0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Okt 2008, 08:26

Kaj se bolj cenovno splača:
kupiti sestavljen namizni računalnik ali po komponentah?

Sem se zapičil v tega: 608,97 €
http://www.mimovrste.com/artikel/2740054325/namizni-racunalnik-hp-compaq-dx2400m-e8400-ati-3650-3ghz-kv394tc

Ampak tukaj ga dobiš za dosti ceneje, čeprav dobiš mnogo manj spomina in trdega diska: 329,00 €
http://www.rolan.si/katalog/26180/RACUNALNIK_HP_dx2400M_E2180_160_1_DOS__KV322EA_

Namen uporabe: nič igric smile
 0   

Klemen @Klemen3314 7. Okt 2008, 08:44

druga možnost ima ne samo manj spomina, prav tako trdi disk in kar je najslabše, integrirano grafično kartico =(

in ker boš kmalu ugotovil, da ti je 1 GB spomina premalo, boš najprej dokupil tega (cca 100 EUR), nakar boš ugotovil, da tudi programi za grafiko potrebujejo malo boljšo grafično kartico za hitrejše izrisovanje, pa daš še tu 100 EUR, nakar boš po pol leta ugotovil, da imaš pa še premajhen disk in še tu 100 EUR...

vzemi prvo možnost, mašina je monster in boš tako imel vsaj 3 leta mir =)
če imaš pa omejen budget, pa si sam sestavi eno korejsko sranje tam za 400 EUR grin

verjemi, prišparal boš na živčih =)
 0   

Peter Bernik @Noob 7. Okt 2008, 08:47

Kaj je pa s tistim narobe, ki sva ga gledala v Big Bangu za 450 EUR, ki je za odtenek slabši (po specifikacijah) od prvega?

Sam bi še vedno tistega vzel. Best value, brez dvoma.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Gregor Gomboc @George 7. Okt 2008, 09:19

Jaz sem sestavil kišto po komponentah...
In tako natančno vem kaj je notri (asus P5Q pro matična plošča, WesternDigital trdi diski - 320Gb Sistem + 2x640Gb RAID1 arhivska diska, noctua ventilatorji...)

V sestavljeni kišti so lahko X trdi diski, Y rami, Z ventilacija...
Ni nujno da je na koncu tak nakup "ugodnejši".

Je pa bila cena mojega tudi občutno višja od tega kar gledaš ti... upset

.
 0   

poZdravcek @poZdravcek 7. Okt 2008, 09:21

0   

Peter Bernik @Noob 7. Okt 2008, 10:10

No če sestavljaš sam, si naredi Hackintosha. Za manj kot 1k EUR, boš imel zverino, ki poseka Maca Pro za 2,6k. In hkrati nadmočen PC sestavljen iz kvalitetnih komponent, ki ti ne bodo obešale celega sistema. V teh sestavljenih sistemih, sploh cenejših je vedno kup nekompatiblnih smeti (nihče itak ne preverja podrobneje delovanje, preden gre na police).

Pa še dual boot imaš lahko, tako da boš lahko še vedno imel bednobedne winse, ker predvidevam da jih boš rabil za kakšno stvar. Ali pa parallese, meni zadostujejo, ker pač winsow ne rabim za zahtevne aplikacije (v bistvu le za 2 programčka).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

abo01 @abo01 7. Okt 2008, 12:16

Pred mesecem sem kupil računalik pri SO d.o.o., HP Pavillion, španska izvedba laugh . ampak stvar dela, bila je poceni ... poleg tega dobro sestavljena.
 0   

Jure Dobelšek @JD23 7. Okt 2008, 12:24

Hackintosh forever! Skoraj eno leto mi že laufa brez vsakršnih problemov. Niti enkrat še ni Leopardek zablokiral, da bi ga moral restartat.

asus p5b deluxe, c2d e6600, 4GB ram. Laufa ko urca.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Okt 2008, 12:30

JD23 je napisal/a:
Hackintosh forever! Skoraj eno leto mi že laufa brez vsakršnih problemov. Niti enkrat še ni Leopardek zablokiral, da bi ga moral restartat.

asus p5b deluxe, c2d e6600, 4GB ram. Laufa ko urca.

A se da naložiti gor tudi winse?

biggrin
 0   

Jure Dobelšek @JD23 7. Okt 2008, 12:36

Hehe, seveda, imam dual boot naštiman, ampak že lep čas nisem zagnal win. Odlično pa laufa tudi vmware fusion, tako da lahko imaš winse praktično integrirane v OS X.
 0   

Darko @Kremen 7. Okt 2008, 20:46

Lucifix je napisal/a:
Kaj se bolj cenovno splača:
kupiti sestavljen namizni računalnik ali po komponentah? ....

V sestavljen namizni računalnik običajno vgradijo cenen napajalnik. Če imaš smolo, se lahko kmalu pokvari in potem ti lahko uniči marsikatero komponento v compu.

Moj nasvet je: kupi računalnik po komponentah. Komponente seveda sestavijo brezplačno v trgovini, kjer jih kupiš.

Napajalnik naj bo kvaliteten in tih (cena okrog 100€). Ohišje naj bo brez ventilatorjev in to zato, ker je bolje kupiti posebej dva ventilatorja, ki sta zelo tiha in omogočata dobro prezračenost notranjosti (na primer znamke Noctua ali Zero silence PC).

Nekateri modeli NEC DVD zapisovalcev so zelo glasni. Preden izbereš določen model, je dobro prebrati kakšen test. Zapisovalce Samsung in Pioneer običajno hvalijo na forumih, da so precej tihi.
 0   

alteredego @alteredego 7. Okt 2008, 22:59

Kremen je napisal/a:
...

Napajalnik naj bo kvaliteten in tih (cena okrog 100€).

...

No, dej no. upset
 0   

Elvis @Turtle 8. Okt 2008, 00:08

Jaz sem mojega, sicer že lep čas nazaj sestavil po komponentah. Glih ne bi rekel, da sem ne vem kaj prišparal napram podobnim že sestavljenim PC-jem. Ampak kot je že George rekel, daš noter tisto, kar ti hočeš in si siguren, da je res to noter, ne pa kar nekaj od ne vem kje...
Pa še ena stvar je; v trgovini ti dajo na sestavljen PC (mislim da) 2 leti garancije, če pa kupiš po kosih pa imaš na posamezne kose dosti več - na grafo vem da je bilo 10 let, na plato mislim da 5, itd.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Okt 2008, 09:32

Saj če premislim, ne potrebujem ne vem kakšnih zahtev, bolj se mi gre da ima 4GB rama, boljši procesor in grafično kartico (za fotke). Pri garancijah je pa ponavadi tako, da če ti nekaj ne crkne v parih mesecih ti tudi potem ne bi smelo.
 0   

Darko @Kremen 8. Okt 2008, 09:34

alteredego je napisal/a:
No, dej no. upset

Alteredego, z vidika stabilnosti sistema, je napajalnik najbolj pomembna komponenta v računalniku. V slabih napajalnikih uporabljajo poceni kondenzatorje, ki lahko kmalu odpovedo.

Na forumih lahko prebereš, da je marsikdo kupil cenen napajalnik, ki je delal le nekaj mesecev, razlog okvare pa so bili napihnjeni kondenzatorji. Če pa napajalnik proizvaja napačne napetosti, se lahko poškodujejo tudi druge komponente.

Cene napajalnikov so od 15€ (400W Jersey), 89€ (500W Thermaltake), 173€ (720W Enermax).
Razpon cen je več kot 10 kraten, verjetno ne brez razloga.
 0   

Klemen @Klemen3314 8. Okt 2008, 11:03

Poglej..kar se tiče sestavljenih računalnikov HP, Fujitsu Siemens, IBM, to so tako tihi računalniki, da ne veš da delajo. Sedaj za vzdržljivost ti lahko garantiram za IBM in Fujitsu Siemens, ker sem dejansko bil v tem poslu in smo s firmo dobavljali te računalnike (IBM-e uporabljam tudi sam doma) in so monster računalniki.

Pri vsem tem pa ni zagotovila, da ti bo nekaj delalo 5 let. Moraš vedeti, da je PC magnet za prah (ki v največji meri povzroča pregrevanje komponent - zaradi nerednega čiščenja), potem je tu statika itd... Sestavljeni sistemi priznanih znamk imajo izračunan pretok zraka v računalniku in vse, tako da je škatla optimalno zasnovana. To je popolnoma drugačna zgodba kot nek xxxx sestavljen računalnik (razen seveda če veš kaj kupuješ in si ga narediš po meri).

Ena prednost je tudi servis, ki ti dejansko lahko dobavi dele za ne vem koliko let nazaj...

Če lahko dobiš enako opremo za isti denar pri priznani firmi, sploh ne razmišljaj - vzemi in ne pusti =)
 0   

alteredego @alteredego 8. Okt 2008, 13:37

Kremen, brez skrbi, dobro vem kaj je napajalnik in kako pomemben je za stabilno delovanje celotnega racunalnika. Da bi pa nekdo, ki sistema ne bo ekstremno overclockal kupoval napajalnik za 100 € ali celo vec, je pa prehuda. LC za 30-50 €, s 120 ali 140 mm ventilatorjem, bo ravno tako kvalitetno napajal komponente brez vecjih nihanj ali odsopanj pa se glasni niso zaradi velikih ventilatorjev.
 0   

heroj @heroj 9. Okt 2008, 13:55

Odvisno kakšne imaš namene z računalnikom. Do sedaj sem si vedno sam sestavil računalnik, a glih prejšnji teden sem si pa omislil že sestavljen HP Desktop Elite serije (9000 serija). Ker ga bom imel le za fotke, filme in resno delo, bo več kot zadoščal. Je pa zanimivo, da še vedno me pride ceneje, kot če bi sam sestavljal. Ker pri izbranih komponentah vedno gledam na kvaliteto.
Torej, če nimaš namena šariti po računalniku, če ne potrebuješ dodatnih diskov not metat, potem se le odloči za kakšen sestavljen računalnik (od HP, Fujitsu Siemens, IBM, ...)
 0   

Matevž @Lukcek 7. Dec 2008, 13:06

Jaz priporočam sestavi.si. Sestaviš si računalnik po svojih željah, skupaj pa ti oni dajo komponente, se pravi sestavijo celo kišto. Pa še zelo poceni imajo komponente, vsaj pred pol leta so jih imeli. Sem bil z njimi zelo zadovoljen!
[url=http://www.alkemist.si]Prevajalci[/url] iz alkemista.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati