0   

Rajko @rajko1973 15. Okt 2008, 06:59

rad bi nabavil en rabljen DSLR aparat, mam 2 ponudbi, pa bi se rad pravilno odločil

1.CANON EOS 300D + EF-S 18-55 + EF-S 55-200 270€

2.OLYMPUS E 500 z objektivom 15-45 180€

aparata sta nekje enako rabljena...

prosim za nasvet kaj kupiti.HVALA
 0   

Marjan Sever @BaTeMaN 15. Okt 2008, 09:28

Mislim, da bi blo bolje da začneš dandanes z vsaj kakim 20D ali 30D, ker so rabljeni ugodni.. kot pa 300D (letnik 2002/2003?). Pač laični nasvet. Objektiva 18-55 in 55-200 ki ju omenjaš, nista priljubljena na forumu in pri uporabnikih.
pač kolk jaz berem in iz mojih izkupšenj. smile
Idealno za začetek bi ti bil kak 20D ali 30D + kak tamron 17-55 2.8. Ampak to je zgolj moje amatersko mnenje.
 0   

Marko @alessy 15. Okt 2008, 10:14

Tudi jaz se nebi spuščal v tako stare nakupe. Pač tvoja stvar.
Bi raje dal malo zraven in kupil kaj novejšega v nasprotnem primeru bi pa raje kupil novejši kompakt kot pa te stare kripe...
 0   

iztok @izo 15. Okt 2008, 10:23

allesy, te stare kripe še vedno posekajo današnje najboljše kompakte, če gledamo kvaliteto slike, iso ipd..
30d in tamron 17-50 pa ni samo dobra izbira za začetnika, ampak za čist resno delo..
 0   

Rajko @rajko1973 15. Okt 2008, 10:26

še vedno v dilemi....eni pravite tako, drugi tako...ej res ne vem...nimam pa tudi neomejeno denarja ker sm si kr neki namislu:)...da bi imel nekaj takega:)

thx
 0   

Marko @alessy 15. Okt 2008, 10:39

Res je da se rabljenega za začetek bolj izplača in boš s tem manj izgubil na vrednosti ampak nebi šel pod Canon Eos 350 ...
Dober če je tistih nekaj eur res takšen problem potem tudi to za silo...
Jaz pač nebi šel v to ...
In še odgovor na vprašanje. Jaz bi raje izbral canon kot oly..
 0   

iztok @izo 15. Okt 2008, 10:43

če misliš resno z dslr-ji ti bo včasih 200€ dovolj samo za kakšen boljši filter, pa brez prevelikega pretiravanja.
dslr je platforma, ki nudi zelo veliko, vendar k temu spada, kar gre pač zraven, če hočeš to platrforma res ozkoristiti in razvijat hobit ali celo stroko, če mislip nucat v momercialne namene. se pravi, stroški z opremo (objektivi, fleši, stojala itd itd) pričakuj v vsakem primeru, če misliš resno.
če mislip imst samo body in kit objektiv, potem rajš nabavi kompakta. čist enostavno povedano. ok, se najde kakšen uporaben kti objektv, sej ne rečem, ampak v splošnem kr drži moja trditev, se mi zdi.
 0   

Luka @Luka111 15. Okt 2008, 11:14

Pozdravljen!
Kak rabljen Pentax K100d se tudi že dosti ugodno dobi s kakim kit objektivom. Na bolhi se jih nekaj prodaja... Aparat je zelo dober pa še ni star.
 0   

Rajko @rajko1973 16. Okt 2008, 09:58

kaj pa kak olympus E-300? z 2 objektivoma za 250€

vsebina:

Olympus E-300 fotoaparat
- Olympus ZUIKO DIGITAL 14-45mm, 1:3.5-5.6 objektiv
- Olympus ZUIKO DIGITAL 40-150mm, 1:3.5-4.5 objektiv (cena novega: 273€)
- CompactFlash 1Gb spominska kartica
- Li-tion baterija ter polnilec
- 2x UV zaščitni filter za objektiva
- Pozlačeni kabel za prenos podatkov znamke Belkin
- Torbica za vse našteto + usnjena torbica za objektiv

je za kupiti?
 0   

Andreja @Pupa135 31. Okt 2008, 18:15

Zdravo smile

Sem že nekaj letna uporabnica digitalnega fotoaparata (Olympus C 765 Ultra Zoom). Odločila sem se za prestop med digitalno zrcalno refleksne fotoaparate (o katerih vem bolj malo - se trudim z nabiranjem znanja).

Skratka rada bi si kupila nov fotoaparat. Nekaj primernega za začetnika med DSLR fotografijo. Namenjen slikanju pred vsem raznih druženj ter popotniških/ dopustniških slik.

Veliko sem prebrala o priseganju na Canon in Nikon - osebno nisem pistaš nobene izmed firm.

Prosila pa bi za usmeritev, na kaj moram biti pozorna pri nakupu, kakšne posebne funkcije ter za priporočilo kakšnega modela.

Lp
 0   

Marko @alessy 31. Okt 2008, 23:21

Če si že navajena olympusa in si zadovoljna z njim, pač ostani na olymposu...
Imaš kar lepo izbiro dobrih objektivov, stabilizator slike imaš vgrajen v sam body pri modelih E-510 ali E-520. Vse je pa odvisno koliko si pripravljena odšteti ....
Za začetek lahko kamot poizkusiš tudi kaj rabljenega. Ljudje imajo mnenja da so rabljeni fotoaparati zanič, ampak nekro kupi , vidi da ni zanj in ga proda. Pač samo vredu se pogleda če je ohranjen aparat, potem je tudi vse ok.
Sicer pa ni važno ali boš vzela Canon, Nikon, Olympus ali karkol drugega. V rangu DSLR je vse večinoma dobra roba edin prestaro ne jemat in kakšne oly-eve E-410 ali pa E-420, ki sta preveč oskubljeni raci in se ne izplača. Raje mal več pa bo super...
 0   

Andreja @Pupa135 1. Nov 2008, 16:35

Alessy - tnx za odgovor. thumbsup

Ja z mojmu dosedanjemu Olympusom sem bla kr zadovolna. Res je da je sedaj star že 4 leta- in je pomoje že precej za tehnologijo...

Sej pri Oly-u sm gledala tega E520 (dle bi rada kupila en fotoaparat, ki bo dost ok, da se ga bom potem kar nekaj časa držala). Sam pojma pa nimam s čem bi primerjala pri Canonu ali Nikonu... Kakšen namig?

lp
 0   

matej @klik2 1. Nov 2008, 19:46

Pupa135 je napisal/a:
Sej pri Oly-u sm gledala tega E520 (dle bi rada kupila en fotoaparat, ki bo dost ok, da se ga bom potem kar nekaj časa držala). Sam pojma pa nimam s čem bi primerjala pri Canonu ali Nikonu... Kakšen namig?lp

Sprašuješ s katerim modelom bi primerjala Olyja E520?
Vsi aparati podobne cene dajo podobne rezultate. Oz. podobno uporabniško vrednost.
V tem cenovnem rangu imaš Nikona D60, Canona 1000D in 450D, Sonyje od alpha 200, do 350, Pentax K200d, ter Olyja E420 in E520. Če sem kerega pozabil, pač.
Tu izbiraj po tem kar ti nudijo, na kaj daš več in ceno. Pobrski po netu, testih, ter jih izprobaj v trgovini. V osnovi pa ne boš zgrešila z nobenim modelom. Najmanj pa bi ti piporočal Nikona D60 (omejena uporaba objektivov), Olyja E420 (nima stabilizatorja slike), manj poznam Sonyjeve modele.

P.S.
To ne leti samo nate, a toliko podobnih postov... yes
Vedno me presenečajo ljudje, ki gredo kupovati skoraj profesionalno opremo, so pripravljeni zanjo odšteti precejšen kupček denarja, a niso toliko da bi se bolje pozanimali kako in kaj, zakaj.
Tolikokrat sem videl kako ljudje kupujejo nekaj, pa ne vedo zakaj - je morda pač popularno, ali kaj? Pa naj gre recimo za kakšen domači kino no , subwoofer v kuferam, fotoaparate z preveč MP, DSLR,...
S tem oškodujete tudi druge uporabnike iste opreme. sleep
Če ne veš kaj izbrati npr. med raznimi DSLR modeli, pomeni da se pač nisi dovolj pozanimal, prebral dovolj gradiva. Kot že prej rečeno so to aparati, ki omogočajo nekaj več, ampak samo če te dovolj zanima, da se naučiš.
Vprašanja kateri je boljši so brezpredmetna, če ne veš za kaj ga uporabljati in ugotoviš da je pomembnejše vprašanje - kako kakšno fotografijo narediti. Skratka, važno je kdo stoji za napravo in ne toliko kateri model uporablja.
Mogoče je dovolj boljši kompakt, saj fotografije iz DSLRa brez zadostnega poznavanja ne bodo boljše.
 0   

Luka @lukas123 1. Nov 2008, 19:52

Ja, zdej je mal odvisno kaj ti je bolj pomembno, npr.: Olympus ima najmanjše tipalo proti skoraj vsem znamkam, kar pomeni , da ima pri višjih iso vrednostih več šuma, tudi nadzor nad globinsko ostrino je malo slabši,drugače pa izbira objektivov je velika in še clo za kit objektive pravijo da so zelo kvalitetni, kot vem ima olympus tudi stabilizator vgrajen v body in to posledično pomen da so tudi objektivi cenejši ker ti ni treba pri vsakem objektivu še za stabilizator plačevati(tako kot pri canonu in nikonu), zaporedno fotografiranje je tudi kar dosti hitro 3,5fps.
Uglavnm pri nizkih iso je kvaliteta slike odlična, pravijo da olympus dela najboljše jpg-je(je vidnih največ detailov), tko da mislim da ti bo sigurno všeč, drugače pa malo poglej na http://www.dpreview.com/reviews/olympuse520/
Nikon d60 http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/
Canon eos 450d http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/
Seveda pa da ne pozabim tudi pentax k200d ima zelo dobro razmerje med ceno in kvaliteto, jaz sem ga imel in moram reči, da sem bil zlo zadovoljen, sedaj se prodaja body in dva objektiva ki pa sta zelo vredu za ta denar (pentax 18-55mm in tamron 70-300mm), cena kompleta pa je 600eur http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/
 0   

matej @klik2 1. Nov 2008, 20:28

lukas123 je napisal/a:
Olympus ima najmanjše tipalo proti skoraj vsem znamkam, kar pomeni , da ima pri višjih iso vrednostih več šuma

Kar ne bo vplivalo na razvito sliko, ker bo slika pomanjšana - izguba pikslov, kar bo privedlo do zmanjšanja šuma - ne bo viden. Prav tako ne na printih do A4.
 0   

Luka @lukas123 1. Nov 2008, 20:35

klik2 je napisal/a:
lukas123 je napisal/a:
Olympus ima najmanjše tipalo proti skoraj vsem znamkam, kar pomeni , da ima pri višjih iso vrednostih več šuma

Kar ne bo vplivalo na razvito sliko, ker bo slika pomanjšana - izguba pikslov, kar bo privedlo do zmanjšanja šuma - ne bo viden. Prav tako ne na printih do A4.

Ja to se povsem strinjam, sam sm mislu več šuma pri polni velikosti, tko da je res, nima kaj skrbet ker verjetno ne bo printala a2 formata.
Sam useen pri iso 1600 se pa sigurno pozna že mal, saj kar sem na dpreview gledal.
 0   

Andreja @Pupa135 3. Nov 2008, 21:17

klik2 je napisal/a:

P.S.
To ne leti samo nate, a toliko podobnih postov... yes
Vedno me presenečajo ljudje, ki gredo kupovati skoraj profesionalno opremo, so pripravljeni zanjo odšteti precejšen kupček denarja, a niso toliko da bi se bolje pozanimali kako in kaj, zakaj.

Mogoče zaradi tega ker imamo vsi drugačen pristop k učenju novih stvari... Ne razumem (ponazoritev primera) zakaj bi se zanimala za Windowse 95, če pa obstaja že Vista... Mislm, da je najbolša taktika, da preverim kaj je dle aktualno in se s tem začnem ubadat...

Sploh pa kot sem napisala trenutno intenzivno delam na učenju, sam pač ne moreš vsega z eno žlico zajet...

Sicer pa hvala tebi in vsem ostalim za odgovor.

lp
 0   

maja @stellcy 9. Nov 2008, 11:23

Pozdravljeni,
tudi sama se pripravljem na nakup prvega slr fotoaparata.
Moj sedanji je Canon PowerShot A610.
Na vas sem se obrnila, ker šele začenjam širiti znanje na področju slr fotografije, ki me zelo zanima.
Pri fotografiranju nisem osredotočena na eno samo vrsto fotografiranja, zanimajo me portreti, narava, popotniške slike, mikro, makro ... ampak kot sem že omenila, sem na vseh podorčjih še amater. smile

Torej, odločam se med tremi fotoaparati (čeprav sprejmem tudi vaše mnenje, če priporočate kakšnega drugega):
Canon 450d
Nikon d60
Pentax k200d

Kar pa se objektiva tiče pa mislim, da me lahko na začetku zadovolji že 18-55 mm, ampak bom verjetno kasneje širila nakupe.

Hvala vam že vnaprej za menja, ideje, predloge, kritike.
 0   

simon @simon740 9. Nov 2008, 12:02

jaz sm imel 450d in sem bil zelo zadovoljen, tako da ti ga priporočam + objektivi so nekoliko cenejši od Nikona
 0   

Janez Šturm @jj65 9. Nov 2008, 18:32

Pa ne vsi! Nekateri canoni so tudi 'nerazmljivo' dragi.
Raje poglej kaj bi želela in potem poglej kaj koliko stane. Drugače se pa odloči raje kako ti kaj vse skupaj v roko paše.
Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati