0   

furbi @furbi 3. Okt 2008, 18:25

Pozdravljeni!

Je že kdo preizkusil novega D90? Če primerjaš z D80 je veliko boljše? Zanimajo me predvsem barve oz. kontrast barov pri jpg?

Ga lahko uvrstiš v rang D200?

furbi
 0   

Peter Atanackov @Geo 3. Okt 2008, 18:54

Pri jpg bodo barve glih taksne kot bos nastimal v meniju, da ti jih bo fotoaparat dal... Tako je pri vsakem Nikonu... Drugace pa poskusi raw, ne bo ti zal grin.
 0   

Stane Crnjak @staneC 3. Okt 2008, 19:06

ad1)
da
ad2)
da
ad3)
Barve so drugačen oz meni bolj všečne.
ad4)
Kaj je to Nikon D200? laugh Po vsem razen po ergonomiji oz body-ju ga lahko uvrstiš nad Nikona D200.
 0   

furbi @furbi 3. Okt 2008, 19:55

Hvala obema za mnenje.

Zakaj sem ga primerjal z D200?
Razmišljal sem o nakupu Fuji S5pro, ki je trenutno 700EUR v Sloveiji. Sedaj pa gre drugo leto v Ameriko in bom potem takem dobil za 700EUR novega D90.

Mi lahko kdo od vaju da kakšen komentar na tola post glede objektiva?

https://www.slo-foto.net/ftopict-12892.html
 0   

Miran @Fotograff 4. Okt 2008, 13:36

D90 je zelo v redu fotoaparat, po kvaliteti slike se lahko primerja z D300,.......
no glede izdelave, ohišja in vzdržljivosti, življenske dobe zaklopa hitrosti slikanja itd. sta pa definitivno v prednostni D200 in predvsem D300 s svojim inovativnim AF.....
Sicer pa kar kdo potrebuje......... grin
 0   

Matej Ružič @mat 6. Okt 2008, 10:01

No mislim da D90 in Fuji S5 Pro nista primerljiva aparata.
Sam bi vedno izbral Fujija, je pa to seveda stvar osebnega okusa in preferenc.

Tudi z D200 ni primerljiv kot je že bilo rečeno...

In argument da je D90 pp kvaliteti fotke primerljiv z D300 je tudi malo tako...a D80 pol ni "primerljiv"? Ali pa večina drugih sodobnih DSLR-jev?
Razlike, pa še te majhne, se kažejo zgolj pri ekstremno visokih ISO vrednostih...kar pa zame ne igra nobene vloge...grem namreč redko čez ISO400 in si ne predstavljam da nekdo stalno fura aparat na ISO6400.(seveda si izjeme)

In ni vse takoj 3 razrede boljše samo zato ker je novo in ima več pikslov in višji ISO...treba malo distancirano in realno pogledati na vse to in se odločiti glede na svoje potrebe.

Lp Matej
 0   

Andrej @fotokaj 6. Okt 2008, 13:03

mat je napisal/a:
In argument da je D90 pp kvaliteti fotke primerljiv z D300 je tudi malo tako...a D80 pol ni "primerljiv"?

Ja, je, a primerjaš lahko tud lubenice in ananas, sam ne boš dobil nobenga pametnega zaključka.
Ja, D80 je, kar se kvalitete slike tiče, primerljiv - z D200.
D90 je pač primerljiv z D300, od D200 ima pa bistveno boljšo kvaliteto same slike. D200 je zlo fajn mašinca, a roko na srce; med aparate z dobro kvaliteto slike ga pač ne moremo uvrščat, tu res nikdar ni bil neka zvezda - dober ja, odličen pa na žalost ne. V tem trenutku (če izpustim 50D, ker ga še ne poznamo dovolj dobro) imata od vseh aparatov z malim tipalom na trgu, najboljšo kvaliteto slike 450D in D90, pa sta oba aparata, namenjena amaterski rabi.

mat je napisal/a:
Razlike, pa še te majhne, se kažejo zgolj pri ekstremno visokih ISO vrednostih...

Ne drži; razlika v kakovosti slike med D200 in D90 pri ISO 400 je velika, pri ISO 800 pa enormna. O razliki pri ISO 1600 pa sploh ne bom govoril, ker je slika na D200 pri tej vrednosti (v primerjavi s tisto, posneto z D90) praktično neuporabna, razen v primerih, ko posnetek narediš v idealnih svetlobnih pogojih z rahlo preosvetlitvijo.
Sam pa za "ekstremne" ISO vrednosti smatram tiste nad 3200.

mat je napisal/a:
...grem namreč redko čez ISO400 in si ne predstavljam da nekdo stalno fura aparat na ISO6400.(seveda si izjeme)

Jaz sem z D200 delal slabi 2 leti, naredil več kot 150.000 posnetkov, 90% od teh v območju od ISO 100 do 800, kakih 75% v območju do ISO 640, le redko pa sem prečkal "čudežno mejo" ISO 1250.
Zakaj? Ravno zaradi kvalitete slike; če bi mel uporabno sliko pri vrednostih nad ISO 800, bi te višje vrednosti večkrat uporabljal in sem si jih tudi ves čas želel. Tako pa sem večkrat riskiral s (pre)dolgimi časi osvetlitve in ravno tako zavozil marsikateri posnetek.
Kar hočem reči je to, da bi sam pred letom dni tudi lahko rekel, da grem redko čez ISO 400 - a takrat nisem mogel. Zdaj imam boljši aparat s (bolj) kvalitetno sliko tudi pri visokih ISO vrednostih in tako le-te tudi večkrat uporabljam - ker jih lahko.
Verjamem, da vsak uporabnik, bodisi amater ali poklicni fotograf, lahko pridobi s kvalitetno sliko v območju od ISO 100 do 1.600, šele tu, pri 1.600, pa se amaterji in proji razidemo; malokateri amater "rabi" ISO 6.400, proji so pa tem cifram zelo naklonjeni.
 0   

simon @simon740 2. Nov 2008, 11:17

V tem trenutku (če izpustim 50D, ker ga še ne poznamo dovolj dobro) imata od vseh aparatov z malim tipalom na trgu, najboljšo kvaliteto slike 450D in D90, pa sta oba aparata, namenjena amaterski rabi.

Kaj pa primerjava canon 40d in Nikon d90?
 0   

klemen @soled 25. Nov 2008, 12:40

simon740 je napisal/a:

V tem trenutku (če izpustim 50D, ker ga še ne poznamo dovolj dobro) imata od vseh aparatov z malim tipalom na trgu, najboljšo kvaliteto slike 450D in D90, pa sta oba aparata, namenjena amaterski rabi.

k20d
 0   

chips @chips 25. Nov 2008, 16:29

Nikon D90 video posnetek:
http://vimeo.com/2069093
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Dejan @dejan_mik 25. Nov 2008, 22:37

simon740 je napisal/a:

Vidiš 40d in d90 sem tudi sam tehtal, pa "ugotovil" naslednje: d90 več funkcij, lažje vse prepustiš avtomatiki in zato tudi je namenjen za amatersko rabo. Z canonom se bi moral precej več ročno ukavarjati (samo to je tudi poanta DSLR, drugače pa juriš na trotlo), jebe ga high iso output, body pa je daleč bolj napreden od d90. Vse na koncu pripelje do tega: kaj tebi več pomeni.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati