0   

Žan @Constatin 10. Okt 2008, 12:15

No kot prvo upam da sm tadel temo!! V glavnem imam težave z mojim kompom; ko greš na START in hočeš klikniti >Izklop računalnika< ali >Ponovni zagon< tega sploh ne piše samo >Odjava< bigeek In pa ko hočem dati >Ctrl< >Alt< >Del< mi napiše; ,Vaš skrbnik je onemogočil upravitelja opravil'!!! Lahko kdo pomaga Help

Constatin
 0   

Darko @Kremen 10. Okt 2008, 21:27

Constatin je napisal/a:
...... V glavnem imam težave z mojim kompom; ko greš na START ......

Constatin, ko boš rešil to zadevo z morebitnim virusom, ti je namesto klasične zaustavitve v WIN priporočam, da uporabiš hibernacijo, če jo še ne poznaš. (Hibernacija ni standby!)

Ko postaviš comp. v hibernacijo, se ti bo ustavil prej kot v pol minute in ko boš pritisnil gumb na ohišju se bodo Win zagnali tudi prej kot v pol minute.

Čas zagona je odvisen od hitrosti procesorja in diska v compu, pri meni traja zagon okoli 15 sekund, enako tudi zaustavitev.
 0   

Žan @Constatin 11. Okt 2008, 14:36

Hvala Admin laugh Problem z >Ctrl< >Alt< >Del< je rešen!!! smile Samo še zmeraj ne morem dati >Izklop< no !! Za hibernacijo pa še nisem slišal. mi lahko mal razložiš shy !!

grin
 0   

Matej Hočevar @matoxxx 11. Okt 2008, 16:24

Če se ne motim, to ni virus, ampak si zbrisov nek file v x:/WINDOWS mapi ali pa probaj nadgradit SP2. Na internetu sem našel, da težave povzroča tudi Nero 5.0-5.5.

Probaj ročno resetirat komp in ko se ti bo ponovno prižgal, ko prvič zapiska pritisni F8 in potem daj tam Zaženi zadnjo dobro konfiguracijo (v angleščini last known good configuration se mi zdi).

Poročaj o (ne)uspehu.
 0   

Darko @Kremen 11. Okt 2008, 16:33

Constatin je napisal/a:
.... Za hibernacijo pa še nisem slišal. mi lahko mal razložiš shy !!

Comp zaustaviš oziroma postaviš v hibernacijo s pomočjo ikone, ki jo najprej narediš na namizju.

Postopek: kazalec miške na praznem delu namizja/ desni klik/ Novo/ Bližnjica/ v okno pod napisom prekopiraš ta tekst:

%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

Klikneš Naprej/ vpišeš ime bližnjice, na primer: Zaustavitev Win/ dokončaj

Novo ikono na namizju dvoklikneš in pojavilo se bo drugačno okno kot pri običajni zaustavitvi in napis, da se comp hibernira, kar pomeni, da se nastavitve WIN zapisujejo na trdi disk, to traja le nekaj sekund. Comp vključiš s pritiskom na gumb za vklop na ohišju.

Sporoči, koliko časa je tvoj comp porabil za zaustavitev in ponovni vklop in sicer do tam, ko se je pokazalo namizje, ker me zanima ali traja postopek pri tebi manj ali dalj časa, kot pri meni.
 0   

alteredego @alteredego 11. Okt 2008, 23:09

Za hibernacijo ne potrebujes nobene posebne bliznjice na namizju. V pogovornem oknu "Izklopi racunalnik" pritisni tipko shift in napis pod prvo ikono se bo iz "Stanje pripravljenosti" (Stand by) spremenil v "Mirovanje" (Hibernate).

Seveda mora biti prej izpolnjenih nekaj pogojev:
- namesceni gonilniki za vso strojno opremo
- dovolj prostora na sistemski particiji za datoteko hiberfil.sys (enako kolicini pomnilnika)
- funkcija mirovanja mora biti omogocena (nadzorna plosca > moznosti porabe > mirovanje)
 0   

Darko @Kremen 12. Okt 2008, 09:02

alteredego je napisal/a:
..... Seveda mora biti prej izpolnjenih nekaj pogojev .....

Tnx alteredego za dopolnitev informacije o hibernaciji.
Če pa koga zanima še kaj več o tej hibernaciji na Win XP, je tukaj link:

http://www.softwarepatch.com/tips/hiberfil-sys-xp.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati