0   

_Sajmon_ @_Sajmon_ 8. Okt 2008, 11:58

Zanima me, kateri modeli od Nikona in Canona imajo body zaščiten pred vlago, eventuelno dežjem in prahom? Predvsem me to zanima (nikjer nisem našel teh informacij) za modela Nikon D90 in D300. Verjetno bi to vprašanje moral zastavit tudi za objektive...

Kake so sicer vaše zkušnje, koliko so ti novejši DSLR-ji kaj občutljivi? Vem, več denarja več muzke...
 0   

Marko @alessy 8. Okt 2008, 12:55

Nikon D90 nima te zaščite.
Mislim pa da jo Nikon D300 že ima...

Pri nikonu in canonu je pač ta zaščita postavljena višje in še ni v hoby kamerah kot je to standardno pri pentaxu... Vprašanje pa je koliko ta tesnila sploh delujejo pri hoby kamerah . Pomoje tudi niso tako zanesljiva kot pri pro kamerah in se vseeno nebi upal pustiti kamere prosto na dežju ali podobno brez da bi bil v dvomih ali bo zdržalo ali ne, sploh pa če gre tukaj za ameriško zanesljivost...
 0   

Matej Ružič @mat 8. Okt 2008, 13:21

Daj spet ti s to tvojo ameriško zanesljivostjo.....in na koncu boš še rekel da še dobro da Canon in Nikon nimata tega v nižjecenovnih modelih...

Testirano K10D + grip + DA* 50-135/2.8 na dežju in glej ga zlomka vse še normalno dela!!!

Pri Pentaxu imajo modeli K200D, K20D in starejši K10D zatesnjena ohišja.
Je pa dobro da zraven človek potem kupi tudi zatesnjene objektive.

Lp
 0   

Marko @alessy 8. Okt 2008, 13:38

laugh

Hočem sam to povedat, da ne vem pr čem bi ti to tak prav prišlo, da je omembe vredno. Saj nismo fukjeni kot profiji da bomo po dežju okol skakal ...
Jaz pr fotoaparatu nebi gledal na to edin če bi se ukvarjal z fotoagrafijo poklicno. V tem primeru ti pa hoby fotoaparati nebi prišli prav kot samo za backup...

Ja če že imaš body zatesnjen z 70 al kolk že tesnili nevem zakaj nebi mel še objektiv, da se ti številka poveča...
Teh 70 tesnil ti ne pomeni nič če ti en odpove... laugh
 0   

_Sajmon_ @_Sajmon_ 8. Okt 2008, 14:36

morda še ozadje vprašanja: na Novi Zelandiji mi je namreč moj Olympus 5060WZ začel odpovedovati (beri gumbi niso delali več), ker sem ga malce namočil na dežju (navkljub temu, da sem pazil) in potem sem imel zabavne naslednje tedne (ne samo dneve!). Zdržal pa je nekak do konca potovanja. Trenutno sicer vse dela, a kakor ga prime... Skratka, nekak sem postal občutljiv na ta vidik kvalitete fotoaparata.
 0   

David @dlicen 8. Okt 2008, 15:48

Olympus ima zatesnjene E-3, starega E-1 in baje bodočega E-xx.
Objektivi so zatesnjeni od serije pro navzgor, torej pro in top pro.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati