0   

iztok @izo 4. Okt 2008, 16:01

če kdo kaj to bolj spremlja:
a obstaja kakšna pametna kartica (recmo tam okrog 100€), ki je dobra za grafiko z dvi izhodom in po možnosti z hdmi (z strojno podporo), da lahko prenesem hd (tudi do 1080p) signal na hd ready tv (ki bo najbrž enkrat full hd).
imam pa pc, ki ma naložen win xp media center, zato bi bilo najbrž še bolj smiselno kaj v tej smeri, samo nima pa priprave za hd ipd (ima samo s-video izhod in analogni signal za monitor).
nekaj sem gledal, da bi mogoče kakšen hd divx player vzel, vendar je po mojem pc cenejša in bolj priročna rešitev, če samo hdmi kabel na tv proklopiš.
 0   

iztok @izo 4. Okt 2008, 16:05

aja, še to: a je možno hkrati uporabljat dvi in hdmi izhod neodvisno, se pravi, da na dvi nucaš normalno pc, prek hdmi-ja pa recimo vrtiš kakšen video.
no, sej hd video itak čist zmrzne pc, samo vseeno me zanima, kako je s tem.
 0   

Simon @S1m0n 4. Okt 2008, 17:34

Priporočam tole grafično http://www.mimovrste.com/artikel/2630046122/graficna-kartica-sapphire-ati-radeon-hd-3650-512mb-pci-e

Uporaba ja enako kot, da bi imel na računalniku preko DVI priklopa dva monitorja z ločenim namizje in na enem video na drugem pa kakšno brskanje po spletu ali pisanje v wordu.
 0   

iztok @izo 4. Okt 2008, 18:08

a je kakšen model z enim hdi in enim hdmi izhodom?
 0   

Simon @S1m0n 4. Okt 2008, 18:25

Glej tako je ima dva DVI izhoda, na enaga priklopiš LCD monitor, na drugega pa preko adapterja HDMI kabel in nato na LCD televizor. Mogoče je kakšna grafična, ki ima na strani s priključki HDMI priključek ampak večina jih uporablja adapter, ki stane ca. 6€.
 0   

iztok @izo 4. Okt 2008, 18:42

sej ni problem, tv ima tudi dvi vhod, samo hdmi je malce bolj priročen, ker nosi še avdio signal. pač en kabel manj, nič drugega.
 0   

Simon @S1m0n 4. Okt 2008, 18:53

Zvok je tudi na tej grafični kartici preko DVI --> HDMI adapterja samo ima le en DVI na tej kartici možnost, da prenaša zraven slike, zvok preko tega adapterja nato pa preko HDMI kabla so pa zato potrebne nastavitve v nadzorni plošči XP-ja.

Lahko pa tudi s DVI na HDMI kablom!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati