0   

Martina Paja @zurich 3. Okt 2008, 14:08

Pozdravljeni,
zanima me, ali se splača počakati na ta fotoaparat.
Sem trenutna uporabnica aparata Sony DSC-W7 , želim si več ročnih nastavitev, vendar za poglabljanje v delovanje zrcalno refleksnega aparata trenutno nimam časa, zato bi si rada privoščila kako "prehodno" mašino.
Lep pozdrav.
 0   

MATJAŽ KOTNIK @PIPI22 21. Nov 2008, 11:11

Živijo. Jaz sem ga že naročil. Canon PowerShot SX1 IS ima vse lastnosti kot najdražji. Tipalo CMOS in procesor Digic 4. isto zasledite v modelih še nad 2.500,00€.
Čeprav še nikjer ni testa in se ga še ne da v roke prijet, imam zelo dober občutek, da bo aparat res špica.
Trenutno je rok dobave 1mes.

thumbsup Se vidimo Matjaž
 0   

Martina Paja @zurich 21. Nov 2008, 15:44

Hvala za spodbudo!
Skoraj sem že obupala in si kupila Panasonica FZ28, vendar se mi ob ponovnem pregledovanju lastnosti Canona zdi, da je res vredno počakati še kak mesec. Moti me edino masa (več kot 600 g) in to, da ni RAW zapisa.
Koliko pa boš plačal zanj?
Lp, Tina
 0   

Franci @Frenki 21. Nov 2008, 21:52

Tale kanon ni nič boljši od ostalih! Tipalo velikosti 1/2.3 " in 10 milijonov točk pač ne vliva upanja! Saj je vseeno kakšno je tipalo, pa naj je to CCD, CMOS, FAVEON ali še kakšen, važna je samo velikost in število točk na njem (gostota točk na kvadratni centimeter)!
 0   

Martina Paja @zurich 21. Nov 2008, 22:45

Zavedam se, da je tipalo tako-tako. Toda kaj naj storimo vsi tisti, ki se še ne moremo odločiti za DSLR? To nam pač podtaknejo v lepo zavitem paketku in upajo, da vemo čim manj o teoriji fotoaparatov.
 0   

MATJAŽ KOTNIK @PIPI22 22. Nov 2008, 13:33

Ojla, žal se nikjer ne da dobiti testa in zato, prav res še ne vemo, v kaj se podajamo.Če nebi videl na mimovrste ponudbe Canona, bi sedaj sigurno že imel Panasonica DMC-FZ28 doma. Ostalo me pravzaprav ni zanimalo. Leta 2002 sem kupil
Nikona F-601 z objektivoma 35-70mm in 70-210mm. In takrat sem ugotovil, da je menjavanje objektiv med akcijo, res navadno sranje. Vedno nimaš pravega pri roki in zato ostajam pristaš Mega zoom aparatov. Teža Nikona z objektivi je bila okoli 2,5 do3kg. Toliko Tina o teži.

Ppovejte , če zveste kaj novega. Matjaž
 0   

MATJAŽ KOTNIK @PIPI22 23. Nov 2008, 16:43

Povezava na you tube: http://www.infoborder.com/Digital_Cameras/Video/CanonPowerShotSX1IS.php

Matjaž

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati