0   

Martin @Marvak 2. Okt 2008, 22:24

Že neki časa si nameravam kupt en DSLR fotoaparat in sm se učeri neki z dedijem pogovarju in je ugotovu da ma on SLR Canona A1 z pouno enih objektivov od 80-200, pa 50 vem da se biu, pa motorja dva, uglavnem mudel si takrt nabavu use pač kar je blo.

Zdej me pa zanima kok je tale A1 kej vredu zadeva.
 0   

Damjan @evangelj 2. Okt 2008, 22:47

Caki, ti zdej hoces DSLR al SLR?
Ker kakor si rekel, a1 je slr, kar pomeni da je na film.
 0   

Martin @Bortan 2. Okt 2008, 22:59

Canon A1 je legenda med analognimi aparati! Canon je z njim 1978 leta naredil revolucijo, ko je vpeljal elektroniko s 5 avtomatskimi programi! Takrat se je tudi pojavil izraz EOS (elektro-optični sistem). Bil je zelo drag, dražji je bil le še Canon F1 - profesionalni aparat z največjo množico dodatne opreme. Jaz sem ga imel skoraj 20 let in še danes vse deluje. Problem je pri uporabi objektivov na novejših Canonih, ker je A1 imel objeektive s FD bajonetom, danes so pa EF (avtomatski fokus itd) in se FD da uporabljati le, če si kupiš FD/EF adapter (cca 40€, seveda brez avtomatskega fokusa. Če imaš kak res zelo dober FD objektiv (n. pr. kak dober tele), se da še vedno uporabljati...in lahko stane še vedno preko 1000€.
 0   

iztok @izo 2. Okt 2008, 23:14

no, original fd-ef adapter bo najbrž več kot 40€.
sem imel a1 tudi sam nekaj časa in je fajn zadeva, ni kaj. je pa res fd roba danes malce bolj nerodna zadeva. na fd bajopntu lahko pravtako uporabljaš m42 optiko, prek adapterja seveda (ki sem ga tudi pravtako imel in se je zelo fajn obneslo).
upam, da uč kaj fotka z nim, hehe..
 0   

Martin @Marvak 2. Okt 2008, 23:16

evangelj je napisal/a:
Caki, ti zdej hoces DSLR al SLR?
Ker kakor si rekel, a1 je slr, kar pomeni da je na film.

V namenu sem imel kupit in uporabljat DSLR, ampak ker se mi je nepričakovano ponudila možnost sem pač pomislu da bi mogoče kr iz tele A1ke pobrisal prah pa se lotu zadev smile
 0   

iztok @izo 2. Okt 2008, 23:29

pa si kdaj imel opravka z filmom? ker če ne, je mogoče boljš direkt na digital zaštartat, kr film rabi cajt.. grin
 0   

Peter @Laufer 3. Okt 2008, 22:35

Tut jest mam A1 in slikam na dia. Projektor dobiš tut že zelo dobr za zalo male denarje.
Zelo kvalitetni Canon FD objektivi so relativno poceni. Dobiš jih na eBayu kolkr češ. Od 17mm do 300/2.8 ...
Gor paše flesh speedlite 199A, ki je tut zlo dobr in močan.
Poškloci eno rolo diasov, pa si sposod projektor in si oglej rezultate. Mogoče te pa premami, tko kot je mene.

info: http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/SLRs/a1/manual/htm/index.htm

LP!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati