0   

Alessandra @DYA 9. Okt 2008, 12:17

Zivjo, sem nova tu grin Na iskalniku sem iskala temo, a nisem nasla taksne.
Mene predvsem zanima mnenje Vas, ki se bolj spoznate na to, zato sem se tudi registrirala tukaj.
Torej, fotografiranje koncertov.

Ker sem cista zacetnica, se mi ne smejati na morebitnem neznanju. [-o< :lol:
Ali je zelo odvisno, kaksen fotoaparat imas, ozi. (kaj predvsem) mi priporocate, ko kupujem nov fotoparat za koncerte ? Koncerti so ponavadi v zaprtih prostorih, luc je le osredotocena na oder, kar je za moj Canon A530 bil prevelik zalogaj ko sem sla na enega izmed koncertov, in so nastale taksne slike: (pa ceprav sem stala le na razdalji 2,3m od odra) :
brez bliskavice je izgledalo tako :
http://shrani.si/f/2d/5R/1BYN7iQO/1/img5747.jpg
in z bliskavico tako :
http://shrani.si/f/2Q/5r/3caTfEGI/1/img5766.jpg

Medtem ko je bil tam tudi fotograf z bolj vrhunsko opremo (Marko Pigac) in je stal tudi v VIP lozi kot jaz (le na drugi strani odra, ki je bil oblikovan kot modna pista) in so pri njemu nastale taksne fotografije;
http://shrani.si/f/2r/h1/47WcHsha/cecavcelju-markopigac044.jpg
http://shrani.si/f/2t/Ek/3rNeMjMT/1/ceca-raznatovic.jpg

Pri drugi mi je ze bolj jasno, da je bila dodatno izostrena v programu, toda z kaksnim fotoaparatom, torej - na kaj moram biti pozorna pri fotoaparatih, da dosezem taksno svetlost in cistost fotografije, kot jo je on ?
Za zdaj imam sele prej omenjeni Canon, ki je seveda "navadni digitalc". Rada pa bi kupila kaj vecjega, za koncerte, ker vidim da jim navadni digitalec ni kos...
Malo nejasno sem napisala celotno sporocilo, upam da boste razbrali poanto. #-o :lol:

Lep pozdrav !
 0   

milosh @milosh 9. Okt 2008, 12:26

najprej kaksno knjigo o fotografiji v roke, da bos sploh razumela kako svetloba pada na senzor, kaj je pomembno, kaj sploh kaksne nastavitve pomenjo,...
pol pa tehten premislek a mas dost dnarja, da jo bos vlagala v opremo, pol pa kle kaksno temo preberes kaj se trenutno najbl splaca kupt,...
pa bo slo
 0   

Alessandra @DYA 9. Okt 2008, 12:30

Kar se tice knjig, jih bom poskusila najti, hvala.
Kar pa financij, seved vsak gleda da pride cim ceneje skozi, ampak sem pripravljena odsteti tudi vec denarja, da le dobim kaksen kvaliteten fotoaparat in opremo z katero bi lahko posnela malo boljse fotografije.

Najlepsa hvala za odgovor thumbsup
 0   

iztok @izo 9. Okt 2008, 13:23

luc, dolgi linki, spet bo nekdo hud biggrin
čeprav res kr moteče zgleda v ff, ie raztegne vse skupaj, kar pa tudi ni ravno uporabno..
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 9. Okt 2008, 13:27

Čudno tole, sem jih kar odstranil.
 0   

togrizek @togrizek 9. Okt 2008, 13:49

...
 0   

ogabe @ogabe 9. Okt 2008, 14:12

togrizek je napisal/a:
Ker, če hočeš samo imeti dobre fotke s koncertov, jih lahko preprosto kupiš. grin

Hmm.. .zakaj ze imas fotoaparat? Vse kar poslikas bi lahko tudi kupil... zelo verjetno v veliko boljsi izvedbi kot jo naredis sam.

Skratka, ne troši na Japonce (beri: foto opremo), ampak raje troši na Slovence (beri: fotografe).
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

togrizek @togrizek 9. Okt 2008, 14:39

...
 0   

ogabe @ogabe 9. Okt 2008, 15:09

Nisem ravno veliko falil. Kar se mene osebno tice grem na koncert zato da uzivam. Ja vem, lahko bi vzel akreditacijo, sel tja s fotoaparatom in prisparal par eurov. Ampak do sedaj nisem se nikoli nesel s seboj fotoaparata, prav tako pa ne vlecem panicno ven telefona, da bi slikal s telefonom, ampak uzivam na koncertu.
Po drugi strani pa na dopust (pac ne hodim na morje), vedno vzamem polovico moje opreme... pa ceprav bi lahko kupil sliko tistih krajev. Ampak osebno mi je kljub vsem fotkam narejenimi do sedaj se vedno v veselje narediti lastno sliko v recimo Grand Canyonu. Pa glede na vreme, datum, cas ki ga imam na razpolago itd. je vcasih slabsa kot tista, za katero je nekdo prezivel dva meseca tam in cakal pravo vreme, jaz pa bi ravno to lahko kupil za nekaj $. Ampak mi je moja kljub vsemu krepko ljubsa kot kupljena.
Ljudje smo pac razlicni. Tako, da ce imas ti fotoaparat zgolj za slikanje zene ali otrok, ni receno, da drugi ne uzivajo ko skljocnejo sliko na koncertu. Jaz se vedno mislim, da vecina prisotnih fotografira zaradi uzitka in ne zgolj zaradi obvezne dokumentacije nekega dopusta.

Aha si malo popravil... no nic zato grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Alessandra @DYA 9. Okt 2008, 15:22

@Lucifix - Sama se ne bi spomnila da najdem te nasvete na googlu, najlepsa hvala, tvoj odgovor mi je res pomagal. thumbsup yes

@togrizek - Ce ne bi zelela fotografirati, se ne bi prikljucila na fotografski forum in poskusala izvedeti cimvec o tem, ane ? grin
Seveda zelim. Ze zaradi tega, da sama ustvarjam na nekem podrocju, torej da razsirim svoja obzorja in enostavno zelim imeti te fotografije, ker jih potem posredujem sami pevki in njenim fanom naprej. Ce ze dobim akreditacije, zakaj je le ne bi izkoristila ? Pac pofotkam prve tri pesmi, potem pa tako ali tako uzivam se naprej 2 uri v koncertu. grin Ponavadi je tudi tako, da pac dovolijo fotkanje iz vip arene le prvih nekaj pesmi..

Malo sarkasticno zveni sporocilo, a ni bilo tako misljeno, pac zelela sem se nauciti cimlepse fotografirati in vedno sem razmisljala kako uspe tem fotografom privleci tako dobro osvetlitev, tako da sem enostavno Vas vse vprasala.
Kot ogabe, pa imam tudi sama rajsi moje "umetnine"(pa kakorkoli izgledajo ), kot pa da kupujem tuje.. Saj jih spostujem in cenim, ampak mislim da ima skoraj vsak raje lasten izdelek. smile

Hvala vsem na odgovorih smile smile
 0   

togrizek @togrizek 9. Okt 2008, 15:25

...
 0   

togrizek @togrizek 9. Okt 2008, 15:32

...
 0   

ales @ales 25. Nov 2009, 17:39

Za koncertno fotografijo ne uporabljaj flasha, ker prvic organizatorji to nikoli ne dovolijo, drugic ker moti glasbenike. Seveda govorim o fotografiranju pred odrom, kjer ponavadi rabis akreditacijo. Tebi konkretno je pri prvi slikci svetloba direktno padla v objektiv. Moras imeti potrpljenje in loviti lucke, da so primerne, oz. da jih izvajalec prekrije in drugi triki. Poleg tega je pri skoraj vseh koncertih potrebno uporabljati vsaj ISO 800 (ce je normalna koncertna svetloba) oz navzgor, blendo na cimmanj, ce ti iso ne seze toliko, hitrost je pa odvisna. Da se tudi z 1/60 slikati kake izvajalce, oz. cakati da se ustavi. Skratka pojdi na par koncertov in se igraj,
se bos najlazje strenirala. Scasoma bos tudi ze vnaprej vedela kaj te caka glede na popularnost in velikost benda, prostor itd..
 0   

ales @ales 25. Nov 2009, 17:43

Sem se Exif pogledal, s powershotom a580 bos zal zelo tezko kaj normalnega naredila, Pigac ima dsrl, ki ima na 3200 ISO boljso kvaliteto kot tvoj na 200.
 0   

Alessandra @DYA 25. Nov 2009, 18:49

Zivjo spet po dolgem casu smile
V tem času sem nabavila novi fotoaparat. Sedaj uporabljam Olympus SP595 z 26x zoomom.
Bojim se, da bi ob tolikšnem zoomiranju slika postala zmigana, saj dvomim da bo pevka/pevec stal/a pri miru zaradi fotografiranja. Se da tudi to kako prepreciti?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati