pentax K200

Kaj bi vi svetovali glede na moje želje, definitivno pa mora imeti optični stabilizator slike in dokaj poceni možnost Zoom objektiva do 300mm, hitrost pa v srednjem rangu?
Hvaležen bom za vsak namig in predlog
 0   

David @dlicen 29. Sep 2008, 11:19

Olympus ima stabilizator že v ohišju (torej so stabilizirani vsi objektivi) in objektiv ZD 70-300 (ekv. 140-600mm pri 35mm), ki je glede na svojo ceno pravzaprav odličen, tudi v navezi s stabilizatorjem na daljšem koncu. Fotke iz narave so prav všečne že v jpg-jih direkt iz aparata, tako, da kasnejša obdelava sploh ni nujna. In v naravi ti zna pridet prav tudi Liveview, za bližnje slikanje kakšnih cvetov ali pa za kakšne bolj ekstremne perspektive, kjer za aparatom ni prostora za fotografa smile .

O drugih modelih bo pa več povedal kdo drug, upam. Sicer pa je takšnih tem že preveč, tako, da se malo pretegni in poglej po forumu...
 0   

Dejan @_Dejan_ 1. Okt 2008, 06:10

Sam sem si kot prvi DSLR kupil sony A200 in sem zadovoljen z njim.
Nekaj slik ki sem jih naredil z njim je na naslednjem linku: LINK
 0   

Damjan @mrbuda 1. Okt 2008, 12:44

Sedaj sem se malo skristaliziral kaj bi bilo zame. Ker je začetek težak in prehod iz live wiev kompaktne kamere na kukalo terja svoj čas in bom šel na to funkcijo. Odločitve se krešejo med Olympus E 520, Sony A300, A350 ali Canon EOS450.
Olympus, EOS in A350 so drage izbire, koliko si bom odtrgal od ust pa bom videl. Prvo sem mislil kupit kompaktnega z ultra zoom, ker pa me fotografija zanima pa bom prestavil načrt z motorjem in se posvetil temu športu saj je manj smrtno nevaren.
A je že kdo slišal za kako nesrečo fotografa, razen za tistega ko je bil 14 dni celi trdi po slikanju nagic?
 0   

Samo @kekec46 15. Okt 2008, 15:16

mene pa zanima kaj se bolj splača ... Nikon D60 ali Canon 450D ?
canon res da ima več mpix in 3 inč enkran pa liveview ...
kakšne so da druge razlike med njima ?
ali je bolj vzet D60 18-55 Vr in 55-200 Vr
ali canonc 450d z 18-55 ?

hvala za odgovor

Lp
 0   

simon @simon740 11. Nov 2008, 19:44

LP, a mi lahko kdo pove kako se obnese nikon d60 + nikorr 18-200mm ?

Simon
 0   

Alien @Alien 11. Nov 2008, 19:50

Perfektna kombinacija za na potovanje. Za rezervo pa imaš sabo še 18-55 za najlažjo varianto, ki še vedno daje dobre slike. Drugače pa, če boš pri 18-200 iskal napake jih boš pač našel.
 0   

simon @simon740 11. Nov 2008, 20:01

ja saj napake ima skoraj vsak objektiv in aparat. Sicer pa bi ta komplet uporabljala oseba ženskega spola in seveda začetnica, kar pa mislim, da bo zadostovalo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati